Najkrajšia vianočná tradícia

04. 12 2022 07:00 | trinity
Najkrajšia vianočná tradícia
Najkrajšia vianočná tradícia Foto: Red Arrow International

Keďže Vianoce sú časom zázrakov, šance, že sa ho tento rok konečne dočkajú i smoliari Peyton a Ben, nie sú až také mizivé!

(Holiday Hearts, Romantický film, 81', Kan., 2019, Stereo, HD)
Réžia: Allan Harmon
Hrajú: Ashley Williams, Paul Campbell, Payton Lepinski, Andrew Airlie, Jillian Fargey, Lisa Durupt, Adam Thomas, Matt Hamilton, Fred Henderson, Michelle Choi-Lee, Graeme McComb, Adrian Petriw, James Rha, Ronald Patrick Thompson


Rázna Peyton (Ashley Williams) je nadšená, že neľahká úloha zorganizovať každoročný vianočný večierok v ich pôvabnom rodinnom penzióne pripadla tento rok práve na ňu – obzvlášť preto, že ide o jubilejné 25. výročie tejto výnimočnej spoločenskej akcie, na ktorú sa všetci v jej rodnom mestečku Birch Creek celý rok tešia ako malé deti na Santove sane či soby. Apropo, soby... Práve vďaka neveriackemu zízaniu na jeden naozaj krásny živý exemplár toho symbolu Vianoc krátko pred najkrajšími sviatkami roka sa po rokoch znovu osudovo skrížia cesty Peyton a šarmantného lekára Bena (Paul Campbell), do ktorého bola kedysi po uši zaľúbená. Dopadlo to však vtedy menšou katastrofou, pretože ani nie 24 hodín po tom, čo mu vyznala lásku, zmizol z mesta a viac sa jej neozval! Zhruba pred rokom sa síce znova vrátil do rodného mesta a začal pracovať v miestnej nemocnici, no s Peyton sa dodnes jeden druhému takticky vyhýbali ako čert krížu – až dodnes... A zdá sa, že osud má v pláne túto chybu v najbližších dňoch napraviť! Keď totiž ich kamarát Ford (Matt Hamilton) skončí v nemocnici so zraneným kolenom, Ben a Peyton sa, aj keď nie celkom dobrovoľne, uvolia postarať o jeho dcérku Lily (Payton Lepinski) a pomôcť jej so všetkými tradíciami ich rodiny – Ford je totiž vdovec a o rozkošné dievčatko sa v čase jeho hospitalizácie nemá kto iný postarať... Asi veľmi neprekvapí, že nečakane príjemné spoločne strávené chvíle pri výrobe vianočných ozdôb z papiera, obvešaní domu doslova kilometrami všakovakých svetielok, stavaní snehuliaka, zdobení stromčekov (správne, stromčekov – Lily a jej ocko ich totiž každý rok majú hneď niekoľko) a príprave vianočného prekvapenia pre to malé živé striebro Peyton a Bena znovu zblížia. Aspoň na chvíľku tak zabudnú na vlastné starosti – Peyton na to, že hoci čas už výrazne pokročil, ona ešte stále nemá temer nič pripravené na ten nešťastný vianočný večierok, Ben zase na to, že už onedlho nastúpi na nové miesto na klinike v Hondurase, čertovsky ďaleko odtiaľto a... Od Peyton. Teda, ak sa nestane nejaký zázrak. A keďže Vianoce sú časom zázrakov, šance, že sa ho konečne dočkajú i tí dvaja, nie sú až také mizivé!


Čo možno neviete
* Ak sa vám Paul Campbell, predstaviteľ filmového Bena, zdá povedomý, nemýlite sa – vidieť ste ho mohli na obrazovkách televízie Doma v romantických filmoch Čarovné Vianoce v New Yorku a Nečakaná láska.

* Aj pôvabnú Ashley Williams, alias filmovú Peyton, ste už na obrazovkách televízie Doma mohli párkrát vidieť – napríklad v romantických filmoch Pravé Vianoce a Tvoj snúbenec, môj milenec.

* Ani sivovlasý sympaťák Andrew Airlie, ktorý si vo filme strihol malú, no neprehliadnuteľnú roličku otca hlavnej hrdinky, nie je žiaden neznámy... Na konte má celkom slušnú zbierku zaujímavých filmových i seriálových úloh – no jednou z najvýraznejších je nepochybne úloha milionára Carricka Greya, otca hlavného hrdinu Christiana v podaní írskeho fešáka Jamieho Dornana v pikantnej trilógii Päťdesiat odtieňov!

Sledujte v sobotu, 24. decembra, o 10.45!