Pán Church: Najlepší priateľ

24. 07 2022 05:50 | trinity
Pán Church: Najlepší priateľ
Pán Church: Najlepší priateľ Foto: Columbia Pictures

Nech už vás život zavedie kamkoľvek, to najdôležitejšie, čo vám môže ponúknuť... Je rodina a domov.

(Mr. Church, Film, 101', USA, 2016, Stereo, HD)
Réžia: Bruce Beresford
Hrajú: Eddie Murphy, Britt Robertson, Natascha McElhone, Xavier Samuel, Lucy Fry, Christian Madsen, Mckenna Grace, Natalie Coughlin, Madison Wolfe, Lincoln Melcher, Kathleen McMartin, Sara Shearer, Kelly Lester


Keď Charlie ešte ako malé dievčatko (Natalie Coughlin) po prvý raz stretla pána Churcha (Eddie Murphy), poriadne ju to vykoľajilo – nečudo, až do onoho rána totiž s mamou Marie (Natascha McElhone) žili len samy dve, takže potrebovala nejaký čas, aby si na prítomnosť neznámeho muža zvŕtajúceho sa v kuchyni, akoby to robil odjakživa, vôbec zvykla. Pravý dôvod, pre ktorý sympatický Afroameričan, ktorý miluje džez, varí, kreslí a záhradníči ako malý boh a ktorý zjavne prečítal viac kníh ako ktokoľvek, koho kedy poznala (učiteľov nevynímajúc), vlastne vstúpil do ich životov, však dospievajúca Charlie (Britt Robertson) spozná o čosi neskôr. Pre každého rodiča je totiž ťažké, ak nie nemožné, priznať pred milovaným dieťaťom vlastnú smrteľnosť a zároveň ho pripraviť na deň, keď už tu s ním nebudete – obzvlášť, ak už vám Zubatá dýcha na krk a čas, ktorý vám sudičky vymerali, sa nemilosrdne kráti. V prípade Marie sa sudičky, predpovede lekárov i odhad jej nebohého expriateľa, ktorý jej pán Churcha v podstate odkázal vo svojej poslednej vôli, aby ju doopatroval, sekli o neuveriteľných 5,5 roka. A keďže za ten čas sa z neho stal nielen cenný pomocník, dôverník a priateľ, ale i člen rodiny, aj dávno po jej smrti sa obetavo stará o Charlie... I o jej dcérku Izzy (Mckenna Grace). Pretože nech už vás život zavedie kamkoľvek, to najdôležitejšie, čo vám môže ponúknuť... Je rodina a domov.


Čo možno neviete
Talentovaná herečka Britt Robertson, ktorá v tomto pôvabnom filme nakrútenom podľa autobiografickej poviedky Kuchár, ktorý k nám prišiel bývať (The Cook Who Came To Live With Us) americkej spisovateľky, scenáristky a producentky Susan McMartin hrá iba 15-ročnú Charlie, bola v čase nakrúcania o 11 rokov staršia.

Sledujte v nedeľu, 14. augusta, o 22.30 – alebo v repríze v pondelok, 15. augusta, o 2.10!