Typy pánskych nohavíc: Ktoré sú pre vás najlepšie?

14. 10 2021 09:00 | BRATISLAVA/PR článok
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Roman Samborskyi/shutterstock.com

Určite ste o niektorých ani nepočuli a na niektoré úplne zabudli, že aj existujú.

Ako rozoznáte ženu od muža pri vyberaní nohavíc zo šatníka? Žena ich má toľko, že nevie, ktoré si vybrať. Muž zase tak málo, že to nerieši a vezme, ktoré mu prídu pod ruku. Avšak, ak ste niekedy mali pocit, že muži majú málo druhov nohavíc, ste na omyle. Toto sú typy pánskych nohavíc. Určite ste o niektorých ani nepočuli a na niektoré úplne zabudli, že aj existujú. Veríme, že po tomto článku sa váš šatník obohatí o nové druhy nohavíc.

Aký druh nohavíc je u mužov najbežnejší?

Stará dobrá klasika, ktorá nikdy neomrzí - rifle. Hodia sa snáď ku všetkému a nie ste obmedzení len na jeden typ. Na výber máte z užšieho alebo širšieho strihu. Taktiež ani pri farbách sa nemusíte obmedzovať.

Existujú modré, čierne, červené, hnedé či sivé. V posledných rokoch sa do popredia dostávajú rifle, z ktorých trčia nitky a dodáva to tomu pouličný nádych. Popritom prišli na trh aj riflové nohavice s dierami. Na tie má každý iný názor.

Ilustračná snímka.
Foto: djile/shutterstock.com
 

Zároveň ďalším najčastejším typom, ktorý nájdete v šatníku muža, sú tepláky. Niet sa čomu čudovať, sú pohodlné, nie sú úzke a hodia sa kľudne aj na šport.

Pánske tepláky sa hodia nielen po dome, no čoraz častejšie sa dostávajú aj do spoločnosti. Môžete si tak vychutnávať spoločné chvíle s priateľmi hocikde len chcete. Zatiaľ, čo by pre vás jazda na koni nebola pohodlná. S teplákmi máte otvorené možnosti. Voľnosť sa teraz nosí.

Čo tak niečo nezvyčajné?

Počuli ste už o nohaviciach s názvom joggery? Nenájdete ich len tak ľahko v šatníku muža. Tieto nohavice si vyžadujú istú dávku sebavedomia, aby ste ich nosili. Ako takéto nohavice rozpoznáte? Vyznačujú sa motívmi, ktoré sú po celých nohaviciach. Taktiež nízkym sedom, zipsom a vreckami.

Ak sa považujete za neobyčajného človeka, tieto nohavice majú rovnakú vlastnosť. Sú vhodné pre trendsetterov a ľudí, ktorým je názor druhých úplne jedno. Ponúkajú široké možnosti kombinácií.

Pri neobyčajných nohaviciach ešte ostaneme. Ďalším takýmto typom sú chinos. Áno, názov znie ako španielska sladká pochúťka, ale sú to naozaj nohavice. Tie majú pôvod z USA, kedy ich využívali najmä vojaci v armáde. To preto, lebo boli odolné, pohodlné a vyzerali jednoducho dobre. Dnes tieto nohavice patria medzi univerzálne, pretože padnú mužom každého veku. Ak neviete, čo na seba, siahnite práve po nohaviciach chinos.

Kapsáče alebo oblekové nohavice?

Kapsáčové nohavice sú niečo, čo robí človeka iného hneď na prvý pohľad. Možno by vás zaujímal funfact, že kapsáče majú až 6 vreciek. Nielenže môžete mať pri sebe veľké množstvo vecí naraz, ale ich mať aj starostlivo roztriedené vo vreckách.

Dôležité je vybrať si tú správnu veľkosť. Podstatné je nevyberať si príliš voľné, ani veľmi tesné kapsáče. Môže sa tak stať, že to na vás nebude vyzerať dobre. Inak vám budú tieto nohavice slúžiť všade, kam len pôjdete.

Ak ste si povedali, že kapsáče nie sú nič pre vás, nevadí. Veď nie nadarmo sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí. Možno práve vám zachutia oblekové nohavice. Samozrejme si ich nemôžete vziať len tak po vonku. Nosia sa hlavne na formálnych udalostiach alebo v práci. Pridá vám to na elegancii. Z toho vyplýva, že elegantný muž = príťažlivý muž. Kto by už len nechcel pútať pohľady okoloidúcich žien? Tieto, a ešte viac druhov nohavíc, nájdete na answear.sk.