Prípady pre Lauru I.

14. 07 2019 05:45 | trinity
Prípady pre Lauru
Prípady pre Lauru Foto: Warner Bros./TV Doma

Detektívka Diamondová je drsná ako mesto, ktoré chráni. V práci sa so zločinom nemazná, ale tí najväčší lotri... Ju čakajú doma!

(The Mysteries of Laura, Kriminálny seriál, USA, 42´, 17. september 2014 – 2. marec 2016, Stereo, HD)
Hrajú: Debra Messing, Josh Lucas, Laz Alonso, Janina Gavankar, Max Jenkins, Charlie Reina, Vincent Reina, Neal Bledsoe, Callie Thorne, Meg Chambers Steedle, Eric Colantoni


Sobota a nedeľa o cca 8.45 (Od 4. augusta.)
Zabudnite na drsných chlapíkov, pred ktorých pravačkou, presnou muškou a šťavnatými komentármi sa trasie každý na nesprávnej strane zákona, kto urobí tú osudovú chybu a skríži im cestu... Presnejšie, predstavte si namiesto nich skvelú detektívku oddelenia vrážd druhého okrsku newyorskej polície, na ktorú tá charakteristika taktiež sedí ako, ehm, povestná „riť na šerbeľ“ – a už máte akú-takú predstavu o tom, kto je Laura Diamondová (Debra Messing)!

Jej život síce nikdy nebol práve jednoduchý, no teraz jej ho komplikuje ešte pár ďalších drobností. Napríklad to, že sa jej novým kapitánom nečakane stane jej onedlho už exmanžel Jake (Josh Lucas), pretože jej bývalý šéf Dan Hauser (Eric Colantoni) skončil za mrežami – kvôli vražde... S Jakeom je totiž Laura momentálne tak trochu „na nože“, pretože ju veľmi ranilo, že ju podviedol. A ešte viac, že sa v poslednom čase práve nepretrhne so starostlivosťou o ich dva najväčšie poklady, nespratné dvojičky Nicholasa (Charlie Reina) a Harrisona (Vincent Reina).

No ani po podpísaní rozvodových papierov sa Laurin život nijako zázračne nezmení na prechádzku ružovou záhradou, jej súkromie a práca sú stále až príliš tesne previazané, no niečo v ňom sa predsa len pohne smerom, ktorý sa zdá byť ak už nie správny, tak aspoň veľmi, veľmi lákavý... Smerom k Laurinmu novému priateľovi, fešnému kuchárovi Tonymu (Neal Bledsoe).

Vlastne, aby bol jej súkromno-pracovný chaos úplne dokonalý, Jake krátko nato, ako jej prekvapivo opäť vyzná lásku, len zázrakom ujde hrobárovi z lopaty. Pre Lauru je to ťažšie, že so svojím ex, ktorý si po dlhej a náročnej rekonvalescencii na to vyznanie nespomína, musí po jeho návrate na okrsok spolupracovať ešte o čosi tesnejšie – stane sa totiž jej novým partnerom...


Kto je kto
Laura Diamondová (Debra Messing)

Prípady pre Lauru - Laura
Foto: Warner Bros.
 
Kým iné ženy v jej veku, cynikmi označovanom nič nehovoriacim a zároveň dosť nelichotivým prívlastkom „stredný“, bojujú s prvými vráskami a prvými neodbytnými kilami navyše, ktoré sa im začínajú lepiť na telo, Laura bojuje s ľudským odpadom mesta New York a blízkeho okolia. Je to jej práca – je totiž detektívkou newyorského oddelenia vrážd. A boj je i to, čo najlepšie charakterizuje jej súkromný život. Alebo aspoň jeho väčšiu časť. Nielen kvôli dvojičkám, ktoré sa nevedia zmestiť do kože asi tak 95 % času, ktorý netrávia spánkom, ale tiež vďaka exmanželovi Jakeovi, s ktorým žijú oddelene a smerujú k (podľa nej nevyhnutnému a podľa neho zbytočnému) rozvodu po tom, čo ju v slabej chvíli párkrát podviedol s nejakou tou dlhonohou mladou žabou...

Jake Broderick (Josh Lucas)
Prípady pre Lauru - Jake
Foto: Warner Bros.
 
Na jej veľkú zlosť sa jej šarmantný exmanžel stal hneď v úvode prvej série jej priamym nadriadeným, takže niečo také, ako urobiť bodku za skrachovaným vzťahom a vyhýbať sa tesne pred rozvodom i po ňom jeden druhému ako čert krížu jednoducho neprichádza do úvahy. No úprimne, vzhľadom na fakt, že spolu majú dvoch mimoriadne živých synov bola táto možnosť aj tak len čírou fikciou... A okrem toho, len slepý by nevidel, že medzi Laurou a Jakeom to aj po rozvode stále ešte povážlivo iskrí. Ona sa síce všetkému, čo i len trochu zaváňa romantikou, bráni ako čert krížu, no Jake má na vec úplne iný názor – rád by ju získal späť! Akoby to v súkromí i práci nemali obaja už i tak dosť komplikované, situácia sa ešte viac zamotá, keď Laura začne randiť s Tonym a Jake sa v druhej sérii po dlhšej absencii spôsobenej vážnym zranením vráti na okrsok v novej funkcii – ako Laurin nový partner!

Billy Soto (Laz Alonso)
Prípady pre Lauru - Billy
Foto: Warner Bros.
 
Laurin pôvodný partner je presne ten typ, ktorého máte radi na svojej strane, pretože viete, že vám za akýchkoľvek okolností bude spoľahlivo kryť chrbát a nikdy vás nenechá v štichu. A ak pritom treba porušiť pár pravidiel, nemá s tým žiadny problém – napokon, väčšie dobro je väčšie dobro... V tom sú s Laurou viac-menej vždy zajedno. No aj keď ženy ako ona Billy veľmi obdivuje a podvedome zrejme hľadá v každej žene, s ktorou má dočinenia... Jeho veľké a láskavé srdce sa paradoxne úplne roztopí pri slečne, ktorá je v mnohých ohľadoch Lauriným pravým opakom, kvôli čomu ich vzájomná komunikácia nápadne pripomína bojové pole. Správne, reč je o Meredith.

Meredith Boseová (Janina Gavankar)
Prípady pre Lauru - Meredith
Foto: Warner Bros.
 
Pre atraktívnu detektívku, ktorá si nedokáže, alebo možno ani nechce ustrážiť svoj poriadne ostrý jazyk – obzvlášť v Laurinej prítomnosti, ktorá na ňu z nejakého záhadného dôvodu pôsobí asi ako rozbuška na bombu -, je práca všetkým. Alebo to tak aspoň spočiatku vyzerá... No čím ju človek lepšie pozná, tým ťažšie je prehliadnuť, ako veľmi jej imponuje Laurin drsný partner Billy, s ktorým sú evidentne nielen v pracovnej sfére naladení na rovnakú nôtu! O to jednoduchšie je preto pre oboch, keď sa vďaka rošáde na okrsku v druhej sérii, spôsobenej Jakeovým návratom do služby, stanú oficiálnymi partnermi. Zároveň však o to ťažšie, že nenápadné iskrenie medzi nimi medzičasom stihlo prerásť do dosť vážneho vzťahu, čo by nadriadeným mohlo byť tŕňom v oku...

Max Carnegie (Max Jenkins)
Prípady pre Lauru - Max
Foto: Warner Bros.
 
Spočiatku temer nik nevie, že ak by svojrázny stážista 2. okrsku nechcel, zrejme by nemusel pracovať do konca svojho života, pretože je v peknom balíku... Lenže on chce. Pretože sa nikde necíti byť tak veľmi doma, ako práve v práci! Je veľmi bystrý, vždy má naporúdzi nejakú tú cynickú hlášku a je nekorunovaným kráľom rešeršovania, ktorý má väčšinu dôležitých informácií obvykle pripravenú ešte skôr, než ho tým poveria. Ak sa jemu nepodarí niečo vyhrabať hoc aj spod zeme... Tak to s najväčšou pravdepodobnosťou ani neexistuje.

Komentáre ( 0)