Šialene bohatí Aziati

18. 04 2021 06:10 | trinity
Šialene bohatí Aziati
Šialene bohatí Aziati Foto: Warner Bros.

Peniaze vám síce lásku nezaručia, no rozhodne môžu všetko... Poriadne skomplikovať! Nik to nevie lepšie ako Rachel a Nick.

(Crazy Rich Asians, Romantická komédia, 116', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Jon M. Chu
Hrajú: Constance Wu, Henry Golding, Michelle Yeoh, Gemma Chan, Lisa Lu, Awkwafina, Harry Shum Jr., Ken Jeong, Sonoya Mizuno, Chris Pang, Jimmy O. Yang, Ronny Chieng, Remy Hii, Nico Santos, Jing Lusi


Už je to viac ako dvadsať rokov, no na ten pamätný, otravne upršaný deň v Londýne, keď jeho mama Eleanor (Michelle Yeoh) tamojšiemu nadutému manažmentu jedného z najluxusnejších hotelov široko-ďaleko naozaj neopakovateľným spôsobom zrazila hrebienok, sympaťák Nick (Henry Golding) rozhodne nikdy nezabudne. Rovnako ako na to, že jeho mama je rodený generál, ktorý musí mať vždy o všetkom dokonalý prehľad – a posledné slovo! Takže ani nie je veľmi prekvapený, keď sa o tom, že svoju krásnu priateľku Rachel (Constance Wu), profesorku ekonómie na jednej z najprestížnejších newyorských univerzít, práve požiadal, aby ho sprevádzala do rodného Singapuru na svadbu jeho najlepšieho priateľa Colina (Chris Pang), ktorému ide za svedka, jeho mama dozvie odhadom... Do piatich minút! Dôvod je prostý – kamkoľvek sa Nick pohne, sledujú jeho kroky – na americké pomery skutočne veľmi diskrétne, no vytrvalo – všadeprítomní ázijskí paparazzi, ktorí všetko, čo zistia, okamžite vešajú na sociálne siete. Pretože Nick, aj keď Rachel to zatiaľ ani len netuší, je, ehm... Nielen potomkom jednej z najbohatších a najvplyvnejších rodín Ázie, ale zároveň i jedným z najžiadanejších slobodných mužov celého ázijského kontinentu! Počas letu prvou triedou síce z neho naveľa-naveľa vylezie, že jeho rodina na tom finančne „nie je najhoršie“, no že je až príliš skromný Rachel pochopí najneskôr vo chvíli, keď sa krátko pred plánovaným zoznámením s jeho rodinou zastaví u bývalej spolužiačky Peik Lin (Awkwafina), ktorej už len pri zmienke o Nickovom priezvisku (rovnako ako celej jej famílii) padne od údivu sánka. Ako sa zakrátko ukáže, oprávnene. Peniaze vám totiž síce lásku nezaručia, no rozhodne môžu všetko... Poriadne skomplikovať!


Čo možno neviete
* Film bol nakrútený podľa rovnomenného knižného bestselleru amerického spisovateľa Kevina Kwana z roku 2013.

* Ak sa vám Awkwafina, alias filmová Peik Lin, zdá povedomá, nemýlite sa. Pamätať si ju môžete zo skvelej akčnej komédie Debbina osmička ako talentovanú vreckárku Constance, ktorá vie byť neviditeľná aj keď ju máte priamo pred nosom!

Sledujte v nedeľu, 9. mája, o 20.30!

Komentáre (0)