Vďaka novej sérii seriálu o Ivete Bartošovej sa dozviete, čo ste doteraz o nej nevedeli

18. 11 2022 15:27 | markiza.sk
Anna Fialová a Ondřej Brzobohatý
Anna Fialová a Ondřej Brzobohatý Foto: TV Markíza
Anna Fialová a Ondřej Brzobohatý
Anna Fialová a Ondřej Brzobohatý
Anna Fialová ako Iveta Bartošová

Fanúšikovia seriálu a speváčky Ivety Bartošovej sa na výsledok môžu tešiť v prvej polovici budúceho roka.

Hotovo! Po dvadsiatich nakrúcacích dňoch padla posledná klapka druhej série seriálu Iveta z dielne Voyo Originál. Fanúšikovia seriálu a speváčky Ivety Bartošovej sa na výsledok môžu tešiť v prvej polovici budúceho roka.

„V prvej sérii bola Iveta vlastne ešte dieťa. Teraz je z nej žena, ktorá si plní svoj sen,” hovorí predstaviteľka hlavnej postavy Anna Fialová. „V druhej sérii sledujeme úplne inú Ivetu ako v tej prvej,” potvrdzuje jej slová režisér a autor scenára Michal Samir a dodáva: „V prvej sérii sme sa lúčili s Ivetou vo chvíli, kedy prišla o Petra Sepešiho. Druhá séria rozpráva jej príbeh od začiatku deväťdesiatych rokov, kedy celá spoločnosť, Iveta nebola výnimkou, prežíva mnohé euforické zmeny.”

POZRITE SI ZÁBERY v galérii.

Druhá séria v troch epizódach vyrozpráva príbeh slávnej speváčky v časoch jej najväčšej slávy - v deväťdesiatych rokoch. V období, kedy zbiera jednu cenu za druhou, objavuje sa v hlavnej úlohe filmového hitu Svadba upírov, po jej boku stojí gigant československého šoubiznisu Ladislav Štaidl a dočká sa vytúženého dieťaťa. Prichádza tiež prvý porevolučný škandál, ketorý plní titulky novovzniknutých bulvárnych titulov. Jeho aktérom nie je nikto iný ako Iveta Bartošová.

„Druhá séria sa bude líšiť od prvej ako deväťdesiatky od osemdesiatok. S Ivetou prežijeme zvraty, na ktoré by iní potrebovali tri životy. A vďaka scenáru a réžii Michala Samira sa dostaneme tak blízko ako nikdy predtým,” hovorí kreatívny producent Voyo Matěj Podzimek. Producent Barletta Productions Matěj Chlupáček ho dopĺňa: „Tentoraz sa z romantického príbeho dostávame do skutočne divokej jazdy Ivety na vrchole, ktorý so sebou nesie vedľa obrovského úspechu aj nový druh straty a bolesti.”

V novej sérii na divákov čaká tiež celá rada tanečných a hudobných vystúpení, vrátane duetu s Karlom Gottom, ktorého si zahral muzikant Ondřej Ruml. „Nakrúcanie pre nás bolo tentoraz veľmi náročné najmä pre množstvo vystúpení a zmien účesov a líčení,” opisuje producentka a castingová režisérka Maja Hamplová a uzatvára: „Naša umelecká maskérka Lenka Nosková na Aničke Fialovej vytvorila 13 rôznych zmien účesov, parochní a líčení.”

Okrem Anny Fialovej, Elišky Křenkovej, Aleny Mihulovej a Miroslava Hanuše, s ktorými sa diváci stretli už v prvej sérii, sa tentoraz častejšie objaví na obraze Ondřej G. Brzobohatý v úlohe Ladislava Štaidla. Ďalšieho z výrazných mužov v Ivetinom okolí, slávneho skladateľa Karla Svobodu, si zahral Saša Rašilov.

Druhá séria minisérie Iveta už v prvej polovici roka 2023.