VEĽKÝ HOROSKOP na december: Niekomu sa zatrasie vzťah, niekomu peňaženka

05. 12 2018 08:00 | nt
VEĽKÝ HOROSKOP na december
VEĽKÝ HOROSKOP na december Foto: shutterstock/ alexmaster

Ako to bude u vás vyzerať pred Vianocami?

Pohoda či hádky s partnerom, prázdna peňaženka alebo úspech v práci? Prečítajte si, čo vás čaká v poslednom mesiaci tohto roka podľa portálu bety.cz.

BARAN

Barani začnú december v takmer magickom opojení. V rodine zavládol pokoj a napriek stresovým situáciám máte po dlhšom čase pocit, že váš vzťah funguje tak, ako má. Snažte sa využiť s partnerom možnosť byť chvíľu bez detí. V poslednom čase ste sa venovali deťom na plný úväzok a občas ste zabúdali, že nie ste len rodičia, ale aj partneri. Spoločne strávený čas len prispeje k vašej vzájomnej blízkosti.

Ani na zdravie sa nebudete v decembri sťažovať. Samozrejme môžete pri všetkom tom naháňaní z obchodu do obchodu nachladnúť, ale viac než červený nos alebo škriabanie v krku by vás trápiť nemalo.

V práci sa pomaly rozbieha "vianočný režim". Bohužiaľ, práve vašej práce a predovšetkým jej množstva, sa to akosi netýka. A tak si v decembri, s výnimkou sviatkov a prípadnej dovolenky, pokiaľ ju máte, vlastne veľmi neoddýchnete. Vaša peňaženka samozrejme zaznamená v súvislosti so sviatkami menšie otrasy, ale neutrácate bezhlavo, a tak to váš rozpočet vydrží.

BÝK

Býkom začína pomerne rozporuplné obdobie. Zatiaľ čo oni sa dostávajú do ľahko romantickej a sentimentálnej polohy, ich okolie vrátane partnera/partnerky sa k ich nálade a túžbe po romantike nestavia tak, ako by si predstavovali. Snažte sa neprepadať rozčarovaniu a depresii a skúste partnera/partnerku vtiahnuť do svojej sviatočnej nálady. Aj single Býci pocitía v decembri túžbu nebyť sami a hviezdy im pripravia niekoľko príležitostí minimálne na zaujímavý flirt. Pozor si ale dajte na kamarátov a ich "dobre mienené" rady. Spoliehate sa vo vzťahoch najmä na svoju intuíciu.

Býci síce majú tendenciu k istej ladnosti a prirodzenosti v pohybe, ale predovšetkým začiatkom mesiaca budete mať pocit, že ste túto schopnosť niekde zabudli a zakopávate pomaly aj na rovine. Pozor si preto dajte predovšetkým pri poľadovaci či prípadnej snehovej nádielke, kde sa aj obyčajné zakopnutie môže zmeniť na veľmi nepríjemné zranenie.

Zatiaľ čo vzťahové nástrahy sa vám nakoniec podarí prekonať, v práci budete mať pocit, že sa na vás valí jedna zlá správa za druhou. Nakoniec sa síce ukáže, že sa nejedná o žiadne "jóbovky", ale k dobrej nálade vám rozhodne neprispejú. Snažte sa čo najviac zachovať pokoj a svoju povestnú rozvahu. Váš postoj ocenia aj kolegovia - zatiaľ čo oni strácajú hlavu, vy pôsobíte ako upokojujúci faktor. Len si dajte pozor, aby ste to neprepískli a neobrátilo sa to proti vám. Financie by ste síce mali riešiť, ale nejako na to pri zháňaní darčekov nenájdete silu, a tak sa môže stať, že na konci decembra zistíte, že ste skončili v hlbokom mínuse.

BLÍŽENCI

Blíženci budú v oblasti rodinných vzťahov bojovať predovšetkým sami so sebou a svojou netrpezlivosťou. Máte pocit, že u niektorých členov stále beznádejne čakáte na uznanie, ktoré si zaslúžite, ale ktoré je podľa všetkého v nedohľadne. Nieže by ste očakávali nejakú pochvalu, skôr by ste sa potešili, keby vám dali nejakým spôsobom najavo, že sú si vášho úsilia vedomí.

K tomu vám ešte na čele prirobia vrásky deti - vianočné prázdniny vzali skutočne útokom, a tak máte pocit, že všetko poriadok, ktorý ste doma zaviedli, navždy zmizol. Samozrejme, nejaké pravidlá sú potrebné, ale skúste si spomenúť na časy, kedy ste boli deťmi vy a na to, ako ste si dokázali Vianoce užívať. Doprajte preto nejakú voľnosť aj svojim potomkom.

Ak vyrážate v decembri na dovolenku, uistite sa, že ste v práci splnili skutočne všetko, čo ste mali a nenechali ste po sebe žiadne resty. V opačnom prípade by vás totiž čakal až nepríjemný tvrdý návrat - nielenže by sa oprávnene sťažovali vaši nadriadení, ale stratili by ste popularitu aj u svojich kolegov.

RAK

Narodení v znamení Raka čaká v prvej polovici decembra pokoj a romantika. To sa týka predovšetkým nezadaných - nebojte sa príležitostí na zoznámenie so zaujímavými ľuďmi, aj keby z toho nemalo vzniknúť nič než príjemne strávený večer, určite to využite. Zadaní Radi budú predovšetkým kmitať medzi starosťami o deti a riešením najrôznejších malých problémov doma, ktoré sa počas Vianoc vždy objavia. Nemusí ísť o spory s partnerom/partnerkou, problémy skôr očakávajte zo strany širšej rodiny.

Ak sa v decembri chystáte na dovolenku do zasnežených krajín, nezabudnite si pribaliť lekárničku. Zdá sa, že ju aj využijete. Váš organizmus nemá príliš v láske extrémy a vyrovnať sa s mrazivým počasím mu dá tentoraz zabrať viac ako obvykle. Snažte sa využívať všetky lákadlá na dovolenke s rozumom - zdravie je prednejšie než snehové dobrodružstvo.

V práci sa budete musieť vysporiadať predvšetkým s návratom po dovolenke medzi sviatkami. Nie nadarmo sa hovorí, že je to jedno z najnáročnejších období. A vy si ho tentoraz budete môcť "vychutnať" v plnej miere. Nieže by sa na vás valila nejaká zásadná nepríjemnosť, ale vaše telo sa jednoducho nebude chcieť aklimatizovať na bežný život tak rýchlo, ako by ste si predstavovali.

LEV

Pre Levov sa december ponesie v znamení urovnávania rodinných roztržiek. Budú mať na to viac príležitostí, ako by chceli. Aj keď nebudú priamo v centre diania, ich aktívna účasť bude nevyhnutná. Táto úloha vám celkom nesedí. Síce nie ste v diplomacii úplný slon v porceláne, ale vo vypätých situáciách rýchlejšie hovoríte, než myslíte. Snažte sa preto držať emócie na uzde a vážiť každé slovo. Veľkou oporou vám bude partner/partnerka.

Energie budete mať v decembri na rozdávanie (fyzickej určite), vďaka čomu získate pocit neporaziteľnosti a neúnavnosti. Dajte si preto pozor na najrôznejšie extrémy, ku ktorým vás to bude lákať. A určite sa vyhýbajte zimným adrenalínovým športom.

Vianoce s vaším rodinným rozpočtom poriadne zamávajú ešte skôr, ako začnú. Neľutujte však výdavky, keď už ste raz zaplatili, nemá cenu skúmať, či ste urobili chybu a našlo by sa napríklad niečo podobné, ale lacnejšie. Doprajte si pocit zo sviatkov so všetkým, čo k tomu patrí. A bez výčitiek pre peniaze. Neznamená to ale, že by ste sa mali zadĺžiť.

PANNA

Napriek tomu, že pre väčšinu ľudí bývajú Vianoce aj obdobím oddychu a pokoja, pre vás budú pomerne stresujúcou záležitosťou. Ste od prírody starostliví a máte radi vo veciach poriadok a organizovanosť, ale neustále narážate na zmätky, ktoré do vašej predstavy vnášajú vaši najbližší. Skúste sa nad hnevom a podobnými pocitmi povzniesť. Zabudnutý baliaci papier je určite oveľa menšia komplikácia ako zničené nervy. Horúce chvíle vám pripraví partner/partnerka, v ktorom nenájdete takú oporu, akú by ste si predstavovali, z čoho vznikne ďalšie napätie. Aspoň počas samotných sviatkov hoďte všetko za hlavu a skôr sa sústreďte na fakt, že máte konečne možnosť stráviť nerušené chvíle so svojimi najbližšími.

Okrem stresu by vás nič vážnejšie stretnúť nemalo, a tak december, teda predovšetkým Vianoce, využite na načerpanie síl. Počas sviatkov si stres nepripúšťajte k telu.

A peniaze budú jednou z tém, ktoré prinesú nejednu príležitosť na domáce spory. Nie preto, že by sa o ne hádali s partnerom/ partnerkou, ale skôr preto, že sami cítite, že ich na sviatky nemáte toľko, koľko ste si predstavovali. Nie pre seba, ale pre deti, ktorým ste chceli dopriať niečo, čo počas roka nemajú. Prestaňte sa trápiť, deti ocenia predovšetkým pohodových rodičov a pod stromčekom pár maličkostí. 

VÁHY

V poslednom čase vám vzťahy vychádzajú tak, ako by ste si predstavovali. S partnerom/ partnerkou ste našli spoločnú reč prakticky vo všetkých oblastiach života, s deťmi ste vyriešili problémy, ktoré váš vzájomný vzťah trochu kazili, a ani ďalší príbuzní by vám vrásky na čele v decembri pridávať nemali. Iste, sem tam nejaké to nedorozumenie príde, ale vďaka pohode, v ktorej sa nachádzate, sa vám podarí riešiť ich s nadhľadom, ktorého sa vám v posledných týždňoch trochu nedostávalo. Oddych v spoločnosti najbližších je presne to, čo vám k spokojnému životu v rodinnej oblasti chýba.

V decembri budete mať veľa príležitostí na posilnenie zdravia, tak ich využite, ako to len pôjde. A pozor na ľad!

Zatiaľ čo všetci okolo vás riešia, ako stihnúť pred sviatkami všetko, čo by mali, vy ste vďaka svojej systematickosti na vianočné voľno dávno pripravená aj po tejto stránke. Vaša povestná poctivosť a starostlivosť by vám ani nedovolila, aby ste po sebe nechali nejaké resty. To isté platí aj o peniazoch - vám sa nestane, že by vás počas sviatko zaskočil nejaký väčší výdavok, aj naň ste totiž pripravení.

ŠKORPIÓN

December zamotá Škorpiónom hlavu v oblasti lásky. Ale v dobrom slova zmysle. Pokiaľ ste single, dostanete hneď niekoľko príležitostí tento stav zmeniť. Pamätajte, že vaše šťastie leží práve vo vašich rukách, je len na vás, ktorú z ponúk, ktoré vám hviezdy postavia do cesty, využijete a ako. Ak ste šťastne zadaní, zažijete príjemné chvíľky v partnerovej/partnerkinej spoločnosti. Vôbec nie je na škodu si pripomenúť, aké krásne to bolo, keď ste sa na začiatku vzťahu vznášali na oblaku zamilovanosti. Vianoce sú skvelá príležitosť, tak si to užite.

Aj keď by mal byť december pohodovým mesiacom, paradoxne je spojený s veľkou dávkou stresu. Na nejaké leňošenie ste príliš činorodí, ale radšej zara´dte spiatočku. Nie je ideálne prežiť Vianoce v posteli len preto, že sa vás organizmus zrúti.

Zimné mesiace bývajú finančne pomerne náročné. Budete mať navyše tendenciu bezhlavu míňať. Pozor, aby ste na konci mesiace neboli nemilo prekvapení, že ste v červených číslach. Pokiaľ idete na dovolenku, strážte si výdavky ešte viac...

STRELEC

Strelci prežijú decembrové dni predvšetkým v znamení rodiny. A to so všetkým - zažijú rodinnú pohodu, ale tiež si uvedomia, aké krehké sú vzťahy medzi niektorými ich najbližšími a aké dôležité je mať silné rodinné zázemie. Napriek svojej povesti o tvrdohlavosti, ktorú majú Strelci občas nezaslúžene, sa tentoraz stanete vyjednávačom a urovnávateľom sporov.

Aj keď sa v decembri u vás naplno rozbieha sezóna pečenia, vy si pri tejto obľúbenej zábave dajte pozor. Rúra a horúce veci nebudú tento mesiac vašimi priateľmi.

Dovolenky, darčeky pre deti, zimné oblečenie.... To všetko sa podpíše na stave vášho rodinného rozpočtu. Zapojde svoju systematickosť a skúste odolať pokušeniu k nepremyslenému utrácaniu.

KOZOROŽEC

Čo si budete nahovárať - do decembra nevstupujete z hľadiska vzťahov ako práve najšťastnejší človek. A bohužiaľ, pre prvú polovicu tohto vianočného mesiaca sa žiadna veľká zmena nechystá. Čakajú vás skôr dni a možno aj týždne premýšľania, kam sa vo vzťahu posunúť ďalej a ako vrátiť onen pocit šťastia a zamilovanosti, ktorý vaše partnerstvo ešte donedávna sprevádzal. Nemusí ísť o príznaky krízy a blížiaceho sa konca, skôr vstupujete do ďalšej etapy vzťahu a je potrebné, aby ste sa v ňom zorientovali. Pamätajte, že v situácii nie ste sami a že komunikácia s partnerom/partnerkou je kľúčová. Single Kozorožci zase budú riešiť, ako sa vyrovnať so samotou, ktorá im nie je práve prirodzená. 

Ako vám december pridá vrásky na čele kvôli vzťahom, vyváži vám to na zdraví. Nemusíte sa báť žiadnych výraznejších nástrah, len sa teplo oblečte, aby ste pri vianočnom stromčeku nekýchali.

Zatiaľ čo mnoho ľudí okolo vás rieši problémy s peniazmi kvôli darčekom alebo lyžiarskym pobytom, na vás sa ten skutočný nápor len chystá. A prekvapivo nie v súvislosti s vianočnými radovánkami. V práci vás milo prekvapí jeden z kolegov, aj keď ste k jeho/jej pracovným výkonom boli v minulosti skeptickí, teraz v ňom/nej získate nečakaného spojenca.

VODNÁR

December bude priať predovšetkým single Vodnárom. Konečne si budú môcť zase pripomenúť, aké to je, keď sa zamilujú. Len pozor na prípadné sklamanie. Pamätajte, že láska býva občas až nečakane silná, ale to nemusí stačiť. Aj na láske sa musí pracovať. Ste síce presvedčení, že vo svojom veku viete predsta také veci hravo zvládnuť, ale tentoraz môžete byť zaskočení silou svojich citov. Aj zadaní Vodnári prežijú príjemný, žiadnymi veľkými hádkami nepokazený mesiac. Napriek občasného napätiu, ktoré je s vianočným stresom spojené.

V decembri svoju pozornosť zamerajte predovšetkým na nástrahy, ktoré toto obdobie chystá na vaše trávenie. Vianoce sú pre žalúdok náročné, tak to nepreháňajte ani so sladkým, ani so zemiakovým šalátom.

S vianočnými výdavkami navyše ste sa už zmierili. Nepatríte k ľuďom, ktorá by ich spätne ľutovali. V práci vás čakajú aj úlohy, na ktoré nie ste tak úplne zvyknutí. Predsa len budete musieť riešiť veci za neprítomného kolegu. Ale nebude to nič, s čím by ste si nevedeli hravo poradiť. 

RYBY

Na Ryby sa hviezdy v oblasti vzťahov nebudú v decembri tak úplne usmievať. Nieže by chystali nejakú zákernosť, ale predovšetkým v rodine na vás čakajú drobné hádky a spory, ktoré sa odvíjajú z dávnej minulosti, o ktorej ste boli presvedčení, že je vyriešená a pochovaná. Ešte než začnete byť zúfalí a obviňovať partnera/partnerku z "vyťahovania starých káuz", zamyslite sa nad dôvodom, ktorý ho/ju k takémuto postoju a správaniu prinútil. Verte, že aj spoločné úsilie o nájdete tohto dôvodu môže váš vzťah posilniť a opäť vás k sebe priblížiť. Len si dajte pozor na vlastnú výbušnosť.

V decembri by si Ryby mali dávať pozor na malé poranenia. Zdá sa totiž, že ich v poslednom čase priťahujú. A zima je plná nástrah a príležitostí na zranenia. Snažte sa nebezpečným situáciám predchádzať za každú cenu.

Pokiaľ sa v decembri chystáte na vianočnú dovolenku, verte, že odchádzate v správny čas. Inak totiž skončíte zavalení prácou a zaslúžený oddych sa vám bude zdať v nedohľadne. Snažte sa brať situáciu v práci s nadhľadom, aj keď to bude niekedy ťažké, predovšetkým pre necitlivé správanie niektorých kolegov. Ak si prácu len hľadáte, narazíte posledný mesiac v roku na veľmi zaujímavé ponuky. Až sa budete rozhodovať, ktorej dáte šancu, pamätajte, že unáhlené konanie pod tlakom nemusí viesť k úspechu.


Komentáre ( 0)