FOTO: Táto automobilová ikona sa bude vyrábať v Nitre

30. 04 2019 12:50 | NITRA/TASR, zg
Land Rover Defender.
Land Rover Defender. Foto: Jaguar Land Rover Slovakia
Land Rover Defender.
Land Rover Defender.
Land Rover Defender.

Keď ju oficiálne predstavia, bude mať za sebou vyše 45-tisíc testov v najextrémnejších podmienkach.

Výrobný závod Jaguar Land Rover v Nitre bude vyrábať nový Defender. Prototyp nového Land Roveru Defender absolvoval 1,2 milióna testovacích kilometrov.

Špeciálny model maskovaného prototypu je pripravený na vykonanie terénneho testovania s Tusk Trust, globálnym partnerom Land Rover. Svetová premiéra nového automobilu Land Rover Defender je naplánovaná na koniec roka.

Land Rover Defender.
Foto: Jaguar Land Rover Slovakia
 

V čase, keď sa nový Defender v závere tohto roka predstaví verejnosti, bude mať za sebou viac ako 45-tisíc individuálnych testov v tých najextrémnejších podmienkach na svete.

„Okrem rozsiahlych simulácií a testovania sme najazdili s novým Defenderom 1,2 milióna kilometrov vo všetkých terénoch a v extrémnych klimatických podmienkach," uviedol Nick Rogers z Jaguaru Land Rover.

Nový Defender bol navrhnutý a vyvinutý v Gaydone vo Veľkej Británii, ktoré je sídlom dizajnérskych, inžinierskych a testovacích prevádzok Land Rover. Novým domovom globálnej výroby vozidiel Defender sa stane výrobný závod spoločnosti Land Rover v Nitre, potvrdilo vedenie spoločnosti.

Komentáre ( 0)