Hororová svadobná cesta: Mladomanželia založili „táborák“ nad muníciou z vojny, zomreli dvaja ľudia

18. 10 2021 10:40 | KYJEV/jh
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Zahynul brat nevesty a jeden kamarát.

Posvadobná oslava s kamarátmi sa pre ukrajinsko-maďarských novomanželov žijúcich vo Veľkej Británii zmenila na horor. Nevedomky zapálili oheň v lese na zakopanej munícii z 1. svetovej vojny. Nastal výbuch a zomreli dvaja ľudia. Medzi vážne zranenými je aj nedávna nevesta (31), píše Daily Mail.

Idylický táborák v lese v Karpatoch neďaleko ukrajinsko-maďarských hraníc bol naplánovaný iba krátko po svadbe Lidie Makarchukovej a Norberta Vargu (43) v rámci svadobnej cesty. Nikto z 12 ľudí ale netušil, že majú pod nohami nevybuchnutú muníciu. Tá explodovala pod vplyvom tepla. Šrapnel Lidiu vážne zranil, jej brat a kamarát zahynuli.

BAÑO DE SANGRE EN LUNA DE MIEL PROVOCADO POR UNA BOMBA DE LA PRIMERA GUERRA MUNDIAL: ESPOSA, DE 31 AÑOS, LESIONADA EN...

Uverejnil používateľ Historias de Guerra poco Contadas Nedeľa 17. októbra 2021

Ako uviedol Norbert, asi okolo deviatej večer odišiel do stanu pre fotoaparát a omráčil ho mohutný výbuch. „Utekal som k táboráku a kričal na Lidiu“.

„Na moment som si myslela, že niekto vzal kameň a hodil mi ho do tváre, bola to silná rana,“ opísala Lidia výbuch. Šrapnel z bomby jej zasiahol ľavú časť tváre, mala vážne poranené nohy aj ruky.

Najhoršie bolo to ticho po výbuchu. Lidia uviedla, že všetci okolo nej ležali so zraneniami. Potom počula naposledy vydýchnuť svojho brata Miroslava (29). Ďalší muž zomrel v nemocnici.

Predpokladá sa, že bomba pochádzala z 1. svetovej vojny, konkrétne z Brusilovskej ofenzívy v roku 1916.

K výbuchu došlo pred mesiacom, no Lidia s manželom na to nikdy nezabudnú. Mladá žena sa bude musieť liečiť minimálne ďalší mesiac, podstúpi operáciu oka a dúfa, že sa potom vráti spať do Británie.