12. 11 2017 07:30 | trinity

Druhá šanca II.

Život je ako športový zápas - je jedno, kto ste a koľko ochranných vrstiev máte na sebe... Príde chvíľa, keď vás niekto zloží! :-)

Druhá šanca
Druhá šanca Foto: Sony Pictures/Doma

(Necessary Roughness, USA, Seriál, 42´, 29. jún 2011 – 21. august 2013, Stereo)
Hrajú: Callie Thorne, Marc Blucas, Scott Cohen, Hannah Marks, Patrick Johnson, Mehcad Brooks, Karissa Lee Staples, John Stamos, David Anders


Sobot a nedeľa o cca 11.45 (Od 3. decembra.)
Zdanlivo idylický život pokojnej a vyrovnanej matky a manželky Dani Santinovej (Callie Thorne) sa jedného dňa zosypal ako domček z karát, keď odhalila (ďalšiu, hádam už x-tú) neveru svojho manžela Raya (Craig Bierko) a... Spontánne sa rozhodla poslať ho do horúcich pekiel a okamžite s ním rozviesť, čo sa však ukázalo ťažšie, ako si ktokoľvek dokázal predstaviť... A to nielen preto, že starostlivosť o dve deti, dvoch problémových rebelujúcich tínedžerov Lindsay (Hannah Marks) a Raya Jr. (Patrick Johnson), ale celý rodinný rozpočet zrazu ostali len na jej krehkých pleciach.

Aby jedno i druhé dostala pod kontrolu a zvládala bez väčších problémov, bola nútená znovu sa naplno vrátiť k svojej práci, ktorú celé roky - vlastne odo dňa, čo ostala po prvý raz tehotná - odsúvala na vedľajšiu koľaj. A vďaka šarmantnému futbalovému trénerovi Matthewovi Donnallymu (Marc Blucas), s ktorým sa v jednom vychytenom klube zoznámila o čosi bližšie, ako pôvodne plánovala, sa v podstate ako slepé kura k zrnu dostane k práci snov – stane sa terapeutkou najprv jedného z jeho zverencov, hviezdneho Terrencea „T.K.“ Kinga (Mehcad Brooks), a následne hneď celej plejády profesionálnych hráčov a ďalších známych osobností!

Je trochu paradoxné (alebo ktovie, možno naopak absolútne príznačné), že kým Dani vždy nakoniec nájde tú správnu páku na svojich klientov a dokáže spoľahlivo odhadnúť, v čom tkvejú ich problémy... Doma ani ona nie je prorokom a jej deti, naozaj podarené kvietka, jej (občas nechtiac, občas náročky) robia zo života peklo a často ju privádzajú na pokraj zúfalstva, pretože si s nimi, aj napriek svätej trpezlivosti a dlhoročným skúsenostiam... Jednoducho nevie rady.


Kto je kto
Dr. Danielle „Dani“ Santinová (Callie Thorne)

Druhá šanca - Dani
Foto: Sony Pictures
 
Možno na to nevyzerá, no rozhodne to nie je len pekná, milá a vtipná dáma. Ak si to situácia vyžaduje, dokáže totiž byť aj nečakane rázna a... Riadne drsná! A práve vďaka tejto rezolútnosti a nezlomnosti sa jej po tom, čo ju jej bezcharakterný neverný manžel počas ľúteho rozvodu pripravil v podstate o všetko okrem hrdosti a detí, podarilo získať džob, pre ktorý by iní aj vraždili – stala sa terapeutkou profesionálneho futbalového tímu (reč je samozrejme o americkom futbale). Netrvalo dlho a chýr o jej výnimočnom (a výnimočne účinnom) spôsobe terapie sa rozchýril rýchlejšie ako lesný požiar, takže získala celú plejádu ďalších zaujímavých klientov z radov športovcov, hudobníkov, politikov a tých, čo žijú na výslní. Na začiatku tretej série však musela dôkladne prekopať aj svoj nový život, pretože od nového generálneho manažéra tímu New York Hawks dostala nepochopiteľnú výpoveď. Jej novým zamestnávateľom sa tak stala jedna z najväčších newyorských talentových agentúr V3.

Dominic Eugene „Nico“ Careles (Scott Cohen)
Druhá šanca - Nico
Foto: Sony Pictures
 
Príťažlivý a len veľmi ťažko odhadnuteľný bývalý člen špeciálnych jednotiek Navy SEAL je šéfom bezpečnosti tímu Hawks (a neskôr spoločnosti V3), ktorý v prípade potreby dostáva svojich slávnych zverencov z ťažkostí, kryje im chrbát, zahladzuje stopy po ich prehreškoch a pádoch a ešte oveľa, oveľa viac. Len vďaka nemu a jeho vskutku jedinečným presvedčovacím schopnostiam súkromný detektív, ktorého si Ray najal na sledovanie a zničenie Dani, aby ju mohol pri rozvode zadupať do zeme... Nenašiel vôbec nič! Hoci on o ľuďoch, s ktorými (a pre ktorých) pracuje, vie v podstate úplne všetko, o ňom a jeho rúškom tajomstva zahalenej minulosti toho nik veľa nevie. Len Dani sa podarí dostať sa mu pod kožu o čosi hlbšie a vymámiť z neho aspoň to, že... Pochádza z Pittsburghu. OK, skôr či neskôr možnože i niečo viac. :-) No len čas ukáže, či to, že sa jej zakaždým otvorí o malilinký kúsok viac, sa nejako odrazí na ich vzťahu – a či má čo i len hypotetickú šancu nejako sa prehĺbiť...

Terrence „T.K.“ King (Mehcad Brooks)
Druhá šanca - Terrence
Foto: Sony Pictures
 
Stal sa po rozpade manželstva a polonútenom-polodobrovoľnom návrate do práce na plný úväzok Daniiným prvým prominentným (a poriadne problémovým) pacientom. Bol v tom čase najväčšou hviezdou tímu New York Hawks a mal potenciál stať sa možno najväčšou žijúcou hviezdou amerického futbalu vôbec, ibaže... Mal naozaj vážny problém s psychologickým blokom, kvôli ktorému nedokázal udržať chytenú loptu a narastajúcej agresivite, prameniacej zo s tým spojenej frustrácie. Oboje ho skôr či neskôr mohlo nadobro pripraviť (nielen) o kariéru... Neskôr tím vymenil za The New Jersey Bobcats, no Dani, ktorá mu zachránila zadok, kariéru i život, si nechal.

Paloma Madsenová (Karissa Lee Staples)
Druhá šanca - Paloma
Foto: Sony Pictures
 
K novučičkej rozľahlej kancelárii, veľkorysému kontu na výdavky a krásnemu firemnému autu, z ktorého až prechádza zrak, získala Dani v tretej sérii i ďalší dôležitý bonus – hypervýkonnú, energickú a ambicióznu asistentku. Rozkošná blondínka s večne začudovaným pohľadom je vzácnym krížencom roztieskavačky, hovorkyne školy a... Úspešnej manažérky. A je skalopevne rozhodnutá pomáhať Dani zo všetkých síl s vedením jej praxe – a to bez ohľadu na to, či to sama Dani chce alebo nie! No to, že dlhodobo (a cielene) ašpiruje na titul najlepšej asistentky všetkých čias, však neznamená, že Paloma nemá čas na realizáciu svojich vlastných cieľov a budovanie svojej vlastnej kariéry.

Connor McClane (John Stamos)
Druhá šanca - Connor
Foto: Sony Pictures
 
Vplyvný, ambiciózny a hriešne atraktívny zakladateľ a majiteľ dych vyrážajúceho športového a zábavného impéria V3, sa na začiatku tretej série stal Daniiným novým šéfom. Na pozíciu, ktorú zastáva dnes (reprezentuje stálice dneška a vychádzajúce hviezdy zajtrajška rôznych odvetví - športu, zábavy, módy a hudby), sa vypracoval úplne sám. Ako šéf spoločnosti je pre jej chod a vedenie absolútnym požehnaním, nepochybne aj vďaka výnimočnému daru – schopnosti rozpoznať talent a starostlivo ho rozvíjať. Nečudo, že keď spoznal Dani, okamžite ju chcel mať vo svojom tíme, a preto jej dal ponuku, aká sa neodmieta...!

Matthew „Matt“ Donnally (Marc Blucas)
Druhá šanca - Matt
Foto: Sony Pictures
 
Atraktívny tréner a neskôr generálny manažér tímu The New York Hawks, ktorý o Dani sotva šesť týždňov po tom, čo ju Ray už po ktoviekoľký raz hanebne podviedol v jej vlastnej manželskej posteli, prejavil záujem ako prvý a... Hoci sa jeho atraktívnemu zovňajšku a šarmantnému vystupovaniu snažila zo všetkých síl odolať, pretože sa a) ešte necítila byť na čokoľvek nové pripravená a b), už krátko po zoznámení v bare spolu skončili v posteli! Keď mu pomohla prestať fajčiť, z vďačnosti jej dohodil džob vo svojom tíme (zatiaľ samozrejme len na skúšku), čo ale zároveň znamenalo stopku romantickej línii ich vzťahu. Alebo to tak aspoň plánovali. No či už to bolo vhodné alebo nie - s ohľadom na fakt, že sa z nich zrazu stali kolegovia -, bolo pre oboch absolútne nemožné odolať vzájomnej príťažlivosti!


Epizódy
Druhá šanca: Bránková čiara
Foto: Sony Pictures
 

Bránková čiara
(12. epizóda)
Druhá šanca: Výdaj batožiny
Foto: Sony Pictures
 

Výdaj batožiny
(11. epizóda)
Druhá šanca: Krídlo a hráč
Foto: Sony Pictures
 

Krídlo a  hráč
(10. epizóda)
Druhá šanca: Nezabudni na mňa
Foto: Sony Pictures
 

Nezabudni na mňa
(9. epizóda)
Druhá šanca: Strácaš svoj švih
Foto: Sony Pictures
 

Strácaš svoj švih
(8. epizóda)
Druhá šanca: Ku ktorému tímu patríš?
Foto: Sony Pictures
 

Ku ktorému tímu patríš?
(7. epizóda)
Druhá šanca: O tom môžeš len snívať!
Foto: Sony Pictures
 

O tom môžes len snívať!
(6. epizóda)
Druhá šanca: Pokrová tvár
Foto: Sony Pictures
 

Pokrová tvár
(5. epizóda)
Druhá šanca: Zvyklosti
Foto: Sony Pictures
 

Zvyklosti
(4. epizóda)
Druhá šanca: Dočasné pominutie zmyslov
Foto: Sony Pictures
 

Dočasné pominutie zmyslov
(3. epizóda)
Druhá šanca: Zodpovednosť
Foto: Sony Pictures
 

Zodpovednosť
(2. epizóda)
Druhá šanca: Touchdown
Foto: Sony Pictures
 

Touchdown
(1. epizóda)


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.