Láska, sex, humor, priateľstvo na VOYO. Služba priniesla v júli ďalšie premiérové seriálové akvizície

21. 07 2021 14:50 | TS
Mužketýři
Mužketýři Foto: TV Markíza

Tieto novinky si nenechajte ujsť.

Streamovacia platforma VOYO zaradila do svojej ponuky nový český internetový seriál Mužketýři, komediálnu novinku televízie Nova Co ste hasiči, ale aj sitkom z produkcie Land TV Zase single (The Exes).

Mužketýři

Mužketýři - vizuál.jpg
Foto: TV Markíza
 

Dej seriálu Mužketýři odvážnou a zábavnou formou popisuje vzťahové problémy modernej generácie. Poukazuje na krehkosť a zraniteľnosť mužského priateľstva, pokiaľ sa medzi kamarátov dostane žena. Súčasne otvára otázky vzájomnej manipulácie a prezentácie svojho vlastného ja.

Seriál sa opiera o moderné a obľúbené témy, pričom nepodlieha gýču a stereotypu. Všetky postavy a príbehy sú komplexné, sýte a zložitejšie, ako sa zdajú. Plastickosť postáv dotvára originálne obsadenie, ktoré tvorcovia postavili na nových, neopozeraných tvárach.

Celý tím tvorcov je zložený z absolventov a študentov prestížnych českých filmových a umeleckých škôl, vrátane režiséra Vincenta Navrátila. „Aj napriek tomu, že je herecký aj vizuálny štýl dramatický, kládol som na humor veľký dôraz. Pretože pokiaľ je situácia farebnejšia a nenesie len jednu emóciu, je ľudskejšia a tým pádom autentickejšia.“

Co ste hasiči

Co ste hasiči - vizuál.jpg
Foto: TS
 

Horúcou novinkou je aj český seriál Co ste hasiči z produkcie televízie Nova. Príbeh sa odohráva uprostred malebného kraja a nahliada do života obyvateľov dedinky Horná. Dej sa sústredí okolo miestnej hasičskej jednotky, ktorú čaká množstvo humorných a napínavých situácií.

V hlavnej postave svojrázneho Petra Pospíšila sa predstavil obľúbený herec Petr Rychlý: „Je to priamy človek, ktorý má rád určitý poriadok, ten nepísaný. Na nič nepotrebuje zmluvy, stačí mu len podanie ruky. Predpokladá totiž, že aj ostatní ľudia sú rovnako čestní ako on. Nechodí okolo horúcej kaše a nebojí sa povedať svoj názor aj za cenu toho, že to povedie k hádke. Podľa svojho gusta si zostavil aj tím hasičov, ktorí ho podporujú a majú ho radi. Vedia totiž, že ich Petr nikdy nepodrazí. Lásku k dobrovoľnému hasičskému zboru a určitú zásadovosť mu vtlačil jeho otec,“ povedal o svojej postave Rychlý.

V ďalších úlohách sa predstavia obľúbení českí herci Václav Kopta, Jaromír Nosek, Radim Kalvoda, Marek Holý, Jana Bernášková a ďalší.

Zase single

Zase single - vizuál.jpg
Foto: TS
 

V piatok 16. júla pribudol do ponuky VOYO seriál z produkcie Land TV Zase single (Znovu 20, Kňaz na úteku) v ktorom chce čerstvo rozvedený Stuart začať nový život. Sťahuje sa do bytu, kde jeho spolubývajúci Phil a Haskell majú výhrady k jeho nasťahovaniu. Byt ale patrí Stuartovej rozvodovej právničke Holly, ktorá býva cez chodbu a je mu ochotná pomôcť z akejkoľvek šlamastiky. Služba momentálne sprístupnila celú prvú sériu.

Dobrou správou je, že už od piatka 23. júla bude dostupná druhá séria Mestečka Schitt´s Creek a pribudnú aj ďalšie série čoraz obľúbenejšieho seriálu Znovu 20.

Milovníci detektívok si už teraz môžu vychutnať kvalitné britské minisérie, natočené podľa románov Agathy Christie – Skúška neviny, či Vraždy podľa abecedy. Začiatkom augusta k nim pribudne prípad slečny Marplovej Plavý kôň.

PR oddelenie skupiny Markíza