Hriešny zoznam

26. 07 2020 04:45 | trinity
Hriešny zoznam
Hriešny zoznam Foto: Sony Pictures/Doma

Riley je krásna, obetavá, nežná, starostlivá, ale tiež... Hriešne sexy! Nuž a jej práca je... Vaše potešenie!

(The Client List, Dramatický seriál, 40´, USA, 8. apríl 2012 – 16. jún 2013, Stereo, HD)
Hrajú: Jennifer Love Hewitt, Loretta Devine, Colin Egglesfield, Cybill Shepherd, Rebecca Field, Alicia Lagano, Brian Hallisay, Tyler Champagne, Laura-Leigh, Cassidy Guetersloh, Elisabeth Röhm


Po polnoci zo soboty na nedeľu (Od 9. augusta.)
Život atraktívnej Texasanky Riley Parksovej (Jennifer Love Hewitt) sa obrátil hore nohami v deň, keď sa jej navonok idylicky vyzerajúci život so sympatickým manželom Kyleom (Brian Hallisay) a dvoma ukážkovými deťmi Katie (Cassidy Guetersloh) a Travisom (Tyler Champagne) raz a navždy odporúčal do horúcich pekiel! Pre závratné finančné ťažkosti totiž Kyle ju i deti chrapúnsky opustil a ona, či už sa jej to páči alebo nie, bola nútená zľaviť zo svojich nárokov a pristúpiť na, ehm... Povedzme, že alternatívny spôsob života! To v praxi znamená, že aj keď bola spočiatku proti tomu poskytovať svojim klientom v salóne okrem klasickej masáže aj „služby navyše“, rýchlo si uvedomila, že účty sa samy nezaplatia – a dlhy už vôbec nie -, a tak súhlasila.

Z nutného zla sa ale možno tak trochu prekvapivo už zanedlho vykľuje nielen mimoriadne dobre platený džob, ale neskôr i nečakané obchodné partnerstvo, ktoré jej umožní nielen zbaviť sa všetkých dlhov, ale tiež stať sa konečne finančne nezávislou. Hoci zladiť dva diametrálne odlišné životné štýly nie je práve najľahšie – byť na jednej strane matkou samoživiteľkou v konzervatívnom, ba až skostnatenom meste, a na strane druhej ambicióznou podnikateľkou, ktorá sa naozaj má čo oháňať, aby zvládla svoje nie vždy disciplinované a poslušné zamestnankyne!


Kto je kto
Riley Parksová (Jennifer Love Hewitt)

Hriešny zoznam - Riley
Foto: Sony Pictures
 
Zistenie, že v jej novej práci nie je masáž ako „masáž“ ju síce spočiatku poriadne vykoľajilo a pobúrilo, no keď sa po tom, čo ju manžel chrapúnsky opustil a nechal na všetky problémy samu a celý jej život sa zrazu ocitol v troskách... Rýchlo pochopila, že s hrdosťou, žiaľ, ďaleko nezájde – a ak nechce prísť o strechu nad hlavou, keďže banka sa pre dlhodobé neplatenie dlhov vyhráža exekúciou, ani presťahovať sa aj s deťmi k mame, musí sa na vec začať pozerať inak. A tak napokon pristane i na, ehm, služby navyše!

Evan Parks (Colin Egglesfield)
Hriešny zoznam - Evan
Foto: Sony Pictures
 
Šarmantný, milý a neprehliadnuteľne atraktívny Kyleov brat vždy mal – a stále má – veľkú slabosť pre svoju krásnu švagrinú, preto asi veľmi neprekvapí, že keď sa jeho nepodarený brat z jej života jedného dňa vyparil rýchlejšie, než para nad hrncom, a nechal ju i s deťmi napospas osudu, Evan sa rozhodol ho zastúpiť. Medzi ním a Riley to po Kyleovom odchode riadne iskrí, hoci spočiatku skôr kvôli vzájomným nedorozumeniam, spôsobeným Evanovými pochybnosťami o jej integrite a, tak trochu i... (Ne)Opodstatnenou žiarlivosťou.

Georgia Cummnigsová (Loretta Devine)
Hriešny zoznam - Georgia
Foto: Sony Pictures
 
Láskavá a priateľská šéfka masážneho salónu, v ktorom sa z Riley vďaka jej vynaliezavosti zakrátko stala najvyhľadávanejšia „masérka“, je síce na všetko sama, odkedy jej manžel ušiel s jednou z jej zamestnankýň, no na nič sa nesťažuje. Odvtedy je totiž tiež úplne samostatná a sama sebe paňou! Všetky dievčatá, ktoré pre ňu pracujú, vníma ako svoju rodinu - rodinu, ktorá jej nikdy nebola dopriata. A presne tak sa k nim aj správa, ako starostlivá mama! A ako správna mama hneď pochopí, aký vzácny a výnimočný poklad jej osud v podobe Riley zoslal, pretože na rozdiel od ostatných slečien a dám v salóne má zjavne jedinečný dar nielen uspokojiť, ale tiež počúvať svojich klientov a úprimnú snahu pomôcť im - čo sa jej navyše i darí!

Linette Montgomeryová (Cybil Shepherd)
Hriešny zoznam - Linette
Foto: Sony Pictures
 
Rileyina svojrázna mama je, na rozdiel od svojej krásnej dcéry, ktorá vždy – možno tak trochu naivne – verila, že muž, za ktorého sa vydala, bude tým posledným chlapom, ktorý sa jej kedy dotkne... Typickou obeťou zúfalo nenaplnenej túžby po hľadaní „toho pravého“ – bola už totiž vydatá neuveriteľných päť ráz (hoci, ako sama rada neustále zdôrazňuje, dvakrát si vzala toho istého chlapa, takže teoreticky má za sebou len štyri manželstvá)! Pracuje vo vychytenom kaderníckom salóne a svojej dcére sa snaží pomáhať, ako len najlepšie vie. Na mnohé veci v živote má veľmi pokrokové názory, no ťažko povedať, či sú až natoľko pokrokové, aby dokázala akceptovať skutočnú povahu Rileyinej novej práce...!

Lacey Jean Locklinová (Rebecca Field)
Hriešny zoznam - Lacey
Foto: Sony Pictures
 
Starostlivá a láskavá Rileyina najlepšia kamarátka - uf, hádam už od plienok - nie je síce žiadna kráska, no jej srdce je krásne a veľké. V najťažších chvíľach je jej veľkou oporou, rovnako ako Evan a Linette robí všetko možné aj nemožné, aby jej „život po Kyleovi“ nejako uľahčila a spríjemnila, stráži jej deti, keď treba, občas zaskočí niečo nakúpiť... No robí oveľa, oveľa viac. Napríklad Riley pomôže získať adresu ženy, s ktorou sa Kyle z nejakého dôvodu stýkal poza jej chrbát – istou Maxine (Colleen Foy)! Keď Lacey zistí, čím sa Riley živí a ako platí svoje dlhy, je rozhodnutá urobiť všetko na svete, hoc aj pohnúť nebom a zemou, aby priateľku primäla s touto v jej očiach nedôstojnou a ponižujúcou prácou skončiť.

Selena Ramosová (Alicia Lagano)
Hriešny zoznam - Selena
Foto: Sony Pictures
 
Rileyina bývalá spolužiačka a dávna kamarátka jej vlastne prácu v masážnom salóne dohodila, pričom jej však takticky pozabudla spomenúť, čo ju v ňom vlastne čaká! Napriek všetkému sa to nijako negatívne neodrazilo na ich vzťahu, teda tak to aspoň spočiatku vyzerá... V skutočnosti však temperamentná, a tak trochu strelená Selena, ktorá na rozdiel od ostatných dievčat poskytuje „nadštandardné služby“ aj mimo priestorov masážneho salónu, Riley závidí, že si ju Georgia hneď tak obľúbila a postupne, krôčik po krôčiku, jej zveruje stále viac – a zodpovednejších – povinností. V jej očiach je hotovou pohromou, keď z nej Georgia urobí svoju spoločníčkou a Riley sa tak stane jej šéfkou! Napätie medzi nimi však do istej miery ovplyvní i fakt, že Selena istý čas randila s Evanom, hoci len veľmi krátko...

Kyle Parks (Brian Hallisay)
Hriešny zoznam - Kyle
Foto: Sony Pictures
 
Nie je to tak dávno, čo bol tento muž pre Riley úplne všetkým. Verila, že budú spolu navždy šťastní, že spolu zostarnú... No všetko sa zmenilo po tom, čo sa Kyle vážne zranil, kvôli čomu sa nielenže na istý čas stal závislým od liekov, ale navyše už viac nebol schopný pracovať a starať sa o svoju rodinu. Ich dlhy neustále narastali, hrozila im dokonca exekúcia domu, a tak si Riley, dovtedy len žena v domácnosti a mama na plný úväzok, napokon v masážnom salóne našla zdanlivo úplne neškodnú, a vcelku solídne platenú prácu. Keď sa Kyle dokonale vyfarbil a Riley v tejto ťažkej životnej situácii ako totálny slaboch opustil, náplň jej práce sa mierne, ehm, upravila - a postupne si začala zvykať na život bez neho. No a keď sa už ako-tak pozbierala a vyrovnala sa s novým usporiadaním svojho vesmíru... Kyle sa rozhodol vrátiť sa! Čím jej svet opäť raz totálne obrátil hore nohami, pretože vyrovnať sa s hnevom i láskou, ktorú k nemu napriek všetkému stále ešte cíti, a zároveň nežnými citmi k jeho bratovi Evanovi, ktoré sa v nej prebudili po Kyleovom odchode, je ako pohybovať sa na ostrí noža!


Čo možno neviete
* Seriál vznikol na motívy rovnomenného televízneho filmu z roku 2010, v ktorom hlavnú úlohu bývalej texaskej kráľovnej krásy Samanthy, ktorá je voľky-nevoľky nútená zamestnať sa v masážnom salóne, aby uživila svoje tri deti, manžela neschopného po vážnom zranení viac pracovať a splatila neustále narastajúce dlhy, kvôli ktorým hrozí, že im exekútori zhabú všetok majetok, vrátane strechy nad hlavou. Zrejme už tušíte, že netrvá dlho a Samantha zistí, že jej „zákazníci“ od nej očakávajú oveľa viac, než len masáž... Film Hriešny zoznam - v ktorom, len tak mimochodom, hlavnú úlohu osudom ťažko skúšanej Samathy stvárnila Jennifer Love Hewitt, ktorá si ju v podstate len s menšími obmenami zopakovala v seriáli, tentoraz už ako Riley -, ste už na našich obrazovkách mali možnosť vidieť. V televízii Doma sme ho v premiére odvysielali v septembri 2013!

* Rileyin seriálový manžel Brian Hallisay je v skutočnom živote manželom herečky Jennifer Love Hewitt a otcom jej (zatiaľ) jedinej dcérky Autumn James, ktorá sa narodila 26. novembra 2013. Spoznali sa počas nakrúcania Hriešneho zoznamu, do roka sa zasnúbili a o ďalší polrok vzali – len päť dní pred narodením dcérky.

Komentáre ( 0)