Počasie sa konečne ustáli: Teploty vyskočia poriadne nahor

25. 05 2019 08:22 | BRATISLAVA/TASR, mm
Krásne počasie.
Krásne počasie. Foto: shuterstock.com/Tom Wang

V niektorých okresoch Slovenska stále hrozia povodne.

Po daždivých a veterných dňoch sa počasie ustáli. Už v piatok bolo na väčšine územia slnečno a teploty sa ťahali k 20 stupňom. Cez víkend bude však ešte krajšie.

V sobotu bude na celom území jasno až polojasno, na výhode sa môžu ojedinele vyskytnúť zrážky. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá až k 25 stupňom. Fúkať bude len slabý vietor. V nedeľu bude podobné počasie, dokonca sa ešte o jeden stupeň oteplí.

Stále hrozia povodne

SHMÚ varuje v sobotu pred povodňami vo viacerých slovenských okresoch. Výstrahy druhého stupňa vydal pre okresy Skalica a Michalovce, výstrahy prvého stupňa platia v okresoch Senica, Kežmarok a Stará Ľubovňa.

Hydrologická a predpovedná služba SHMÚ Žilina informuje, že hladiny na tokoch v povodí horného a stredného Váhu klesajú. V noci a o 6.00 h v stanici Liptovský Hrádok platil ešte na toku Belá prvý stupeň povodňovej aktivity.

Na základe predpovedaného vývoja počasia SHMÚ očakáva v povodí horného a stredného Váhu ďalší pokles vodných hladín. Hladiny tokov pod vodnými dielami budú ovplyvňované manipuláciou.

Komentáre ( 0)