Svadba snov

09. 01 2022 05:40 | trinity
Svadba snov
Svadba snov Foto: MarVista Entertainment

Keď Lucas požiadal Hallie o ruku, začali plánovať svadbu. Lenže jej mama už všetko zariadila... A tak sa rozhodnú pre šialený krok!

(Winter Wedding, resp. A Family for the Holidays alebo A Wedding Wonderland, Romantický film, 89', USA, 2017, Stereo, HD)
Réžia: Jake Helgren
Hrajú: Andrea Bowen, Nick Bateman, Brooke Butler, Adam Senn, Susan Walters, Jane Sibbett, Bruce Thomas, Jordan Murphy, Thomasina Gross, Brie Mattson, Dawn McCoy, Nosheen Phoenix, Jessa Settle


Väčšina tých, ktorí už spoznali svoju druhú polovicu a našli po jej boku to, o čom dovtedy len márne snívali, už má aspoň akú-takú predstavu i o tom, ako by mal ich spoločný život vyzerať. Rovnako ako ich najkrajší deň, keď si v prítomnosti najbližšej rodiny a priateľov, alebo len jeden druhého a svedkov, povedia svoje „Áno!“ Úprimná radosť nežnej majiteľky svadobného salóna Hallie (Andrea Bowen) a fešného pilota Lucasa (Nick Bateman) zo spontánnych zásnub na snehom zasypanom ranči jeho rodičov (Jane Sibbett a Bruce Thomas) však začne pozvoľna ustupovať neistote a pochybnostiam, ba až beznádeji. Dôvodom je fakt, že Hallieina mama Deidre (Susan Walters) má svoju vlastnú, celkom konkrétnu predstavu o tom, ako má svadba jej dcéry – a všetko s ňou súvisiace – vyzerať... A to odhadom už od chvíle, čo Hailie priviedla na svet. Preto nepripúšťa v podstate žiadne zmeny, ani žiadne kompromisy. A už vôbec nemá v pláne brať ohľady na budúcich svatovcov, ktorí by k šťastiu mladých tiež radi prispeli svojou „troškou do mlyna“. No ako to v živote občas chodí, z nejakého dôvodu viac-menej všetko do posledného detailu dokonale naplánované zrazu vypáli úplne inak. Počnúc časom a miestom konania celej tej slávy, pokračujúc výraznými škrtmi v počte pozvaných hostí, štýlom a mottom rozlúčky so slobodou, improvizovaným kateringom, výberom svadobných šiat i sobášiaceho, skrátka všetkým. Pre Deidre, ktorá to považuje za čosi ako osobnú urážku, je to, ehm... Nemysliteľné. Nepredstaviteľné. Nemožné! Akoby popri celom tom plánovaní akosi pozabudla, pre koho má byť v prvom rade nezabudnuteľne. A tak kým všetci ostatní robia možné i nemožné, aby oveľa komornejšia svadba Hallie a Lucasa bola taká, na akú aj po rokoch budú s láskou spomínať, otrávená Deidre... Nerobí nič a tvári sa ukrivdene. A čo čert nechce, situácia sa nečakane ešte viac skomplikuje práve v deň, ktorý má byť pre oboch zaľúbencov tým najkrajším v ich životoch...


Čo možno neviete
Ak sa vám (medzičasom) už dôstojne prešedivený sympaťák Bruce Thomas, alias filmový Holden, zdá povedomý, nemýlite – vidieť ste ho mohli napríklad v nezabudnuteľnom seriáli Kyle XY, v ktorom si strihol hlavu rodiny Tragerovcov, ktorá spočiatku nebola veľmi nadšená predstavou, že mimozemšťan Kyle má byť jej súčasťou!

Sledujte v sobotu, 29. januára, o 20.30 – alebo v repríze v nedeľu, 30. januára, o 3.20 a v pondelok, 31. januára, o 12.55!