17. 12 2017 12:15 | trinity

Rebelka z predmestia III.

Z veľkomestskej džungle na nudné predmestie? Hotové peklo! A útek, žiaľ, vôbec neprichádza do úvahy...! :-)

Rebelka z predmestia
Rebelka z predmestia Foto: Warner Bros./Doma

(Suburgatory, Komediálny seriál, 22´, USA, 28. september 2011 - 14. máj 2014, Stereo, HD)
Hrajú: Jane Levy, Jeremy Sisto, Allie Grant, Carly Chaikin, Cheryl Hines, Ana Gasteyer, Alan Tudyk


Sobota a nedeľa o cca 10.15 (OD 6. januára.)
Tak takto si pôvabná Tessa (Jane Levy) svoj život tínedžerky rozhodne nepredstavovala... Má totiž sladkých šestnásť, keď jej inak dosť ústretový a cool otec George Altman (Jeremy Sisto), ktorý ju vychoval úplne sám – a naozaj dobre - nájde v jej šuplíku balíček kondómov a... Zrazu mu totálne prepne! Aby ju ochránil pred všetkým, čo pre dievča v jej veku môže predstavovať hrozbu – teda v podstate pred úplne všetkým -, prinúti ju presťahovať sa s ním z hypermoderného srdca New Yorku na nudné, ako z predpotopného novoromantického románu vystrihnuté predmestie menom Chatswin. A v tej chvíli, vážení, sa tie pravé problémy iba začínajú...!

Po príchode do nového domova totiž nič - absolútne nič - nie je také, ako si George predstavoval. On a Tessa sa v navonok úplne dokonalom svete necítia dobre, a už vôbec nie doma – vo svete pekných fasád, dokonale pokosených trávnikov, operácií nosa a tínedžerov chlipkajúcich energetické nápoje... A zrejme vôbec neprekvapí, že nešťastný George si sype popol na hlavu a trápi sa, že vynúteným sťahovaním dcérine z jeho pohľadu čierne vyhliadky do budúcnosti vôbec nenadobudli vytúženú ružovú farbu, ale naopak ešte viac potemneli!

No hoci by to spočiatku ani jeden z nich netipoval, ako čas plynie, Tess a George si na svoj nový život v novom prostredí postupne privyknú - so svojimi tak trochu čudáckymi, no milými susedmi sa spriatelia...!


Kto je kto
Tessa Altmanová (Jane Levy)

Rebelka z predmestia - Tessa
Foto: Warner Bros.
 
Nie práve najtypickejšia tínedžerka, ktorú vychoval otec a ktorá (aj keď ťažko odhadnúť, či je to práve preto – alebo len preto) na rozdiel od svojich rovesníčok nemá vôbec žiadny vzťah k dievčenským veciam. Je skrátka skôr prototypom drsnej rebelky ako blonďavej roztlieskavačky! Vyrastala v New York City a život v miliónovej metropole jej, tvárou v tvár novému domovu, pripadá nekonečne vzdialený, nekonečne krásny a... Nepredstaviteľne jej chýba. Chatswin jej jednoducho pripadá príliš pokojný a príliš... Malomeštiacky! Za túto nočnú moru si však môže tak trochu sama - vďačí za ňu totiž faktu, že je starostlivý otec v jej izbe náhodou naďabil na balíček kondómov, a tak teraz má čo robiť, aby z tejto nezávideniahodnej situácie vyťažila to najlepšie a nejako sa skamarátila so svojím novým životom v malomeste. Poriadne ju prekvapí, keď si po istom čase uvedomí, čo vlastne iní ľudia na predmestí tak milujú – a ešte viac, že sa stala jednou z nich! A nielen to, nájde tu totiž i priateľov a, ktovie, možno i... Lásku. :-)

George Altman (Jeremy Sisto)
Rebelka z predmestia - George
Foto: Warner Bros.
 
Príťažlivý architekt dcéru vychováva sám – a odkedy je z nej tínedžerka ako vyšitá, je permanentne vystresovaný! Nečudo, pochopiť jej nové, pomaly, ale istop v mladú ženu dozrievajúce nové ja a uchrániť ju pred všetkými potenciálnymi hrozbami, o ktorých ako chlap viac-menej len tuší, vôbec nie je jednoduché. Zrejme aj preto sa preventívne rozhodol ochrániť ju pred všemožnými nástrahami života okamžitou zmenou prostredia – v preklade ultrarýchlym presťahovaním do malebného malomesta menom Chatswin, už na prvý pohľad azda najmenej nebezpečného miesta celých Spojených štátov, ak nie sveta! netrvá však dlho a je nútený uvedomiť si, že ani život na predmestí nie je vždy ideálny. Otravní susedia, malomeštiactvo a... Ach áno, OTRAVNÍ susedia, totiž dokážu inak vcelku harmonický život tandemu otec-dcéra spoľahlivo zmeniť na totálne peklo!

Lisa Shayová (Allie Grant)
Rebelka z predmestia - Lisa
Foto: Warner Bros.
 
Tessina najlepšia kamarátka sa okrem klasických tínedžerských problémov a faktu, že má mimoriadne zvedavých rodičov a totálne otravného brata musí vyrovnať aj s až chorobnou maminou posadnutosťou vierou. Rozhodne jej na duševnej pohode nepridáva ani fakt, že jej brat Ryan (Parker Young) je najväčší miestny fešák a rodičia ho, na rozdiel od nej, nekriticky zbožňujú a okato preferujú – a akoby to nestačilo, ešte sa doňho buchne aj Tessa! A potom je tu ešte Misty (Chloe Bridges), ktorá s nimi žije pod jednou strechou a s ktorou by sa Lisa rada skamarátila – na jej veľkú smolu totiž Misty a) nie je typ človeka, s ktorým je radno sa priateliť a b) Misty evidentne viac reže Dalia a skupinka jej prívrženkýň, ktoré si sústavne vymýšľajú nové a nové zákernosti na zosmiešnenie a potupenie Lisy...

Dalia Royceová (Carly Chaikin)
Rebelka z predmestia - Dalia
Foto: Warner Bros.
 
Ak by bolo vo výkladovom slovníku možné nájsť výraz „rozmaznaná potvora z predmestia“... Bolo by vedľa neho celkom iste jej meno alebo fotografia! Jej mama Dallas sa v nej totiž vidí a od narodenia ju sústavne ofukuje a rozmaznáva. DO takej miery, že to pomaly hraničí z fanatizmom! Jej najobľúbenejším spoločníkom je jej mobil – bez ohľadu na situáciu ho má vždy a všade poruke! Podľa Tessy je to uvravená, egoistická, ľahostajná a podlá materialistka - a podľa všetkých ostatných, ktorí poznajú význam aspoň jedného z týchto prívlastkov tiež. Skrátka a dobre, je každému pomerne rýchlo jasné, že z Tessy a Dalie kamarátky nikdy nebudú! Teda, každému okrem Daliinej mamy, tá ich totiž obe zakaždým núti tráviť spolu čas, z čoho sa obom dvíha žalúdok!

Dallas Royceová (Cheryl Hines)
Rebelka z predmestia - Dallas
Foto: Warner Bros.
 
Vždy dokonale upravená a ultratip-top nastyleovaná single-mama z predmestia, pred ktorou by Tessa zakaždým najradšej ušla, poriadne hlasno pritom vreštiac! Podľa nej je totiž neznesiteľne vtieravá a uvravená – a maximálne ju irituje (rovnako ako každého iného), že Dallas pije výlučne energetické nápoje bez tuku a nikdy neje na verejnosti! Keďže jej manžel Steve (Jay Mohr) je nonstop na cestách, pripadá si drvivú väčšinu času ako matka samoživiteľka - a je okolie juj tak i vníma. Je odhodlaná Georgeovi pomôcť s výchovou Tessy vo všetkých ohľadoch, bez ohľadu na to, či o jej pomoc stojí alebo nie! A s rovnakým nadšením ho zasväcuje do tajov toho, čo sa v ich spoločenských kruhoch smie a čo nie -pretože podľa nej je v tomto smere úplne stratený prípad!

Sheila Shayová (Ana Gasteyer)
Rebelka z predmestia - Sheila
Foto: Warner Bros.
 
Už na prvý pohľad je prototypom ideálnej ženy z predmestia – menšiu večnosť je vydatá za rovnako katalógovo pôsobiaceho Freda (Chris Parnell), s ktorým má dve deti – Lisu a Ryana. Všetci spolu bývajú v rovnakej ulici, ako Tessa a George. Sheila zbožňuje záhradníčenie a jej ružová záhrada je vychýrená široko-ďaleko – a nevynechá jedinú príležitosť, aby sa komukoľvek, kto je ochotný počúvať ju (alebo nedokáže rýchlo utekať), chválila svojou (čisto subjektívnou) dokonalosťou v mnohých ohľadoch. Je hlboko veriaca a striktne sa riadi prikázaniami, čo tiež vyžaduje od svojej rodiny. No čím sú jej deti väčšie, tým menej sa, na jej veľkú smolu, zaujímajú o vieru – a obzvlášť Lisa. Našťastie či nanešťastie však má ako mama „na plný úväzok“ dosť času i úctyhodnú výdrž, aby sa zaoberala dcérinými „vrtochmi“, a tak ju sústavne trestá, a to naozaj svojráznym spôsobom – buď jej odoprie dezert po večeri alebo dá na adopciu jej mačku! A tiež jej zakaždým chystá večer oblečenie, v ktorom má ísť na druhý deň do školy – akoby mala dva roky, a nie pár rokov do maturity... Správa sa k nej skrátka ako k malému, sopľavému decku a rozhodnutá neprenechať nič náhode jej plánuje doslova celý život. Nečudo, že ju George a Dallas považujú za otravnú hysterku, ktorej sa radšej širokým oblúkom vyhýbajú...

Noah Werner (Alan Tudyk)
Rebelka z predmestia - Noah
Foto: Warner Bros.
 
Georgeov kamarát z vysokej je vždy (možno trochu príliš) opálený a neprehliadnuteľne premelírovaný vcelku úspešný zubár, ktorému na rozdiel od Georgea život na predmestí maximálne vyhovuje a nevie si ho vynachváliť. Vychutnáva si plnými dúškami malomestskú idylku a všetky výhody miestneho countryklubu. Za tých pár rokov, čo tu žije, skrátka dokonale zapadol medzi miestnych – a je odhodlaný Georgeovi pomôcť tiež sa tu zabývať a udomácniť, bez ohľadu na to, či o to vôbec stojí alebo nie! Vždy je nablízku, aby mu poradil alebo inak pomohol je pritom úplne jedno, či ide o ženy, právu ale elementárne dôležité zákony predmestia!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.