Obchod na vŕšku

02. 01 2022 06:10 | trinity
Obchod na vŕšku
Obchod na vŕšku Foto: MarVista Entertainment

Jo a Blake voľky-nevoľky musia zabudnúť na to, čo ich rozdeľuje a pokúsiť sa nájsť spoločnú reč. A ktovie, možno nájdu ešte oveľa viac...

(Follow me to Daisy Hills, resp. Love at Daisy Hills, Romantický film, 87', USA, 2020, Stereo, HD)
Réžia: Séan Geraughty
Hrajú: Cindy Busby, Marshall Williams, Jade Michael, Paul Essiembre, Sharon Bajer, Adrian McLean, Erik Athavale


Daisy Hills je pôvabné malé mestečko, v ktorom, ehm, ako to len slušne povedať... Zastal čas. A práve to na ňom Jo (Cindy Busby) miluje zo všetkého najviac – že je to stále to isté miesto, ktoré zbožňovala jej dnes už nebohá mamička, jej veľký vzor. Kým je mladšia sestra, talentovaná ambiciózna maturantka Sofi (Jade Michael) sníva o kariére spisovateľky, Jo je viac-menej spokojná s prácou v útulnom rodinnom obchodíku so zmiešaných tovarom. Teda, bola by, nebyť pretrvávajúcich a v poslednom čase doslova existenčných problémov, s ktorými si ani ona, ani jej otec Duke (Paul Essiembre) nevedia rady. A ak sa nestane nejaký zázrak... O milovaný Obchod na vŕšku zrejme nadobro prídu! Ktovie, možno by tým zázrakom mohol byť sympaťák Blake (Marshall Williams), ktorého vážne chorý Duke v slabej chvíli tajne požiada o pomoc - úspešný newyorský konzultant a, zhodou okolností... Join expriateľ. Lenže keď sa o tomto pláne záchrany dozvie Jo, ktorá Blakeovi stále neodpustila, že pred rokmi uprednostnil kariéru pred láskou, sú problémy v podstate predprogramované. A to, že sa tí dvaja nezhodnú skoro na ničom – názormi na život, budúcnosť a vzťahy počnúc a „drobnými detailmi“ ako predaj tvárou v tvár či online končiac -, to len zhoršuje! Keď však Duke dostane infarkt, tí dvaja voľky-nevoľky musia zabudnúť na všetko, čo ich rozdeľuje a pokúsiť sa nájsť spoločnú reč. A ktovie, keď sa im to podarí... Možno nájdu ešte oveľa viac, než len spôsob, ako zachrániť Obchod na vŕšku pred zdanlivo neodvratným koncom!


Čo možno neviete
Nežnú blondínku Cindy Busby, alias filmovú J, si môžete pamätať z romantických filmov Splnené prianie, Svadobná kaplnka, Úžasný pán Darcy či Tak troška sexi.

Sledujte v nedeľu, 23. januára, o 18.20!