Fanúšikovia, pozor: Nový duet Petra Bažíka a Janais je... Zázrak!

22. 08 2016 07:00 | Andrea Leitmannová
Janais a Peter Bažík
Janais a Peter Bažík Foto: Manažér Peter Kothaj

Pieseň sa práve dorába v štúdiu, poslucháči si ju budú môcť čoskoro vypočuť.

Pieseň s názvom Zázrak v podaní Petra Bažíka a speváčky Janais sa práve dorába v štúdiu a bude to skutočná hudobná lahôdka. O spolupráci sme sa rozprávali so samotnými interpretmi.

Kto napísal pieseň?

Janais: Melódia mi driemala v hlave pár mesiacov, keď prišla zrazu ponuka urobiť sprievodnú pieseň pre Medzinárodnú platformu 40 Days For Life. Hneď som vedela, že pieseň, ktorú si nosím v hlave je na to ako stvorená. S textom to bolo trocha zložitejšie, písala som ho na viackrát.

Slová sú pre mňa veľmi dôležité a ak sa majú dotknúť ľudí, niekedy ma to stojí veľa času a energie, tak ako v tomto prípade. No myslím, že sa oplatilo, máme na pieseň veľmi pekné reakcie.

Janais a Peter Bažík
Foto: Manažér Peter Kothaj
 

Peter Bažík: Oslovila ma už melódia. Už prvé demo bez textu bolo veľmi chytľavé. Keď prišiel text, zapáčila sa mi ešte viac.

O čom je? Pre koho je určená?

Janais: Pieseň sa volá Zázrak, lebo každé dieťa je zázrak pre svojich rodičov. Pieseň je pre všetkých rodičov, aj zatiaľ nerodičov, ktorí to cítia rovnako ako my dvaja s Peťom. Nie však každá budúca matka má to šťastie byť svojím okolím prijímaná a podporovaná, čo mnohokrát vedie k zúfalým rozhodnutiam. Ak im táto pieseň poslúži ako povzbudenie, nič viac by som si ani nemohla želať.

Janais a Peter Bažík
Foto: Manažér Peter Kothaj
 

Prečo Peťo Bažík?

Janais: Peťo je skvelý spevák a otec dvoch dcér. Rodina a deti sú pre neho rovnako ako aj pre mňa najdôležitejšie a spievať o tom pieseň, je pre nás úplne prirodzené.

Práca s Petrom v štúdiu bola veľmi tvorivá a priateľská. Poznáme sa už zopár rokov, aj keď toto bola naša prvá možnosť spolupracovať. Keď si pozriete making of, uvidíte, že atmosféra bola od začiatku veselá, či už pri nahrávaní s hudobníkmi, či pri nahrávaní spevov. Keď nás niečo baví, je to vždy vidieť a počuť.

Janais a Peter Bažík
Foto: Manažér Peter Kothaj
 

Kde sa pieseň nahrávala?

Janais: Nahrávali sme v Studio7 v Prešove. Spolupráca s Randym je pre nás zakaždým obohacujúca a inšpirujúca a najmä na priateľskej úrovni, preto sa tam radi vraciame.

Peter Bažík: Na štúdio v Prešove som sa veľmi tesil. Bol som tam pred nejakým časom a bolo mi tam super. Okrem útulnej a priateľskej atmosféry tam je aj kúzelník Randy, ktorý naozaj vie čarovať so zvukom. Čiže, keď človek spojí toto všetko dokopy, tak sa do spolupráce púšťa veľmi rád.

Janais a Peter Bažík
Foto: Manažér Peter Kothaj