Takáčovec Csaba Dömötör sa priznal, že krivo svedčil! Inšpekcia ho chce mať vo väzbe

22. 07 2021 10:13 | BRATISLAVA/TV Markíza
Zadržaný Csaba Dömötör.
Zadržaný Csaba Dömötör. Foto: TV Markíza

Informáciu pre TV Markíza potvrdil šéf Krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislav Remeta.

Takáčovec Csaba Dömötör sa priznal, že krivo svedčil. Vyyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ho viní z krivej výpovede a z marenia spravodlivosti. Prípad sa týka podozrení z ovplyvňovania svedeckých výpovedí vo veľkých policajných kauzách NAKA.

"Obvinený Cs. D. sa k trestnej činnosti, pre ktorú mu bolo vznesené obvinenie, v podstate priznal. Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava dňa 21. júla 2021 vo večerných hodinách podal na obv. Cs. D. návrh na jeho vzatie do väzby útekovej, kolúznej a preventívnej," potvrdil pre TV Markíza šéf Krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislav Remeta.

Takáčovca zadržali v utorok ráno (20.7). Je svedkom v známej kauze Božie Mlyny, v rámci ktorej zadržali a obvinili aj bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika či Ľudovíta Makóa.

„Na OS Bratislava III bol doručený uvedený návrh na vzatie do väzby. Vzhľadom na rozsiahly spisový materiál až po jeho naštudovaní sudca pre prípravné konanie určí termín rozhodovania o návrhu," uviedol Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu v Bratislave.

Dömötör bol členom čierneho výjazdu gangu, ktorý vybavoval veci aj hrubým násilím. Zároveň robil šoféra inému známemu takáčovcovi a svedkovi v jednej osobe Matejovi Zemanovi, po ktorom inšpekcia pátra. No a do tretice, ďalším hľadaným a obvineným je podnikateľ Peter Petrov, ktorého prezývajú Tiger.