Inga Lindströmová: Úžasná Elin

01. 09 2019 06:40 | trinity
Inga Lindströmová: Úžasná Elin
Inga Lindströmová: Úžasná Elin Foto: ZDF

Pre svoju prostorekosti Elin v podstate prišla o celý svoj predošlý život. A teraz ju môže pripraviť i o novú lásku...

(Inga Lindström: Alle lieben Elin, Romantický film, 89', Nem., 2016, Stereo, HD)
Réžia: Ulli Baumann
Hrajú: Susan Hoecke, Nico Rogner, Friedrich von Thun, Christoph Mory, Aleksandar Radenkovic, Anna Rot, Tina Amon Amonsen, Lena Labusga, Thomas Bestvater, Sonja Bertram, Anne Bolik


Pre príťažlivú zdravotnú sestričku Elin (Susan Hoecke) jej práca dokonale napĺňa, svojim pacientom sa venuje telom i dušou, no predovšetkým srdcom. Do problémov sa však, žiaľ, dostáva až príliš často preto, lebo nevie, kedy držať jazyk za zubami – a práve pre svoju prostorekosť napokon príde o prácu na štokholmskej klinike! To ale nie je všetko, pretože aj Elin súkromný život čaká menšie zemetrasenie, pretože namiesto zásnub a svadby s dlhoročným priateľom Perom (Aleksandar Radenkovic) je z nej zrazu opäť slobodná a nezávislá žena, pripravená prijať novú výzvu v podobe práce súkromnej ošetrovateľky istého problémového pacienta v malebnom letovisku menom Trosa. Tým pacientom je bývalý vidiecky lekár Ingmar Andersson (Friedrich von Thun), od smrti milovanej manželky pripútaný na invalidný vozík, ktorý všetkým navôkol znepríjemňuje život svojou ufrflanosťou a deprimujúcim negativizmom - a obzvlášť svojim dvom synom, Claasovi (Christoph Mory) a Jörnovi (Nico Rogner). No Elin sa prekvapivo pomerne rýchlo podarí nájsť na starého mrzúta tú správnu páku a vrátiť ho znova do života. Zdá sa, že všetko je na správnej ceste, pretože všetci Anderssonovci si Elin úprimne obľúbia – a predovšetkým skladateľ Jörn, ktorému dokonca pomáha s otextovaním jeho novej piesne –, lenže... Lenže potom Elin vo svojej bezprostrednosti nevdojak zájde priďaleko – a urazený a nahnevaný Ingmar ju vyhodí z domu...!

Sledujte v sobotu, 21. septembra, o 20.00 – alebo v repríze v nedeľu, 22. septembra, o 1.50 a 17.40 a v pondelok, 23. septembra, o 9.50!

 

Komentáre ( 0)