Rosamunde Pilcherová: Láska zo susedstva

05. 09 2021 05:20 | trinity
Rosamunde Pilcherová: Láska zo susedstva
Rosamunde Pilcherová: Láska zo susedstva

Rodiny Diany a Ruperta boli po celé generácie znepriatelené na život a na smrť! Zrazu však do hry vstúpila láska...

(Rosamunde Pilcher: Eine Frage der Ehre, Romantický film, 89', Nem., 2013, Stereo, HD)
Réžia: Stefan Bartmann
Hrajú: Sina Tkotsch, Jens Atzorn, Sigmar Solbach, Nina Gnädig, Heinrich Schafmeister, Andrei Alén, David Loughlin, Richard Ashton, Rupert Baker


Rupert Pendoran (Jens Atzorn), sympatický dedič starého cornwallského šľachtického rodu, je námorným dôstojníkom. Jedného dňa, krátko po návrate z manévrov, mu osud priveje do cesty nežnú Dianu (Sina Tkotsch), dcéru zo susedného panstva patriaceho rodu Vermontsleys, s ktorými sú Pendoranovci už niekoľko generácií znepriatelení na život a na smrť. Krehká kráska je v nezávideniahodnej situácii, otehotnela totiž s Rupertovým kamarátom Billom Gravesom (Andrei Alén), no jej sen o malej šťastnej rodinke sa krátko nato zrútil ako domček z karát, keď Billa pristihla pri nevere! Charakterný a súcitný Rupert sa o ňu príkladne stará, vďaka čomu Dianin otec, lord Gerald Vermontsley (Sigmar Solbach), nadobudne nesprávny dojem, že práve on priviedol jeho dievčatko do druhého stavu – a tak, napriek dlhoročnému nepriateľstvu medzi rodinami, ktoré iste len tak nevymizne z noci do rána, je skalopevne rozhodnutý postarať sa o to, aby... Rupert za svoj domnelý záväzok prevzal zodpovednosť!

Sledujte v sobotu, 25. septembra, o 14.20 – alebo v repríze v nedeľu, 26. septembra, o 2.45 a 5.40, v pondelok, 27. septembra, o 12.55 a v sobotu, 2. októbra, o 5.55!