Vianočný ľúbostný list

07. 11 2021 05:50 | trinity
Vianočný ľúbostný list
Vianočný ľúbostný list Foto: Red Arrow International

Hannah mätie, že jej niekdajšie city k Samovi nielenže nikdy neochladli, ale čím viac času spolu trávia, tým intenzívnejšie sa znova ozývajú!

(Christmas Pen Pals, Romantický film, 84', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Siobhan Devine
Hrajú: Sarah Drew, Niall Matter, Michael Gross, Chiara Zanni, Nicholas Holmes, William Vaughan, Kathleen Duborg, Naika Toussaint, Vincent Dangerfield, Giles Panton, Latonya Williams, Christine Willes, Cardi Wong


Pri prvom stretnutí s Hannah (Sarah Drew) by ste ju tipovali na čokoľvek, no len ťažko na IT-čkárku. A predsa je to jeden z najgeniálnejších analytických mozgov široko-ďaleko, ktorý stojí za zrodom ešte donedávna veľmi úspešnej zoznamovacej aplikácie Ten pravý. A práve v tom je ten problém (a je to zároveň i dôvod, prečo návštevnosť zoznamky a čísla klientov v poslednom čase dramaticky klesajú)... Hannah totiž zo svojho výtvoru, rovnako ako už dávno i zo života, úplne vyškrtla všetku romantiku a čo i len náznak akejkoľvek náhody! Lenže osud jej krátko pred Vianocami uštedrí cennú lekciu, že nie všetko v živote sa dá vtesnať do grafov a tabuliek a to najkrajšie nielenže môže byť dielom obyčajnej náhody, ale zároveň tiež tak akosi... Zákonite zaváňa romantikou! Najprv dostane dosť trápne – esemeskou - kopačky od svojho priateľa, na ktorého i tak večne nemá čas kvôli práci, potom ju telefón hlasovým vytáčaním nesprávne spojí s otcom (Michael Gross), s ktorým nechcela hovoriť, aby nemusela odmietnuť jeho pozvanie, aby Vianoce po rokoch konečne strávila doma... A ešte sa v rodnom meste (v ktorom sa môže zblázniť pre chýbajúcu WIFI a obľúbenú kávu) nestihne ani poriadne aklimatizovať, keď ju čaká ďalšie drsné prekvapenie – stretnutie s expriateľom Samom (Niall Matter), ktorý kedysi poriadne zamával jej inak racionálnym svetom! Akoby to nestačilo, jej osamelý otec ju presvedčí, aby sa spolu prihlásili do sviatočnej služby „Vianočný Amor“, čo v preklade znamená anonymne, pod nejakou prezývkou, si starým dobrým spôsobom dopisovať s niekým neznámym, kto by s troškou šťastia možno mohol byť vaším priateľom alebo láskou - podľa toho, čo v živote hľadáte a čo potrebujete! Keď sa Hannah na klzisku zoznámi s atraktívnym Danielom (Giles Panton), novým miestnym lekárom, je očarená – a mylne sa domnieva, že práve on je zrejme jej novým tajným priateľom dopisovateľom. Čím viac listov si vymenia, tým viac je presvedčená, hoci podobným veciam obvykle neverí, že sú spriaznené duše. Mätie ju len jedno... Niekdajšie city k Samovi, ktoré nielenže nikdy neochladli, ale čím viac času spolu trávia, tým intenzívnejšie sa znova ozývajú!


Čo možno neviete
* Sympaťáka Nialla Mattera, predstaviteľa filmového Sama, si určite pamätáte z romantických filmov Sen o Vianociach, Svadba nebude, a basta! či Môj vianočný anjel, alebo ako problémového Zanea zo sci-fi seriálu Mestečko Heuréka.

* Ani krehká Sarah Drew, alias filmová Hannah, nie je žiadna neznáma, fanúšikovia si ju zamilovali v rodinnom seriáli Everwood ako, verte tomu alebo nie, Hannah - a neskôr ako doktorku April Kettnerovú v seriáli Klinika Grace. No vidieť ste ju mohli i v skutočnom príbehu Boj o dôveru.

Sledujte v sobotu, 27. novembra, o 22.30 – alebo v repríze v nedeľu, 28. novembra, o 18.25 a v pondelok, 29. novembra, o 1.55!