Šok! Zomrela hviezda Sexu v meste († 57)

22. 09 2021 08:55 | markiza.sk
Záber zo seriálu Sex v meste - tretia séria
Záber zo seriálu Sex v meste - tretia séria Foto: Profimedia.sk

Mal rakovinu pankreasu a v čase smrti s ním bola jeho rodina.

Zomrel Wilie Garson, herec zo seriálu Sex v meste, v ktorom stvárnil postavu Stanforda Blatcha. Americký herec mal iba 57 rokov.

O smutnú správu sa podelil jeho syn Nathen na sociálnej sieti, kde zverejnil niekoľko záberov svojho milovaného otca. „Tak veľmi ťa ľúbim, oci. Odpočívaj v pokoji. Som taký rád, že si sa so mnou podelil o všetky dobrodružstvá a že si toho toľko dokázal. Som na teba taký hrdý,“ napísal v popise príspevku.

zdroj: Instagram/nathen_garson

Magazín PEOPLE informuje, že herec zomrel v utorok popoludní po krátkej chorobe. Mal rakovinu pankreasu a v čase smrti s ním bola jeho rodina.

V kultovom seriáli spoločnosti HBO hral rolu blízkeho priateľa a dôverníka hlavnej postavy, Carrie Bradshaw, ktorú stvárnila Sarah Jessica Parker. Naposledy pracoval na voľnom pokračovaní tohto seriálu s názvom And Just Like That. Pôjde o desať dielov seriálu, ktoré majú mať v USA premiéru ešte tento rok.

VIDEO: Willie Garson na nakrúcaní pokračovania seriálu Sex v meste:

 

Garson bol tiež známy ako podvodník Mozzie v televíznom seriáli Biele goliere (White Collar).

Narodil sa ako William Garson Paszamant v roku 1964 v štáte New Jersey. Študoval divadelné umenie a na Fakulte dramatických umení Yaleovej univerzity získal titul magister umenia.

V 80. rokoch 20. storočia dostal malé úlohy v niekoľkých populárnych televíznych seriáloch ako Na zdravie, Rodinné putá a Právo v Los Angeles. Objavil sa aj v slávnych seriáloch Akty X a Priatelia.

V roku 1998 sa začal vysielať seriál Sex v meste a Garson hral Stanforda Blatcha vo všetkých sezónach – túto rolu si zopakoval aj v dvoch filmoch.

Mario Cantone, ktorý stvárnil jeho seriálového partnera Anthonyho Marentina, napísal na Instagrame: „Som zdrvený a ochromený žiaľom... Bol si darom bohov.“

zdroj: Instagram/macantone

Cynthia Nixon, ktorá v seriáli stelesňovala postavu Mirandy Hobbes, uviedla: „Všetci sme ho milovali a zbožňovali prácu s ním. Bol nekonečne zábavný na obrazovke aj v skutočnom živote. Bol zdrojom svetla a priateľstva.“

zdroj: Instagram/cynthiaenixon

Výkonný producent seriálov Sex v meste a And Just Like That, Michael Patrick King, sa vyjadril, že Garson pracoval, „dokonca aj keď bol chorý“, ale podrobnosti neuviedol.

„Jeho elán a oddanosť tomuto remeslu bolo cítiť každý deň,“ napísal vo vyhlásení. „Jeho mnohostranný talent ako herca aj človeka bude každému chýbať,“ dodal King.

zdroj: Instagram/justlikethat