Sandhya - svetlo môjho života

12. 04 2020 04:45 | trinity
Sandhya - svetlo môjho života
Sandhya - svetlo môjho života Foto: Star India/Doma

Vďaka láskavému Soorajovi si ambiciózna Sandhya uvedomí, že láska človeku dáva krídla a silu splniť si sny!

(Diya Aur Baati Hum, Romantický seriál, India, 2011-2014, Stereo, HD)
Hrajú: Deepika Singh, Anas Rashid, Neelu Vaghela, Varun Khandelwal, Urmila Nimbalkar, Shubha Uplopwar


Pozor, oficiálnu fanpage seriálu nájdete samozrejme aj na facebooku!


Pondelok až nedeľa o cca 8.20 (27. apríla.)
O tom, že sa jedného dňa stane strážkyňou zákona a postará sa o to, aby tí, čo ho porušujú, skončili po zásluhe za mrežami, snívala pôvabná Sandhya (Deepika Singh) už ako malé dievčatko. Dnes je z nej vzdelaná mladá dáma, no jej sny a ambície zostali úplne rovnaké. Za normálnych okolností by si síce veľmi atraktívneho a láskavého, no predsa len v úplne iných pomeroch žijúceho a iné sny snívajúceho cukrára Sooraja (Anas Rashid) zrejme nikdy nevšimla...

No za ich zoznámenie a následné prekvapivé prepletenie ich zdanlivo úplne nezlučiteľných životov zjavne môže buď naozaj mimoriadne šťastná náhoda, alebo skôr nejaká vyššia moc – niektoré z všadeprítomných božstiev alebo, ak chcete, skrátka osud!

Pretože hoci sa Sandhy a Sooraj napriek oprávneným pochybnostiam a pochopiteľnému váhaniu na oboch stranách rozhodnú vstúpiť do manželstva za naozaj veľmi zvláštnych okolností, ich spočiatku kostrbatý vzťah plný otáznikov sa postupne zmení na priateľstvo, v ktorom sú jeden druhému veľkou oporou i bútľavou vŕbou. A vo chvíli, keď to najmenej čakajú, ich priateľstvo prerastie do hlbokej a úprimnej lásky, ktorá je mocnejšia ako všetky nečakané problémy, prekážky, a dokonca aj... Smrť.


Kto je kto
Sandhya Kothariová (Deepika Singh)

Sandhya - svetlo môjho života - Sandhya
Foto: Star India
 
Na rozdiel od svojich rovesníčok bola už ako malá riadny kvietok - v tom najlepšom možnom slova zmysle, samozrejme! Pretože hoci vždy akosi magicky priťahovala problémy, nikdy sa do nich nedostala bezdôvodne. Práve naopak, vždy to bolo len a len preto, lebo neznášala neprávosť v akejkoľvek podobe – či už keď niekto ubližoval bezbranným zvieratkám alebo arogantne urážal jej blízkych. A presne taká je i dnes, keď z nej vyrástla krásna a zdravo ambiciózna mladá žena, ktorej najväčším snom nie je nájsť si dobrého muža, o čom sníva väčšina dievčat v jej veku, ale stať sa policajtkou! Našťastie však netrvá dlho a zistí, že jedno nutne nevylučuje druhé...

Sooraj Rathi (Anas Rashid)
Sandhya - svetlo môjho života - Sooraj
Foto: Star India
 
Atraktívny cukrár s láskavým srdcom pochádza z veľmi jednoduchých pomerov. Nikdy nebol veľmi ambiciózny, nikdy neštudoval... A ženiť sa tiež vôbec nechcel - na svadbu s neznámou nevestou, ktorú mu vybrala rodina, sa nechal nahovoriť vlastne len preto, aby mal kto pomáhať jeho mame, ktorú nadovšetko miluje. Vzdorovať tomu, čo považuje za svoj osud, by mu zrejme nikdy ani len nenapadlo, hoci na tajomnú neznámu, ktorú zas a znova stretáva na rôznych miestach, nedokáže prestať myslieť, pretože skrátka ešte nikdy k nikomu nič podobné necítil... No potom sa stane to, v čo sa ani neodvážil dúfať – osud jeho život pevne zviaže práve s tou, ktorá ho máta v snoch!

Santosh „Bhabho“ Rathiová (Neelu Vaghela)
Sandhya - svetlo môjho života - Santosh
Foto: Star India
 
Soorajova mama je rázna - a väčšinu dňa i poriadne hlučná - pani, ktorá vie, čo je v živote najdôležitejšie. Dodržiavať tradície, plniť si povinnosti a starať sa o rodinu a rodinný podnik – to je to, čím sa v živote riadi ona sama... A to je to, čo žiada i od svojho početného potomstva, aj novej nevesty! Asi veľmi neprekvapí, že jej neborák manžel Arun (Ashok Lokhande) prežil väčšinu svojho života po jej boku, ehm... Pod papučou. Pre svojho milovaného syna Sooraja pôvodne vybrala inú nevestu, no potom sa na pozvánky na zásnuby vedľa jeho mena nevysvetliteľne dostalo Sandhyino meno... A to bolo podľa Santosh nepochybne znamenie od bohov, že práve tá, a nie iná – nech už je to ktokoľvek -, je jej synovi súdená!

Ankur Kothari (Varun Khandelwal)
Sandhya - svetlo môjho života - Ankur
Foto: Star India
 
Svoju svojráznu mladšiu sestričku Sandhyu síce vždy veľmi ľúbil, no nikdy ju nechápal – a už vôbec nie je jej prianie bojovať na strane práva a spravodlivosti, namiesto toho, aby si našla dobrého (rozumej bohatého a vplyvného) manžela a celý svoj život sa obetavo starala len oňho a o spoločné deti. Veľmi ho škrelo, že rodičia sa v tejto otázke i mnohých iných postavili na sestrinu stranu, a preto po ich smrti využije v podstate prvú väčšiu príležitosť na naplnenie svojich vlastných ambícií na sestrin úkor, keď rozhodne o jej vydaji!

Ankita Kothariová (najprv Urmila Nimbalkar, neskôr Shubha Uplopwar)
Sandhya - svetlo môjho života - Ankita
Foto: Star India
 
Sandhyina milá a vtipná švagriná, ktorú jej večne ufrflaný manžel síce veľmi ľúbi, no ktorému tiež často dvíha adrenalín, pretože... S ním skrátka nesúhlasí. No nech už tak alebo tak, nehádajú sa zase až tak často, akoby sa dalo predpokladať. Vlastne... Nehádajú sa v podstate nikdy. Dokonca ani vtedy, keď na to majú naozaj dobrý dôvod. Ako keď Ankur dostane prácu snov v Spojených štátoch a veľmi raní svoju krásnu ženu rozhodnutím prijať ju bez toho, aby jej o tom predtým čokoľvek povedal – napríklad takú „maličkosť“, že tam na rok-dva pôjde sám a ona bude musieť zostať v Indii...

Komentáre ( 0)