15. 02 2017 10:00 | trinity

Gossip Girl VI.

Či sa vám to páči alebo nie... Nie ste nič, ak sa o vás neklebetí! A presne o to... Sa už postarám ja! :-)

Gossip Girl
Gossip Girl

(Gossip Girl, Dramatický seriál, USA, 18. september 2007 - 17. december 2012, Stereo, HD)
Hrajú: Kristen Bell (len hlas – v origináli), Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Taylor Momsen, Jessica Szohr, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Connor Paolo, Robert John Burke, Margaret Colin, Sam Robards, Susan Misner, John Shea


Sobota o cca 11.50 (Od 4. marca.)
Tínedžeri jednej z elitných newyorských škôl dennodenne bojujú s ťažkosťami spojenými s láskou, nenávisťou, sexom, alkoholom... A samozrejme aj s inými problémami, súvisiacimi s dospievaním. V centre tohto turbulentného diania stoja Serena van der Woodsenová (Blake Lively) a jej najlepšia kamarátka Blair Waldorfová (Leighton Meester). Serena sa po mesiacoch neprítomnosti jedného dňa opäť nečakane objavila v New Yorku, pričom ani Blair netušila, kde sa dovtedy pohybovala... Blairin priateľ Nate Archibald (Chace Crawford), ktorý so Serenou pred jej nevysvetliteľným zmiznutím prežil krátku aférku, v tej chvíli pochopil, že k Serene ešte stále niečo cíti – ona oňho ale už nejavila ani najmenší záujem! Začala sa totiž stretávať s šarmantným Danom Humphreym (Penn Badgley), ktorý ju dovtedy mohol obdivovať len z veľkej diaľky a ktorý bol pre ňu... Vzduch! Je jasné, že ju niečo v čase jej dlhej absencie niečo výrazne poznačilo a zmenilo jej pohľad na svet. Ale čo to bolo? Nuž... Isté je len to, že z jej zmeny okrem Dana začala profitovať nepriamo i jeho sestra Jenny (Taylor Momsen), ktorá rovnako ako jej brat mohla Seerenu a jej skupinu „vyvolených“ dovtedy obdivovať „len z bezpečnej vzdialenosti“. To sa však zmenilo vo chvíli, keď ju na jednu zo svojich veľkolepých párty pozvala Blair! No Jenny práve vtedy začala chápať, že naozaj nie je všetko zlato, čo sa blyští - a že i svet plný pozlátka, ktorý jej náhle otvoril svoje brány, má svoje tienisté stránky... Všetky tieto udalosti a prepletence našťastie (Alebo skôr nanešťastie?) neunikli pozornosti tajomnej bloggerky, skrývajúcej sa pod pseudonymom Gossip Girl...


Kto je kto
Gossip Girl (v origináli hlas Kristen Bell)
Hoci ju zatiaľ ešte nikto nevidel, takže jej identita je pre nás neznáma, jej hlas poznáme všetci – sprevádza nás totiž každou jednou epizódou a komentuje dej seriálu! Vieme o nej len toľko, že je autorkou blogu plného klebiet, ktorý čítajú temer všetci mladiství obyvatelia štvrte Upper East Side na Manhattane, v štáte New York.

Serena Caroline van der Woodsenová (Blake Lively)

Gossip Girl - Serena
 
Na Škole Constance Billardovej pre dievčatá je najobľúbenejšou zo všetkých študentiek, všetky ostatné žiačky sa s ňou chcú kamarátiť alebo sa je aspoň podobať... Jej otec je miliardár a šéfuje úspešnej rodinnej prepravnej spoločnosti, ktorá prosperuje už od čias svojho založenia začiatkom 18. storočia a ktorej vďačí za celý svoj majetok – a jej mama Lily tiež patrí k „horným desaťtisíc“... Jej mladší brat Eric (Connor Paolo), ktorého má veľmi rada a ktorého sa stále snaží chrániť, je gay – a má za sebou neúspešný pokus o samovraždu... Serenina najlepšia kamarátka je už odmalička Blair, aj keď tá sa len ťažko vyrovnávala s faktom, že vždy stále v Sereninom tieni... Ich priateľstvom však veľmi otriaslo, keď Serena bez slovíčka rozlúčky odišla na internát – a potom sa rovnako nečakane vrátila späť!

Blair Cornelia Waldorfová (Leighton Meester)
Gossip Girl - Blair
 
Rovnako ako jej najlepšia kamarátka Serena (s občasnými prestávkami) i Blair patrí k slečnám, ktoré „sa narodili so zlatou lyžicou“ – a rovnako i ona študuje na elitnej Škole Constance Billardovej pre dievčatá. V budúcnosti by rada promovala na Yaleskej univerzite, ktorú kedysi navštevoval aj jej otec Harold (John Shea), úspešný právnik - jej mama Eleanor (Margaret Colin) je módna návrhárka, to len pre úplnosť... Blair nevie Serene odpustiť, že doslova zo dňa na deň zmizla bez jediného slova. A to navyše v čase, keď jej otec opustil je mamu – kvôli chlapovi! Keď sa jej jedného dňa jej priateľ Nate prizná, že krátko pred Sereniným zmiznutím s ňou prežil horúcu „jednorazovku“, rozpúta sa medzi oboma priateľkami nemilosrdná vojna – nakoniec sa im ale predsa len podarí opäť sa zblížiť a vzájomne si odpustiť.

Daniel Jonah „Dan“ Humphrey (Penn Badgley)
Gossip Girl - Dan
 
Vtipný a šarmantný mladík, ktorý je na svoj vek veľmi vyspelý, čím predovšetkým zabodoval u krásnej Sereny. Keďže postavením nepatrí do „vyššej spoločnosti“ a ani finančné možnosti jeho rodičov sa s tými jeho spolužiakov nemôžu ani zďaleka porovnávať, do partie „vyvolených“ jednoducho nepatrí... Serena ho však má i napriek tomu rada – alebo možno práve preto, že je taký normálny a prirodzený.

Nathaniel Fitzwilliam „Nate“ Archibald (Chace Crawford)
Gossip Girl - Nate
 
Akosi sa stále nevie rozhodnúť, či chce byť so Serenou alebo radšej s Blair - mimochodom, s oboma – teda samozrejme s každou v inom časovom období – sa už intímne zblížil... Jeho najlepší kamarát je na prvý pohľad (i druhý či tretí) jeho pravým opakom: je ním totiž Chuck Bass! Nateov otec Howie „Kapitán“ Archibald (Sam Robards) je mimoriadne energický muž, ktorý chce každé dôležité rozhodnutie urobiť za svojho syna – či už ide o výber vhodnej univerzity alebo budúcej životnej partnerky... Nate má ale úplne iné sny a priania, takže musí čo najskôr nájsť spôsob, ako to síce šetrne, ale dostatočne zrozumiteľne vysvetliť svojim rodičom!

Jennifer Tallulah Gosh „Jenny“ Humphreyová (Taylor Momsen)
Gossip Girl - Jenny
 
Danova mladšia sestra je dobrá kamarátka so Sereniným mladším bratom Ericom. Keďže Jenny verí, že sa jej jedného dňa určite podarí zapadnúť do partie združenej okolo obľúbenej Blair, necháva sa od nej využívať – hoci ju to občas (alebo skôr temer vždy) zraňuje...


Vanessa Marigold Abramsová (Jessica Szohr)
Gossip Girl - Vanessa
 
Nadaná kameramanka Vanessa sa s Danom Humphreym kamaráti... V podstate odkedy si pamätá! Keď sa jej rodina presťahovala do malebného Vermontu, toto priateľstvo z detstva tým trochu utrpelo... No dnes je spolu so svojou staršou sestrou, inak členkou známej lesbickej rockovej kapely, späť v New Yorku, kde - úplne samy - žijú v štvrti Williamsburg v Brooklyne, v štáte New York (rovnako ako Humphreyovci).

Charles Bartholomew „Chuck“ Bass (Ed Westwick)
Gossip Girl - Chuck
 
Zdá sa, že tento mladík je neskutočne cynický egoista a že mu nerobí najmenší problém niekoho potopiť, uraziť, zničiť - skrátka akokoľvek zmanipulovať! Okrem toho sa tiež zdá, že ženy vníma len ako predmety, ktoré možno podľa ľubovôle použiť, kúpiť alebo zahodiť. Zdanie však niekedy klame! Na druhej strane ale... Niekedy nie! :-)

Lily van der Woodsenová (Kelly Rutherford)
Gossip Girl - Lily
 
Niekoľkokrát rozvedená mama Sereny a Erica bola zamlada baletkou, príležitostnou modelkou a tiež skalnou fanúšičkou Rufusa Humphreyho – a isté romantické očarenie v tomto smere v nej doznieva i dnes... Jej zatiaľ poslednou „trofejou“ na poli lásky je Chuckov otec, úspešný podnikateľ a viacnásobný miliardár Bart (Robert John Burke), ktorý bude jej (možno konečne už posledným) manželom...

Rufus Humphrey (Matthew Settle)
Gossip Girl - Rufus
 
Sympaťák Rufus bol kedysi slávnou rockovou hviezdou, no dnes sa už hudbou neživí. Umeniu ale ostal verný, hoci v inej oblasti – má vlastnú, vcelku úspešnú galériu. V súkromí sa mu ale darí pomenej – len prednedávnom sa rozišiel s manželkou Alison (Susan Misner)... Svoje dve deti – Dana a Jenny - z tohto nevydareného vzťahu poslal na elitnú školu, pretože chce, aby mali v budúcnosti možnosť vyberať si len z tých najlepších univerzít.


-1 komentárov
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.