Môj nový tučný život VI.

19. 05 2019 05:45 | trinity
Môj nový tučný život
Môj nový tučný život

Verte tomu alebo nie, život je iný – a občas nečakane a oveľa viac zábavnejší –, ak ho žijete už po druhýkrát! :-)

(Drop Dead Diva, Komediálny seriál, 45´, USA, 12. júl 2009 - 22. jún 2014, Stereo, HD)
Hrajú: Brooke Elliott, Jackson Hurst, Margaret Cho, April Bowlby, Kate Levering, Josh Stamberg, Ben Feldman, Carter MacIntyre, Lex Medlin


Sobota a nedeľa o cca 8.55 (Od 8. júna.)
Všetko sa to začalo v deň, keď krásna a milá, no – buďme úprimní - nie práve najbystrejšia blondínka Deb Dobsonová (Brooke D'Orsay) skončila po kurióznej a dosť nezmyselnej autonehode pred Nebeskou bránou. Áno, skrz-naskrz mŕtva. V temer úplne identickej chvíli totiž na tú istú adresu neplánovane zaklopala i ďalšia duša, a síce plachej a kvôli neprehliadnuteľnej nadváhe i dosť zakomplexovanej tmavovlasej právničky Jane Bingumovej (Brooke Elliott), ktorej život predčasne vyhasol preto, lebo schytala guľku za svojho sukničkárskeho šéfa Jaya Parkera (Josh Stamberg).No, možno by ani na tom nebolo nič neobvyklé, každý deň predsa na svete umierajú milióny ľudí – a rozhodne si to nie všetci zaslúžia... Ibaže v tento deň sa predsa len čosi dôležité vymklo spod kontroly. A následky sú fatálne! Hoci, to treba pripustiť, i dosť zábavné!

Deb sa totiž odmietla zmieriť so svojou náhlou smrťou a rozhodla sa stoj-čo-stoj vrátiť sa späť na zem, k svojmu šarmantnému snúbencovi Graysonovi Kentovi (Jackson Hurst), najlepšej kamarátke Stacy Barrettovej (April Bowlby) a celkom sľubne naštartovanej kariére modelky. A tak v jedinej sekunde zničila kariéru strážneho anjela Freda (Ben Feldman), keď využila jeho chvíľkovú nepozornosť a stlačením tlačidla návratu na jeho počítači, v ktorom sú - alebo teda aspoň do toho momentu boli - bezpečne uchované informácie o všetkých dušiach, či už práve zomrelých alebo určených na znovuzrodenie... A vrátila sa späť medzi živých! Lenže...

Lenže na jej úprimné a nefalšované zdesenie, nie vo svojom vlastnom, dôverne známom tele, na ktoré bola taká hrdá a ktoré bolo jej najväčšou devízou... Ale v podstatne nižšom a korpulentnejšom tele Jane! A tak si - či už sa jej to páči, alebo nie – bude musieť zvyknúť, že je zrazu ženou, ktorá je zrejme úplne vo všetkom jej pravým opakom!


Kto je kto
Jane Bingumová (Brooke Elliott)

Môj nový tučný život - Jane
 
Mimoriadne inteligentná a bystrá, ale tiež veľmi plachá mladá právnička, ktorej miery sú hocičo iné, len nie ideálne – a v ktorej o čosi korpulentnejšej telesnej schránke, ako je štandard, od istého času prebýva duša nie práve najbystrejšej, naivnej a dosť povrchnej, no zato láskavej a milej niekdajšej nádejnej modelky Deb Dobson. Zrejme je úplne zbytočné dodávať, že tento neobvyklý mix osudovej ženy a Popolušky, pričom nie je celkom jasné, kde sa jedna z nich končí a druhá sa začína, znamená pre znovuzrodenú Jane/Deb množstvo netušených problémov a miestami až absurdných situácií, keď sama seba prichytí, ako si závidí alebo na seba žiarli. Teda na svoje druhá ja. Vlastne nové ja na to staré. Eeeh... No, veď viete! :-)

Grayson Kent (Jackson Hurst)
Môj nový tučný život - Grayson
 
Hlboko otrasený stratou milovanej Deb, s ktorou sa len krátko pred jej tragickou smrťou zasnúbil, nedokázal byť v ich spoločnom dome sám a utápať sa v žiali, a tak sa rozhodol naplno sa ponoriť do práce a nechať sa ňou úplne pohltiť. Možno je to osud, možno náhoda, ťažko povedať, no keďže Grayson je právnik – a ešte aký -, ako na potvoru nastúpil presne do tej právnej kancelárie, v ktorej pracuje Jane/Deb! Pre tú to, pochopiteľne, vôbec nie je ľahké, keďže na jednej strane svojho nového kolegu a bývalého snúbenca ešte stále hlboko miluje, na strane druhej si ale veľmi dobre uvedomuje, že on v nej vidí - teda aspoň spočiatku určite - len to, čo všetci ostatní. Jane.

Terri Leeová (Margaret Cho)
Môj nový tučný život - Terri
 
Janeina svojrázna a občas dosť britká, ba až drzá – aj keď treba dodať, že väčšinou k tým, čo si to zaslúžia –, na druhej strane však nepochybne tiež veľmi pracovitá a skúsená osobná asistentka je v pravo slova zmysle jej pravou rukou. Vždy sa jej totiž akýmsi šiestym zmyslom darí byť minimálne o krok ak nie o dva, pred svojou bystrou šéfkou. A to je už čo povedať! Bez nej by sa Jane/Deb v právnej kancelárii – a v súdnej sieni už vôbec – rozhodne neudomácnila tak rýchlo a podstate bez väčších problémov. Bez debaty!

Stacy Barrettová (April Bowlby)
Môj nový tučný život - Stacy
 
Debina najlepšia kamarátka, takmer sestra, ak nie rovno dvojča – a to rovnako čo sa týka vzhľadu i povahy. Mali totiž obe veľkosť oblečenia, nula rovnaký názor na jedlo, módu, zábavu a mužov... Skrátka ideálne kamarátstvo dvoch, ktoré akoby jedna mater mala. Zo smrteľníkov bola prvou a veľmi dlho i jedinou sobou, ktorej Jane/Deb povedala pravdu o tom, kým je v skutočnosti - a len vďaka Stacy, ktorá je dokonalým spojovacím prvkom medzi Debinou minulosťou a Janeinou súčasnosťou, jej podpore a faktu, že ju bez zbytočných okolkov prijala s otvorenou náručou nielen ako staronovú kamarátku, ale i novú spolubývajúcu, sa Deb dokázala tak nejako „udomácniť“ v tele Jane.

Kim Kaswellová (Kate Levering)
Môj nový tučný život - Kim
 
Navonok riadne drsná a ostrá mladá právnička patrí do kategórie tých, ktoré kvôli kariére obetujú úplne všetko – sny, osobný život, priateľov i vlastnú dôstojnosť. Je veľmi krásna, uvedomuje si to – a dokonale to využíva vo svoj prospech! Skrátka a dobre je pravým opakom Jane. Aj Jane/Deb. A vlastne i Deb, hoci s tou ju spája minimálne dych vyrážajúca krása a... Záujem o Graysona. Lenže... Nech už je Kim akákoľvek beštia, aj ona je len človek. A to sa zvyčajne prejavuje vo chvíľach, keď by si to najmenej želala. Keď je zraniteľná. A keď je prístupná citom, ktorými navonok ostentatívne pohŕda, no po ktorých i ona kdesi veľmi, veľmi hlboko vo svojom vnútri doslova prahne.

Jay Parker (Josh Stamberg)
Môj nový tučný život - Parker
 
Charizmatickému šéfovi v advokátskej kancelárii, v ktorej Jane/Deb pracuje, možno vyčítať všeličo, no určite nie nedostatok guráže, entuziazmu, profesijných úspechov... Ale tiež neodolateľného šarmu večného chlapca a nespočetného bezvýznamných aférok na pracovisku i mimo neho, kvôli ktorým sa zas a znova – teda rozhodne častejšie, než mu je milé – ocitá v kompromitujúcich situáciách! No i v jeho prípade platí, že knihu netreba súdiť podľa obalu. Možno len skrátka ešte nenašiel tú pravú. A možno našiel. Len o tom ešte tak nejako... Nevie! :-)

Fred (Ben Feldman)
Môj nový tučný život - Fred
 
Po tom, čo sa Deb po smrti podarilo vrátiť sa expresne rýchlo späť na zem, no do Janeinho tela, sa jeho dovtedy vcelku pokojný a občas aj relatívne dosť nudný nebeský život zmenil na hotové peklo. Doslova. A keďže to bola do istej miery jeho chyba, nasledoval „spravodlivý“ trest – keď už jej neodkázal zabrániť v nepovolenom návrate do sveta živých, musí ju v ňom teraz chrániť ako jej strážny anjel! A to ho riadne štve. Alebo skôr štvalo. Teraz už ani veľmi nie. Vlastne skoro vôbec. A dôvod je veľmi prostý – láska! Keď totiž spoznal Stacy, po prvý raz vo svojom dlhom, no nie práve turbulentnom živote spoznal silu tohto jedinečného ľudského citu...

Luke Daniels (Carter MacIntyre)
Môj nový tučný život - Luke
 
Keď po Fredovom odchode v tretej sérii nemohla Jane/Deb ostať na zemi sama, bez dohľadu strážneho anjela, pridelili jej nového. Hádate správne, od štvrtej série sa ním stal príťažlivý Luke. A len ťažko by ste v tej chvíli našli kdekoľvek na svete šťastnejšieho anjela – Luke totiž miluje život na zemi! Vlastne miluje život ako taký. Dobré jedlo, drahé veci... No hlavne zem. Presnejšie ľudí. Ešte presnejšie krásne ženy, ktoré majú preňho slabosť. Hm, to ale znie viac diabolsky ako anjelsky, či nie? :-)

Owen French (Lex Medlin)
Môj nový tučný život - Owen
 
Sympatický sudca sa s Jane sporadicky vídal v súdnej sieni – a jej pohotovosť, citlivosť, inteligencia a atypická krása naňho urobili taký silný dojem, že sa osmelil a požiadal ju o schôdzku i mimo súdnej siene. A zdá sa, že dobre urobil, inak by sa zrejme nikdy nestal jej priateľom, a dokonca snúbencom! Lenže... Happyend si nepochybne predstavoval trošku inak, ako jeho vyvolená.

Komentáre ( 0)