Putovanie za láskou

02. 01 2022 05:30 | trinity
Putovanie za láskou
Putovanie za láskou Foto: MarVista Entertainment

Vďaka africkému farmárovi Kobusovi začínajúca britská herečka Jodi na opačnom konci sveta možno nájde oveľa viac, ako čakala...

(Leading Lady, Romantická komédia, 97', VB/JAR, 2014, Stereo, HD)
Réžia: Henk Pretorius
Hrajú: Katie McGrath, Bok van Blerk, Gil Bellows, Brümilda van Rensburg, André Stolz, Eduan van Jaarsveldt, Craig Palm, Mary Twala, Jana Strydom, Tina Kruger, Carien Botha, Ruby Carr, Melt Sieberhagen, Morné du Toit


Za normálnych okolností by sa dvaja takí diametrálne odlišní ľudia ako Jodi (Katie McGrath) a Kobus (Bok van Blerk) zrejme nikdy nestretli. A ak aj áno, asi by si toho nemali veľmi čo povedať... Napokon, ona je ambiciózna začínajúca britská herečka, ktorá si čas medzi jednotlivými kastingami kráti vyučovaním v divadelnej škole a snívaním o veľkej úlohe, vďaka ktorej konečne prerazí; on zase africký farmár telom i dušou, ktorý myslí len na to, ako nájsť vhodného kupca pre rozsiahle rodinné pozemky, keďže banka pre nesplácanie dlhov jemu a jeho rodine hrozí zhabaním všetkých majetkov, vrátane strechy nad hlavou. Teda, radšej by, samozrejme, našiel spôsob, ako farmu zachrániť, ale zatiaľ to v tomto smere veľmi ružovo nevyzerá... To sa ale zmení, keď sa na radu svojho kamaráta Petrusa (Craig Palm) ujme strateno pôsobiacej Jodi sediacej na kufri. No kým ona si od svojho pobytu v divočine sľubuje pochopenie mentality miestnych ľudí – a obzvlášť ich slávnej rodáčky, ktorú by rada stvárnila v chystanom životopisnom filme svojho priateľa Daniela (Gil Bellows) - a on v tom zase vidí šancu aspoň trochu spropagovať farmu a s trochou šťastia možno i navýšiť jej cenu... Sudičky majú očividne s oboma trochu iné plány! Pretože čím viac času spolu trávia, čím lepšie sa spoznávajú, tým je obom (a nielen im) jasnejšie, že navzdory rozdielnemu pôvodu, výchove a snom by možno jeden druhému mohli byť niečím viac. Vlastne, možno by jeden druhému mohli byť... Všetkým.


Čo možno neviete
* Ak sa vám herečka Katie McGrath, pôvabná predstaviteľka hlavnej filmovej hrdinky Jodi, zdá povedomá, nemýlite sa – vidieť ste ju mohli napríklad vo vianočnej romantickej komédii Princezná pod stromček po boku fešáka Sama Heughana, alias Jamieho zo seriálu Cudzinka.

* Ani Gil Bellows, predstaviteľ filmového síce talentovaného, no ľudsky neznesiteľne povrchného producenta a režiséra Daniela, nie je žiadny neznámy... Pamätať si ho môžete napríklad z romantických komédií Vianočná zámena či Láska kúzelníkov, no najviac fanúšikov (a obzvlášť fanúšičiek) mu priniesla úloha právnika Billyho, osudovej lásky neodolateľne roztržitej hlavnej hrdinky v skvelom komediálnom seriály Ally McBealová!

* Sympatický Juhoafričan Bok van Blerk, ktorý si vo filme strihol farmára Kobusa, si síce sem-tam zahrá v nejakom filme, no do kolónky „zamestnanie“ si píše niečo iné... Vo svojej rodnej krajine je to populárny spevák, ktorý na seba po prvý raz výraznejšie upozornil v roku 2005 kontroverznou piesňou De la Rey.

Sledujte v sobotu, 22. januára, o 15.40 – alebo v repríze v nedeľu, 23. januára, o 0.15 a 5.55!