Svadba pána Darcyho

31. 07 2022 05:20 | trinity
Svadba pána Darcyho
Svadba pána Darcyho Foto: MarVista Entertainment

Radosť nastávajúcej nevesty vystriedajú pochybnosti, či svadbu, ktorá už ani vzdialene nepripomína tú, o ktorej snívala, vôbec chce...

(Marrying Mr. Darcy, Romantický film, 83', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Steven R. Monroe
Hrajú: Cindy Busby, Ryan Paevey, Frances Fisher, Lini Evans, Tammy Gillis, Elizabeth McLaughlin, Yasmeene Ball, Ryan Kennedy, BJ Harrison, Carlos Joe Costa, Sergio Osuna, Reese Alexander, Fred Henderson, Noel Johansen, Erin Boyes


Láska vraj ľuďom nielen dáva krídla, ale mení ich. A keďže šarmantnému Donovanovi Darcymu (Ryan Paevey) sa jeho nový život po boku krásnej učiteľky Elizabeth (Cindy Busby) naozaj páči, nemá viac dôvod otáľať a požiada ju o ruku. Jej trošku zaskočené „Áno!“ je veľkým dôvodom na radosť pre všetkých ich priateľov a rodinu. A svojím spôsobom aj pre jeho tetu Violet (Frances Fisher), ktorá ich v snahe ochrániť svojho milovaného synovca a jeho záujmy svojho času temer rozdelila, na naliehanie svojej lásky jej Donovan totiž dá ešte jednu šancu. Má jedinú podmienku - aby sa Elizabeth ospravedlnila. Violet, ktorej padne zo srdca obrovský kameň, to bez zaváhania urobí. Našťastie či nanešťastie však nielen to, spolu s ostatnými sa totiž zapojí aj do plánovania svadby, a to doslova na plný plyn. Zo skromnej malej svadby len v kruhu najbližších o zvládnuteľných sedem mesiacov je tak razom pompézny sobáš so zástupmi hostí z vyššej spoločnosti, ktorých nepozvať by zjavne znamenalo čosi ako spoločenskú samovraždu, o sotva dva mesiace! A zmeny nemajú konca – iné miesto, iné šaty, iná výzdoba... A to je ešte stále iba špička ľadovca. Radosť nastávajúcej nevesty preto zákonite postupne vystriedajú obavy, frustrácia a pochybnosti, či svadbu, ktorá už ani vzdialene nepripomína tú, o ktorej snívala odkedy si pamätá, vôbec chce. A pretože Donovan ju v kľúčových chvíľach necháva čoraz častejšie samu – chystá jej totiž krásne prekvapenie, o čom ale ona nemá ani len tušenie – Elizabeth si tú otázku smutne kladie každým dňom nástojčivejšie a nástojčivejšie...!


Čo možno neviete
* A vo voľnom pokračovaní romantického filmu Úžasný pán Darcy z roku 2016 sa v hlavných úlohách objavia Cindy Busby (Elizabeth) a Ryan Paevey (Donovan). No rovnaké postavy ako v „jednotke“ si v ňom opäť strihne i ďalších šesť hercov - Frances Fisher (Violet), Lini Evans (Linda), Tammy Gillis (Jenna), Elizabeth McLaughlin (Gabrielle), Ryan Kennedy (Henry) a Noel Johansen (Linus)!

* Nežnú blondínku Cindy Busby, alias filmovú Elizabeth, si (okrem už vyššie spomínaného príbehu inšpirovaného klasikou Pýcha a predsudok spisovateľky Jane Austen) môžete pamätať z romantických filmov Obchod na vŕšku, Splnené prianie, Svadobná kaplnka či Tak troška sexi.

* Ak sa vám predstaviteľka snobskej Violet, červenovláska Frances Fisher, zdá povedomá, nemýlite sa – vidieť ste ju mohli napríklad ako ráznu Evu Thorneovú v seriáli Mestečko Heuréka, skrývajúcu pred svetom vskutku neuveriteľné tajomstvo...!

Sledujte v sobotu, 20. augusta, o 20.30 – alebo v repríze v nedeľu, 21. augusta, o 3.40 a 16.20!