TV Dajto a VOYO prinesú naživo preteky seriálu TCR Europe, o víťazstvo zabojuje aj Maťo Homola

05. 05 2021 12:45 | Tlačová správa
TCR Europe
TCR Europe Foto: TV Dajto

Náš najväčší motoristický talent sa po troch rokoch predstaví aj na domácom asfalte spolu s ďalšími najlepšími jazdcami Európy.

Televízia Dajto a streamovacia služba VOYO prinášajú ďalšiu športovú lahôdku, tentoraz hlavne pre fanúšikov motoristického športu. Už počas tohto víkendu si budú môcť naživo vychutnať dvojicu atraktívnych pretekov európskeho šampionátu cestovných vozidiel TCR Europe, ktorý zavíta na okruh Slovakia Ring ako prvý významný medzinárodný automobilový seriál tento rok.

Prvý priamy prenos odvysielajú Dajto a VOYO v sobotu, 8. mája 2021, so štartom o 15.10 h a druhý sa začne v nedeľu, 9. mája 2021, v skoršom čase o 13.50 h.

Podujatie je plánované v súlade s aktuálne platnými protipandemickými nariadeniami vlády SR pre organizovanie hromadných športových podujatí bez diváckej účasti. „Preteky TCR Europe patria medzi najakčnejšie seriály kapotovaných vozidiel. Teší ma, že skvelú zábavu si napriek uzavretým bránam budú môcť fanúšikovia užiť pri priamych prenosoch na Dajto a VOYO,“ povedal Martin Lisý, šéfredaktor športovej redakcie TV Markíza. Oba víkendové preteky bude komentovať športový redaktor a komentátor Miroslav Held.

Seriál TCR Europe má celkovo sedem podujatí, zväčša na slávnych okruhoch Formuly 1. Každý pretekársky víkend ponúka voľné tréningy, dvojdielnu kvalifikáciu a dvoje šprintových pretekov po 35 minút. Úvodné podujatie štvrtého ročníka TCR Europe sa uskutoční na Slovensku na pretekárskom okruhu v Orechovej Potôni

Parametre okruhu zaraďujú Slovakia Ring medzi najdlhšie trate Európy. Technickou náročnosťou je veľkou výzvou aj pre tých najskúsenejších pilotov, medzi ktorými nebude chýbať ani Maťo Homola, ktorý bude v tejto sezóne jazdiť vo farbách slovenského Jantar tímu. Slovenský motoristický talent sa na Slovakia Ringu predstaví po troch rokoch na domácej trati a medzi vyše 20 štartujúcimi je okrem neho aj ďalší slovenský tím Brutal Fish Martina Rybu.

PR oddelenie skupiny Markíza

 

Komentáre (0)