"Zabudla" rozhodnúť o Trnkovom kamarátovi, vo funkcii tak skončila

12. 11 2019 13:57 , článok bol aktualizovaný 12. 11 2019 14:35 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Dobroslav Trnka na archívnej snímke.
Dobroslav Trnka na archívnej snímke. Foto: TV Markíza

Jeho meno zaznelo aj v uniknutej nahrávke "Trnka - Kočner".

Šéfka krajskej prokuratúry Iveta Kopčová končí vo svojej funkcii. Rozhodol o tom generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Kopčová tvrdila, že v prípade Loránta Kósu osem rokov nepodala obžalobu, pretože naň zabudla. Informuje o tom Denník N.

„Dĺžka prípravného konania bola ovplyvnená mojím vlastným pochybením, ku ktorému došlo v súvislosti s opakovaným sťahovaním sa v rámci viacerých kancelárií pri zmenách mojich vedúcich funkcií a vyšetrovací spis bol omylom založený do spisovne,“ povedala Kopčová ešte dávnejšie.

Kopčová ale naďalej ostáva na Generálnej prokuratúre. "Iveta Kopčová bola rozhodnutím generálneho prokurátora Slovenskej republiky odvolaná z funkcie krajskej prokurátorky v Bratislave s účinnosťou od 11. 11. 2019. Dôvodom jej odvolania z funkcie krajskej prokurátorky v Bratislave boli prieťahy v konaní v konkrétnej trestnej veci. Iveta Kopčová bude naďalej pôsobiť vo funkcii prokurátorky Krajskej prokuratúry v Bratislave," reagovala hovorkyňa Jana Tökölyová.

Kósa je kamarát bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Jeho meno zaznelo aj v uniknutej nahrávke "Trnka - Kočner". V nej bývalému generálnemu prokurátorovi vyčítal pokus predať nahrávky zo spisu Gorila šéfovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi. „Kósa dostal tento nápad,“ znie Trnkov hlas v nahrávke.

Reportáž spracoval Michal Hečko.

 

Komentáre ( 0)