Recept na šťastie

04. 04 2021 05:30 | trinity
Recept na šťastie
Recept na šťastie Foto: Entertainment One

Angele by ani v tých najodvážnejších snoch nenapadlo, že by jej z problémov mohlo pomôcť pečenie. A už vôbec nie, že... Možno nielen jej!

(Apple Mortgage Cake, Skutočný príbeh, 90', Kan., 2014, Stereo, HD)
Réžia: Michael M. Scott
Hrajú: Kimberly Elise, Kevin Hanchard, Stephan James, Lamar Johnson, A.J. Saudin, Joanne Boland, Gabrielle Miller, Barry Flatman, Paul De La Rosa, Peter Williams, Tony Sciara, Siobhan Murphy, Darlene Cooke


Každý – česť výnimkám, ktoré sú však vzácnejšie ako výhra v lotérii - má občas pocit, že sa proti nemu musel sprisahať prinajmenšom sám osud, keď sa mu v živote prestane dariť. A Angela (Kimberly Elise) medzi spomínané výnimky rozhodne nepatrí. Práve naopak – má neodbytný pocit, že uviazla v zlom sne, toľko katastrof sa na ňu v poslednom času nalepilo. Vlastne, akoby v nekonečnom slede jedna nasledovala druhú! Najprv sa uprostred prestavby jej záplavami a búrkou vážne poškodeného domu kamsi vyparil stavbyvedúci a ona a jej dospievajúci synovia tak nielenže nemôžu chodiť ani na poschodie, ani do suterénu, ale majú tiež vážne opletačky s úradmi. Akoby to nestačilo, po opakovaných protestoch jej práve službu definitívne vypovedalo i jej staručké auto a kvôli pálčivým finančným suchotám, pre ktoré sotva zvládze splácať dve hypotéky, sa musela vzdať i mobilu, takže je pre priateľov a známych väčšinu času nezastihnuteľná. Nečudo, že jej už i tak dosť napätý vzťah so synmi, ktorí pri najlepšej vôli nechápu, prečo sa ich mama venuje viac charite pre ľudí v núdzi ako riešeniu ich vlastných problémov, dostáva ešte o čosi viac zabrať. A tým, že posledné štyri roky s žiadnym chlapom sotva prehodila pár slov, nieto ešte šla na večeru či na rande, sa tiež nemá veľmi čo chváliť... Jej jediným svetielkom na konci pomyselného tunela plného väčších i menších problémov sú tak chvíľky strávené pečením, pre ktoré ju ešte ako dievčatko nadchla jej milovaná nebohá babička. Nikdy jej však nenapadlo, ani v tých najodvážnejších snoch, že by jej práve pečenie mohlo pomôcť z problémov. A už vôbec nie, že... Možno nielen jej!


Čo možno neviete
* Pôvabný a dojímavý príbeh o tom, aké dôležité je nevzdávať sa, aj keď vám osud nenadelí práve najlepšie karty a že, aj keď to tak možno nie vždy vyzerá, dobrým ľuďom sa dejú dobré veci je nakrútený na motívy skutočných udalostí.

* Ak sa vám predstaviteľka hlavnej hrdinky Angely, herečka Kimberly Elise, zdá akási povedomá, nemýlite sa – pamätať si ju môžete z obrazoviek televízie Doma zo skvelého dramatického seriálu V tieni zločinu, v ktorom stvárnila priamočiarej štátnej žalobkyne Maureen Scofieldovej, ktorá akoby sa narodila bez zmyslu pre humor!

* Jamajského herca Petra Williamsa, ktorý vo filme stvárnil Angelinho nehodného exmanžela, preslávila predovšetkým úloha diabolského mimozemského diktátora Apophisa v kultovom sci-fi seriáli Hviezdna brána.

Sledujte v sobotu, 24. apríla, o 18.20 – alebo v repríze v nedeľu, 25. apríla, o 16.25 a v pondelok, 26. apríla, o 10.15!

Komentáre (0)