Slovák Norbert dobyl Hollywood. Tlieskal mu aj šéf Cirque du Solei

29. 12 2017 09:36 | LOS ANGELES/TV MARKÍZA
Norberta robí tanec šťastným.
Norberta robí tanec šťastným. Foto: TV Markíza

S hip-hopom začínal s kamarátmi v dedinskom parku na betóne.

Vďaka talentu za počítačom má titul pred menom, vďaka talentu na javisku titul z Hollywoodu. IT-čkár Norbert Grofčík (25) z Veľkej Mane v americkom Los Angeles v konkurencii tanečníkov z krajín ako Čína, Thajsko či Austrália za 60 sekúnd ohúril hviezdy spolupracujúce s Beoyncé či Arianou Grande a stal sa majstrom sveta v tanci. Za jeho výkon mu tlieskal mu dokonca aj umelecký šéf svetoznámeho Cirque du Soleil.

S hip-hopom pritom Norbert začínal s kamarátmi v dedinskom parku na betóne. „Nikdy som nehovoril, že sa chcem stať tanečníkom. Všetko to išlo tak prirodzene. Veľa ľudí napríklad hovorí, alebo možno aj veľa tanečníkov, že tancom sa uživiť na Slovensku nedá. U mňa je to úplný opak. Tanec ma živí," vysvetlil.

Medzi jeho najväčšie idoly patrí Bruno Mars, napriek tomu si však potrpí na originalite. Do krokov, ktoré tancuje, dáva vlastný rukopis. Práve to ocenili celebritní tanečníci za veľkou mlákou. To, čo sa naučil, teraz odovzdáva aj mladším generáciám. "Tanec ma robí naozaj veľmi šťastným," dodal.