Braňo Mosný o trikoch filmárov. Toto pri záchrane človeka vidíte len v televízii

05. 10 2021 12:00 | zp
Herec Braňo Mosný.
Herec Braňo Mosný. Foto: TV Markíza
Herec Braňo Mosný v Teleráne.
Herec Braňo Mosný v Teleráne.
Herec Braňo Mosný v Teleráne.

O natáčaní seriálu Sestričky rozprával v Teleráne.

Diváci ho z televízie poznajú ako nepríjemného, chladného až podivného človeka. V súkromí je však veselý a v živote je rád obklopený humorom. „Som dosť falošný človek,“ povedal so smiechom herec Braňo Mosný (34). Ako sám hovorí, možnosť ukázať sa v takýchto úlohách si užíva.

„Je to obrovská výhoda, keď si môžete v práci užívať úlohu mosúra a doma môžete byť sladučký ako med. Tam si to odbijem, ,vynervačím sa‘, ako aj v Oteckoch, a doma môžem byť perfektným partnerom, otcom i pekárom,“ vysvetlil.

Mladý slovenský herec, pôvodne vyštudovaný kuchár čašník, úprimne hovorí, že mu chvíľu trvalo, kým sa naplno vžil do úlohy prísneho lekára Ivana v seriáli Sestričky. Jedna vec bola zžiť sa s jeho zložitou povahou, druhá zorientovať sa v medicínskej terminológii.

TIP: Veľká dráma v Sestričkách: Táňa podstúpi operáciu a s bábätkom sú v ohrození života

V seriáli využívajú pomoc supervízorov, skutočných lekárov, ktorí im pomáhajú lepšie pochopiť a zorientovať sa v problematike. Aj vďaka tomu toto povolanie viac spoznal a prácu lekárov obdivuje. „Sú to naozaj frajeri, pracovať v takom hektickom prostredí, s takým pemzom informácií a s takou zodpovednosťou,“ zhodnotil.

V utorkovom Teleráne prezradil aj niečo zo zákulisia natáčania. Nie všetky situácie spred kamery totiž korešpondujú s realitou lekárskeho prostredia. Aby napríklad filmári divákom sprostredkovali emotívnejší zážitok zo záchrany ľudského života, pomôžu si špeciálnym efektom.

Pozrite si vo videu, aké detaily z natáčania, ale aj súkromného života herec prezradil v Teleráne.