V Česku zvažujú štvordňový pracovný týždeň. Zisťovali sme, či je to reálne u nás

27. 02 2017 19:55 | BRATISLAVA/TV Markíza
Nová hala na výrobu autosedadiel v priemyselnom parku P3 Bratislava Zohor.
Nová hala na výrobu autosedadiel v priemyselnom parku P3 Bratislava Zohor. Foto: TASR

Vo Francúzsku, Holandsku alebo Švédsku to už poznajú. V porovnaní s nami odrobia menej a zarobia viac. Hovorí sa o nich, že sú šťastnejší a v práci preto podávajú lepšie výkony.

Nápad víkendovať vždy od piatka do nedele by sa zrejme medzi zamestnancami ujal veľmi rýchlo. O štvordňovom pracovnom týždni sa teraz intenzívne hovorí v susednom Česku. Aj Slováci by možnosť robiť iba štyri dni do týždňa privítali, no zamestnávatelia by v takom prípade zrejme znižovali platy.

Vo Francúzsku, Holandsku alebo Švédsku to už poznajú. V porovnaní s nami odrobia menej a zarobia viac. Hovorí sa o nich, že sú šťastnejší a v práci preto podávajú lepšie výkony.

„Spomeniem Holandsko. Má najkratší pracovný čas, najnižšiu mieru nezamestnanosti a aj spokojnejších obyvateľov," hovorí Emil Machyna z OZ KOVO.

Kým odborári sú z tejto myšlienky nadšení, zamestnávatelia to vidia trochu inak. Takéto opatrenie by mohlo znamenať nielen nižšie platy, ale aj nižší počet zamestnancov. A tak, kým niektorí by pracovali štyri dni v týždni, iní by možno nepracovali vôbec.

„Pokiaľ sa pracuje kratšie, tak tá firma menej vyprodukuje. Menej predá svojich tovarov alebo služieb a tým pádom spoločnosť má menšie príjmy," tvrdí Martin Hošták z Republikovej únie zamestnávateľov.

Machyna však dodáva, že nikde, kde OZ KOVO vyjednal nižší pracovný čas, sa mzdy neznížili.

Ak má zamestnanec na prácu menej času, podľa niektorých štúdií sa aspoň nefláka a využije ho efektívne.

Kým zamestnávatelia si myslia, že by takto nemali peniaze na výplaty, odbory tvrdia, že to také nereálne nie je. Stačilo by znížiť zisky. „Také percento nákladov tvoria mzdy? V niektorých výrobných podnikoch iba štyri percentá, priemer Európy je okolo 26 percent. Tak je obrovský priestor na to, aby to zamestnávatelia zvládli," myslí si Machyna.

Hošták mu oponuje, že takýto skrátený pracovný týždeň je pomerne nákladný a nie vždy dopadol úspešne.

"Skutočne by to malo slúžiť na regeneráciu pracovnej sily a to nie je celkom realizovateľné bez mzdy, ktorá by musela byť vyššia ako priemerná," myslí si sociologička Silvia Porubänová. Asi aj preto u nás o štvordňovom pracovnom týždni vláda ani nepremýšľa.

 

Komentáre ( 0)