Dámsky víkend

30. 05 2021 05:40 | trinity
Dámsky víkend
Dámsky víkend Foto: Entertainment One

Verte tomu alebo nie, aj v raji môže človeku niečo chýbať. Alebo niekto. Spýtajte sa kamarátok Laury a Trish!

(Mom's Day Away, Romantický film, 79', USA, 2014, Stereo, HD)
Réžia: Mark Jean
Hrajú: Bonnie Somerville, James Tupper, Ona Grauer, Iain Belcher, Kaitlyn Bernard, Kevin McNulty, Toby Levins, David Milchard, Dave Dimapilis, Drew Ray Tanner, Bernadette Saquibal, Erica Sigurdson


Rok prešiel ako voda a Deň matiek – deň, v ktorý si aj tá najupracovanejšia mama na svete zaslúži aspoň drobné poďakovanie od svojho potomstva či partnera, ideálne oboje – už klope na dvere, no rodina pôvabnej Laury (Bonnie Somerville), ehm, ako to len slušne povedať... Má, ľudovo povedané, v paži. Kým ona nakupuje, upratuje, varí, pečie, perie, žehlí, pleje v záhrade a hoci je oficiálne ženou v domácnosti, v podstate sa celý deň nezastaví, oni sotva odlepia oči od mobilov a venujú jej aspoň roztržitý pohľad, nieto ešte pozornosť. A presne tak, žiaľ, vyzerá aj ich tohtoročná spoločná fotografia k už spomínanému sviatku. Nečudo, že Laura má stále viac a viac pocit, že je zrejme neviditeľná, pretože všetko, čo si praje, na čom jej záleží, o čom sníva, čo svojim najbližším – manželovi Michaelovi (James Tupper), synovi Brandonovi (Iain Belcher) a dcére Elle (Kaitlyn Bernard) - povie, o čo ich poprosí... Nielenže neberú vážne, ale vôbec nevnímajú. Takže asi neprekvapí, že jej napokon dôjde trpezlivosť, buchne dverami – obrazne i doslovne – a na pár dní sa presťahuje k svojej najlepšej, stále slobodnej kamarátke Trish (Ona Grauer), ktorá žije život, o akom ona vždy snívala! Netrvá dlho a ukáže sa, že nič lepšie ani urobiť nemohla. Trish ju totiž najprv vezme na nákupy novej garderóby, potom do salóna krásy, večer na karaoke, kde sa Laura odviaže tak, ako už pár rokov nie a... Napokon ju na víkend vezme so sebou aj do luxusného rezortu snov menom Sparkling Hill. Lenže, verte tomu alebo nie, aj v raji môže človeku niečo chýbať. Alebo niekto. To si, možno trochu paradoxne, ako prvá uvedomí Trish, ktorej dlhoročný nerovný vzťah so sympaťákom Jasonom (Toby Levins) sa, ak sa nestane nejaký zázrak, strmhlav rúti k neslávnemu koncu. No skôr či neskôr určite aj Laura, ktorá sa zatiaľ správa tak trochu ako... Odtrhnutá z reťaze!


Čo možno neviete
* Pôvabnú blondínku Bonnie Somerville, alias filmovú Lauru, ste mohli vidieť nielen v romantickej komédii Svadobné vojny, ale i v menšej roličke v romantickom filme Zrodila sa hviezda s Lady Gaga a Bradleym Cooperom.

* Herečku Onu Grauer (Trish) si zase možno pamätáte z romantického filmu Láska v raji ako svojráznu agentku starnúcej hviezdy filmových westernov - hollywoodskeho herca Averyho Forda v podaní dnes už, žiaľ nebohého fešáka Lukea Perryho, alias Dylana z kultového seriálu Beverly Hills 90210.

* Ani príťažlivý James Tupper, alias filmový Michael, nie je žiaden neznámy. Poznať ho môžete napríklad z katastrofického trileru Smrtiace nebo či ako sexy doktora Chrisa zo seriálu Klinika Mercy. No azda najviac fanúšičiek mu nielen na Slovensku vyniesla úloha neodolateľného strážcu aljašskej divočiny Jacka z pôvabného seriálu Muži na stromoch!

* Aj šarmantného Kevina McNultyho (Don) ste mali možnosť párkrát vidieť – okrem iného napríklad aj v romantických filmoch Tulipány pre Rose a Pošta pre teba.

Sledujte v sobotu, 19. júna, o 20.30 – alebo v repríze v nedeľu, 20. júna, o 13.55 a v pondelok, 21. júna, o 1.30!

 

Komentáre (0)