Rebelka z dobrej rodiny prichádza na Doma: Vyhrá láska k tancu nad spoločenskými konvenciami?

13. 08 2019 14:30 | jt
Rebelka z dobrej rodiny
Rebelka z dobrej rodiny Foto: ZDF

Jedinečná filmová miniséria vás zaručene dostane!

Televízia Doma si pre vás pripravila skutočnú filmovú lahôdku. V nedeľu večer (18. augusta) si budete s nami môcť užiť podmanivý maratón filmovej minisérie Rebelka z dobrej rodiny - a to hneď v troch častiach za sebou!

Rebelka z dobrej rodiny 1 (1).jpeg
Foto: ZDF
 

Caterina Schöllacková (Claudia Michelsen) vedie v Berlíne v roku 1956 prestížnu tanečnú školu. Je úplne posadnutá cieľom vydať svoje tri dcéry – Moniku (Sonja Gerhardt), Evu (Emilia Schüle) a Helgu (Maria Ehrich) – za vážených džentlmenov a drží ich preto skrátka. Tri sestry robia všetko pre to, aby žili podľa matkiných očakávaní a dusivých konvencií v budúcnosti. Platia však za to vysokú daň a keď neskôr Monika objaví svoju vášeň pre rokenrol, nájde v sebe tiež odvahu vzbúriť sa a pokúsiť sa v živote kráčať svojou vlastnou cestou...

Rebelka z dobrej rodiny
Foto: ZDF
 

Príbeh Moniky a jej dvoch sestier reprezentuje osudy mnohých žien v čase, keď bolo ich miesto v domácnosti, aby slúžili potrebám svojich manželov. Zároveň však ženy tejto generácie hľadali novú ženskú identitu a inšpirovali sa rastúcim dopytom po rovnakých právach. Toto je príbeh o generácii našich vlastných matiek a babiek - a filmová výzva do boja za emancipáciu žien.

Rebelka z dobrej rodiny vás čaká už v nedeľu 18. augusta o 20:00 na Doma!

 
 Komentáre ( 0)