Katie Ffordová: Láska v New Yorku

11. 09 2022 05:10 | trinity
Katie Ffordová: Láska v New Yorku
Katie Ffordová: Láska v New Yorku Foto: ZDF

Jessica a Alejandro sa vzali len preto, aby on mohol ostať v krajine a ona zachránila bratov život. A potom prišla láska...!

(Katie Fforde: Eine Liebe in New York, Romantický film, 89', Nem., 2014, Stereo, HD)
Réžia: Helmut Metzger
Hrajú: Birte Hanusrichter, René Ifrah, Cecil von Renner, Kai Ivo Baulitz, Yolette Thomas, Martin May, Jack Goldman, Erik Madsen, Hannah Sorenson, Ross MacDonald, Paula Delatte, Luisa Badaracco, Brett Milanowski


Kto toho o nej veľa nevie a vidí ju po prvý raz v živote, musí mať dojem, že atraktívna brokerka Jessica Ashburnová (Birte Hanusrichter) má ako kariérne mimoriadne úspešná mladá žena, obchodujúca na newyorskej Wall Street, svoj život pevne v rukách. Lenže to je pravda len spolovice, jej neúnavná snaha dosahovať stále lepšie výsledky má totiž jeden veľmi vážny dôvod. Dôvod, ktorý málokto pozná – stará sa totiž o mladšieho brata Stevea (Cecil von Renner), sympatického ilustrátora komiksov, ktorý je pre vážne ochorenie odkázaný na pravidelné transfúzie krvi, čo navyše dodatočne komplikuje fakt, že má mimoriadne zriedkavú krvnú skupinu, ktorú je veľmi ťažké zohnať. Našťastie však v New Yorku už nejaký ten piatok žije aj šarmantný prisťahovalec Alejandro Mendez (René Ifrah), ktorý má rovnakú vzácnu krvnú skupinu ako Steve - tzv. bombajský fenotyp – a ktorý má pravidelne dosť hlboko do vrecka, takže sem-tam daruje krv, aby si mohol dopriať nejakú tú kávu či sendvič. Keď na Alejandra upriami svoju pozornosť imigračný úrad a hrozí mu vyhostenie, Jessica vidí jedinú možnosť, ako ho udržať v krajine a brata nažive – navrhne mu sobáš! A keďže obaja tak dostanú, po čom najviac túžia – on zelenú kartu a ona šancu zachrániť milovaného súrodenca -, je v podstate rozhodnuté. Obaja síce tušia, že zosúladiť svoje ako noc a deň odlišné povahy a predstavy o živote a budúcnosti nebude jednoduché, no za daných okolností potenciálne plusy výrazne prevyšujú prípadné mínusy, a tak netrvá dlho a dobrodruh Alejandro sa na zdesenie Paula Heisera (Kai Ivo Baulitz), Jessicinho snúbenca a šéfa v jednej osobe, stane novým spolubývajúcim súrodencov Ashburnovcov. A je to ešte horšie, pretože imigračný úrad intenzívne rešeršuje v okolí novomanželov a striehne na každý ich krok v nádeji, že ich nachystá na hruškách a bude môcť Alejandra deportovať! Keďže ich už onedlho čaká naozaj tvrdé preskúšanie pred úradmi, majú čo robiť, aby jeden druhého dokonale spoznali a aby ich vymyslený ľúbostný príbeh znel maximálne presvedčivo. A asi veľmi neprekvapí, že čím viac o sebe vedia, tým sú si bližší – a tým menej, aj keď si to spočiatku vôbec neuvedomujú, vzájomnú náklonnosť len predstierajú!

Sledujte v sobotu, 1. októbra, o 21.35 – alebo v repríze v nedeľu, 2. októbra, o 2.35!