Novinárska cena 2021 putuje aj do Markízy, získala ju Gabriela Kajtárová za sériu reportáží z covidových oddelení

20. 05 2022 06:55 | Tlačová správa
Gabriela Kajtárová - Novinárska cena 2021
Gabriela Kajtárová - Novinárska cena 2021 Foto: TV Markíza

Ocenenú sériu reportáží vyrábala spolu s kameramanmi Petrom Dodekom a Petrom Rybárom.

Televízia Markíza zabodovala na odovzdávaní prestížnych ocenení Novinárska cena 2021, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok, 19. mája 2022, v bratislavských priestoroch Slovenskej sporiteľne. V kategórii „Audiovizuálna žurnalistika a fotožurnalistika – Reportáž“ si cenu odniesla reportérka Televíznych novín Gabriela Kajtárová za sériu reportáží z covidových oddelení, ktoré prinášala počas pandémie koronavírusu.

„Videla som množstvo príbehov - niektoré o hrdinstve a ľudskej obetavosti, pri ďalších som videla dno ľudskej malosti. Neboli to pekné príbehy, ale veľa nás naučili. Ďakujem všetkým, ktorí chodia do terénu tieto príbehy hľadať. Majú totiž moc tvoriť verejnú mienku. Zo srdca ďakujem za túto prácu, ktorá mi veľmi veľa dáva, napriek tomu, že je často smutná. Ďakujem za túto cenu, veľmi si ju vážim,“ povedala Gabriela Kajtárová. Ocenenú sériu reportáží vyrábala spolu s kameramanmi Petrom Dodekom a Petrom Rybárom.

Pozrite si reportáž o odovzdávaní novinárskych cien z magazínu Reflex:

 


TV Markíza získala aj ďalšie dve nominácie na Novinársku cenu 2021. V kategórii „Audiovizuálna žurnalistika a fotožurnalistika – Rozhovor a diskusia“ sa o ocenenie uchádzal moderátor Michal Kovačič za online politickú diskusnú reláciu Na telo PLUS a v kategórii „Audiovizuálna žurnalistika a fotožurnalistika – Reportáž“ bola nominovaná aj reportérka relácie Reflex Denisa Czibulka za reportáž Morava - po vyčíňaní tornáda na Morave.

Do 18. ročníka Novinárskej ceny prišlo 418 prihlášok, ktoré poslalo 160 autorov a autoriek. Z nich odborné poroty vybrali tie najlepšie práce v 12 žánrových kategóriách. Nezávislé poroty boli zložené zo slovenských aj českých novinárov, odborníkov z akademického prostredia a osobností z kultúrneho a spoločenského života. Vyhlasovateľom a organizátorom Novinárskej ceny je Nadácia otvorenej spoločnosti.

PR oddelenie skupiny Markíza