Dobrodružstvá kriminalistiky

04. 04 2021 04:45 | trinity
Dobrodružstvá kriminalistiky
Dobrodružstvá kriminalistiky Foto: Česká televize

Vyšetrovanie má svoju históriu, aj jedinečné postupy a metódy... A vďaka tomu zločiny dávnej i nedávnej minulosti nezostanú bez trestu!

(Dobrodružství kriminalistiky, Kriminálny seriál, 52´, ČR/ Nem., 1989 – 1992, HD)
Réžia: Antonín Moskalyk


Pondelok až piatok o cca 5.55 (Od 22. apríla)
O tom, že história kriminalistickej vedy má niečo do seba, niet pochýb. Ak tomu neveríte, zrejme ste ešte nevideli ani jedinú epizódu z dnes už kultového kriminálneho česko-nemeckého koprodukčného seriálu Dobrodružstvá kriminalistiky režiséra Antonína Moskalyka z 90. rokov minulého storočia. A to je bez debaty veľká škoda! Vďaka nemu sa totiž divák dozvie odpovede na mnohé zaujímavé otázky... Napríklad kedy sa na porovnávanie stôp začali používať sadrové odliatky stupají z miesta činu, vďaka akým prípadom sú dnes prípustné kriminologické postupy ako daktyloskopia, balistická expertíza, toxikológia, analýza písma, antropológia, metóda rozlíšenia krvných skupín či tvorba identikitu!

Skrátka a dobre, divák sa dozvie všetko podstatné o zrode vedeckej kriminalistiky a vybraných disciplínach, ktoré sa vďaka konkrétnym prípadom uplatnili v súdnej sieni a neskôr boli zavedené do kriminalistickej i súdnej praxe. Spozná pritom nielen zločin ako taký, ale i to, ako je možné proti nemu bojovať, a že skôr či neskôr pravdu vždy niekto odhalí, nech znie akokoľvek nepravdepodobne či absurdne!

Komentáre (0)