Vianočné stretnutie s láskou

21. 11 2021 06:50 | trinity
Vianočné stretnutie s láskou
Vianočné stretnutie s láskou Foto: Entertainment One

Keď sa cestou domov náhodou zoznámia na letisku, zdá sa, že vianočný zázrak, ktorý Heath a Cara potrebujú ako soľ, je na spadnutie...

(Time for Me to Come Home for Christmas, Romantický film, 85', Kan., 2018, Stereo, HD)
Réžia: David Winning
Hrajú: Megan Park, Josh Henderson, Lindsay Maxwell, Paul McGillion, Enid-Raye Adams, Susan Hogan, Eric Keenleyside, Ellen Kennedy, Tom McBeath, Rondel Reynoldson, Keisha Haines, Jett Klyne, Billy Wickman, Grace Sunar, Isla Sunar


Fešák Heath (Josh Henderson) je hviezda country a, aj keď o to tento milý a skromný mladík naozaj nestojí, jeho fanúšičky by urobili zrejme naozaj čokoľvek, len aby s ním mohli stráviť aspoň jedinú noc, ak už nie celý život. Nežná Cara (Megan Park) však ani nevie, že niekto ako on vôbec existuje. Nie, nežije na Marse, len v malom zapadákove menom Stone Bridge, no má plnú hlavu úplne iných starostí. Nedávno jej zomrela mama a z jej straty sa ešte stále celkom nespamätala. A navyše hrozí, že ich rodinná firma na výrobu džemov, lekvárom a marmelád skrachuje – teda, ak sa nestane nejaký zázrak -, pretože bankár Lionel (Paul McGillion) prípadný úver podmieňuje rozsiahlym prepúšťaním dlhoročných zamestnancov a robotizáciou... Cestu z New Yorku domov za otcom (Eric Keenleyside), ktorý o najnovších zlých správach zatiaľ ani len netuší, jej osladí nielen nečakané presmerovanie jej letu kvôli vytrvalému hustému sneženiu, ale i stretnutie s rodákom Heathom, ktorý sa jej však - keď pochopí, že to pôvabné stvorenie naňho nič nehrá a skutočne nevie, s kým má tú česť - predstaví svojím druhým menom, Lee! Možno je to náhoda, no možno osud, že Cara a Heath, ktorý takto pred rokom prišiel o otca, neskôr nútene skončia v rovnakom hoteli v Chicagu, keď im po medzipristátí pre čoraz horšie počasie zrušia ďalší let do Tulsy a následne zatvoria letisko. Zdá sa, že vianočný zázrak, ktorý obaja potrebujú ako soľ, je na spadnutie... Ale len ak Cara Heathovi odpustí, že si jej spoločnosť vychutnával inkognito a nechal ju zotrvávať v nevedomosti, keď sa pravda napokon zákonite prevalí – a, ako to už v živote býva, s veľkým treskom!


Čo možno neviete
* Ak sa vám krehká blondínka Megan Park zdá povedomá, nemýlite sa – vidieť ste ju mohli v hneď niekoľkých filmoch. Napríklad v hlavných úlohách romantických filmov Moja vianočná láska a Vysnívané šťastie, ale aj v trileri Posadnutá učiteľom. A možno si ju pamätáte z romantickej komédie Moderná Popoluška 2, ako ukážkovú potvoru Beverly, nevlastnú sestru hlavnej hrdinky Katie v podaní krásnej Lucy Hale!

* Ani fešák Josh Henderson s jedným okom modrým a druhým zeleným nie je divákom televízie Doma neznámy. V úlohe priebojného a ambiciózneho Johna Rossa Ewinga, jediného syna a dediča zloducha J.R.-a (Larry Hagman) v novodobom pokračovaní legendárneho seriálu Dallas, ho jedni milovali... A druhí nenávideli!

* Britský sympaťák Paul McGillion – filmový Lionel - päť rokov stvárňoval doktora Carsona Becketta v seriáli Hviezdna brána: Atlantída, vydarenom spin-offe kultového sci-fi seriálu Hviezdna brána.

Sledujte v nedeľu, 12. decembra, o 22.15 – alebo v repríze v pondelok, 13. decembra, o 3.15!