Vianoce ako z románu

20. 11 2022 05:10 | trinity
Vianoce ako z románu
Vianoce ako z románu Foto: Entertainment One

Pred rokmi jej Emmet zlomil srdce a Nell... Napísala bestseller! Prinesie im stretnutie po rokoch konečne happyend?

(Small Town Christmas, Romantický film, 83', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Maclain Nelson
Hrajú: Kristoffer Polaha, Ashley Newbrough, Preston Vanderslice, Bailey Skodje, Veronika Hadrava, Debs Howard, Linda Sorensen, Daniel Bacon, Lucia Walters, Ryan McDonell, Lucia Walters, Ronald Patrick Thompson, Michelle Choi-Lee


Len málokto tuší, že bestseller Vianoce v mestečku krásnej spisovateľky Nell (Ashley Newbrough) nie je úplná fikcia, za ktorú ju väčšina kritikov, čitateľov i vydavateľov považuje... V skutočnosti v ňom totiž opísala malebný Sprigdale, rodné mestečko muža, na ktorého z viacerých dôvodov dodnes nedokázala zabudnúť – jej bývalého kolegu Emmetta (Kristoffer Polaha), dnes majiteľa pôvabného malého springdaleského kníhkupectva. Vlastne, ehm, možno trochu viac než len kolegu. Teda, to si Nell aspoň myslela, než si dohodli stretnutie, ktoré malo či mohlo byť ich prvým skutočným rande, lenže... On sa na ňom ani len neukázal. A nielen to, vzápätí totiž dal v novinách výpoveď a bez ospravedlnenia alebo aspoň akého-takého pokusu o vysvetlenie zmizol z jej života, akoby v ňom ani nikdy nebol! Nečudo, že Nell nie je dvakrát nadšená, keď jej agentka Julia (Lucia Walters) dohodne autogramiádu práve v Emmetovom kníhkupectve! Naopak, Emmeta správa o jej plánovanom príjazde veľmi poteší, pretože nech už sa medzi nimi pred rokmi stalo čokoľvek, i on na ňu nostalgicky z času na čas myslieva. No keď sa konečne opäť stretnú tvárou v tvár, trošku ho vykoľají, že do Springdale pricestovala v spoločnosti fešáka Brada (Preston Vanderslice). Mylne sa totiž domnieva, že je to jej priateľ – hoci v skutočnosti sa tí dvaja spoznali len dnes a rozhodli sa priateľsky podeliť o auto z požičovne, keďže mali zhodou okolností rovnaký cieľ cesty! Pár prekvapení však má osud v talóne i pre Nell. A to prvé sa jej pripletie do cesty... Ešte sa ani nestihne poriadne ohriať! Reč je o rozkošnom anjelikovi menom Marnie (Bailey Skodje) – dievčatku, ktoré Nell spočiatku mylne považuje za Emmetovu dcérku. Nuž a tým ďalším je Emmet sám... A pravda o tom, čo sa pred rokmi naozaj stalo!

Sledujte v utorok, 6. decembra, o 21.45 – alebo v repríze v stredu, 7. decembra, o 14.15 a v sobotu, 10. decembra, o 5.55!