Krutý osud filmovej Sissi: Samovražda kvôli Delonovi a tragická smrť syna

18. 04 2019 08:00 | jt
Sissi
Sissi Foto: Eurokim

Život nezabudnuteľnej Romy Schneider nebola prechádzka ružovou záhradou.

Sviatočné veľkonočné večery sa na obrazovkách televízie Doma budú od Veľkého piatka niesť v kráľovskom duchu. Pozývame vás stráviť každý večer pri jednom z trojice romantických filmov o legendárnej rakúsko-uhorskej cisárovnej Sissi, v ktorých pod režisérskou taktovkou Ernsta Marischku zažiarila prekrásna mladučká Romy Schneider po boku vtedy už ostrieľaného Karlheinza Böhma.

Sissi
Foto: Eurokim
 

Práve trilógia o cisárovnej Sissi zaradila vtedy iba 17-ročnú Romy, vlastným menom Rosemarie Magdalenu Albach, medzi skutočné hviezdy filmového plátna a postarala sa jej o celoeurópsku popularitu. Hoci bol pôvodne plánovaný aj štvrtý diel, Romy nakrúcanie odmietla aj napriek tomu, že jej bol ponúknutý kráľovský honorár. Bála sa totiž zaškatuľkovanie, no paradoxne práve rola Sissi je jej najznámejšou.

Herečkinou prvou láskou bol francúzsky herec Alain Delon. Po štyroch rokoch sa rozišli a herečka sa od smútku pokúsila o samovraždu a podrezala si žily. Napriek tomu zostali priateľmi a Delon dokonca Romy po jej smrti jej zorganizoval pohreb.

Alain Delon a Romy Schneider v mladosti
Foto: Profimedia.sk
 

V roku 1966 sa Romy prvýkrát vydala - za nemeckého herca a režiséra Harryho Meyena, v tom istom roku sa im narodil syn David. Koncom roku 1972 sa toto manželstvo ocitlo v troskách, ich rozvodové konanie bolo ale ukončené až v roku 1975. Pri rozvode si Meyen nárokoval na polovicu majetku a aj po ňom Romy stále strpčoval. Užíval drogy a v roku 1979 spáchal samovraždu

Neskôr uzavrela nový sobáš so svojím dôverníkom, tajomníkom a vodičom Danielom Biasinim, ktorý bol o deväť rokov mladší ako ona. V lete roku 1977 sa im narodila dcéra Sarah Magdalena, tá je veľmi podobná svojej matke. Ale aj toto manželstvo vydržalo len do roku 1981, v čase svojej smrti žila s lekárom Laurentom Pétinom.

Sissi
Foto: Eurokim
 


V lete 1981 sa odohrala najväčšia tragédia v jej živote - vtedy štrnásťročný syn David sa pri preliezaní plotu napichol na jeden z oceľových stĺpikov a vykrvácal. Jeho smrť mala na herečku silný dopad. 29. mája 1982 bola vo veku 43 rokov nájdená mŕtva v parížskom byte. Predpokladalo sa, že si vzala smrteľnú dávku liekov a alkoholu. Pitva však určila ako príčinu smrti infarkt.

Pozrite si príbeh nezabudnuteľnej Sissi - od piatka do nedele večer po 20:00 na Doma!

 


Komentáre ( 0)