Čarovné Vianoce v Dubaji

17. 11 2019 06:50 | trinity
Čarovné Vianoce v Dubaji
Čarovné Vianoce v Dubaji Foto: ZDF

Vdovec Florian nájde v ďalekom Dubaji nielen zaujímavú novú prácu, ale v šarmantnej Milene i... Novú lásku.

(Weihnachten im Morgenland, Romantický film, 89', Nem., 2010, Stereo)
Réžia: Martin Gies
Hrajú: Walter Sittler, Anica Dobra, Anja Boche, Jonas Laux, Renate Schroeter, Katrin Heller, Jannis Michel, Ulas Kilic, Ramin Yazdani


Florian Droste (Walter Sittler), lesník vo vestfálskom Sauerlande, ktorému pred rokom umrela manželka, žije od jej smrti veľmi utiahnutým životom vo svojej horárni a venuje sa len svojmu lesu a... Smútku. Jeho prekrásne jedličky stoja naozaj za každý cent a sú u jeho klientov právom mimoriadne obľúbené – napríklad taký šejk Sharif Al-Carim (Ramin Yazdani) si každý rok na Vianoce iba uňho objednáva tú najkrajšiu do svojej arabskej vlasti! Tento rok sa u Floriana nečakane zjaví osobne šejkova projektová manažérka Milena Makowská (Anica Dobra) - aby ho presvedčila, nech spolu s ňou odcestuje do šejkovho kráľovstva, kde má ako naslovovzatý expert zrealizovať vskutku unikátny projekt – pomôcť im s výsadbou jedľového lesa uprostred púšte! Florian, ktorý to považuje za naozaj strelený nápad, odsúdený na neúspech, jej to na rovinu povie a jej ponuku s vďakou odmietne... Všetko však začne vnímať v úplne inom svetle, keď zistí, že jeho rodina, vrátane svokry a švagrinej, plánuje stráviť blížiace sa Vianoce uňho, pretože si všetci myslia, že je v hlbokej depresii a treba ho zachrániť. A na jeho veľkú smolu si na to zvolia dosť nešťastný spôsob – radi by o totiž dali dokopy s už spomínanou švagrinou! A to úplne stačí na to, aby Florian svoje pôvodné rozhodnutie prehodnotil a spolu s Milenou v podstate ušiel do Dubaja! Tak či tak ho však jeho všetečná rodina vypátra aj tam... A, akoby to nestačilo, s výsadbou jedličiek to vôbec nevyzerá ružovo, objavia sa neočakávané prekážky – a aj súkromnej sfére sa jeho život už po pár dňoch začne nepredstaviteľne komplikovať. Skrátka, (a)typické Vianoce. A na dôvažok ešte aj uprostred púšte! :-)

Sledujte v sobotu, 7. decembra, o 22.00 – alebo v repríze v nedeľu, 8. decembra, o 1.50 a 15.25 a v pondelok, 9. decembra, o 3.20 a 9.45!

Komentáre ( 0)