24. 12 2017 06:35 | trinity

Stratená duša V.

Bo rozhodne nie je ako my... Hľadá pravdu, bojuje so zlom a jej výnimočný „dar“ je prekliatím, ale i nesmiernou silou!

Stratená duša
Stratená duša Foto: Sony Pictures

(Lost Girl, Mysteriózny seriál, 45´, Kan., 12. september 2010 - 25. október 2015, Stereo, HD)
Hrajú: Anna Silk, Ksenia Solo, Kris Holden-Ried, Zoie Palmer, Rick Howland, K.C. Collins


Pondelok až štvrtok okolo 23.35 (Od 8. januára.)
Atraktívna Bo (Anna Silk) až donedávna viedla dosť osamelý život, v podstate bola akýmsi nedobrovoľným pustovníkom v sukniach - ehm, teda, ak chcete byť detailisti, skôr v kožených nohaviciach (alebo v latexe)... A to z jedného jediného dôvodu: odkedy si totiž s neskrývaným zdesením uvedomila, že nejakým záhadným spôsobom je zodpovedná za smrť svojho prvého priateľa, je v podstate na úteku! Pred svetom, pred prípadnými záväzkami, ktoré by mohli skončiť podobne, ale predovšetkým sama pred sebou... Pravdu o svojej smrtiacej sile sa dozvedela až krátko po príchode do veľkomesta – že je sukubus, bytosť s nadprirodzenými schopnosťami, ktoré, žiaľ, vôbec nemá pod kontrolou...

Okrem obrovskej výzvy naučiť sa ich konečne zvládať sa Bo v dlhšom horizonte bude voľky-nevoľky musieť rozhodnúť, má Bo ešte jeden „menší problém“, cielene sa totiž rozhodne nepripojiť sa ani k jednej z oboch znepriatelených strán - Svetla a Temnoty, pretože odmieta byť len ďalšou bezmocnou figúrkou na šachovnici oboch týchto mocných spoločenstiev, ktoré si už celé tisícročia neveria a stoja a pokraji vojny! Ešteže jej osud prihrá do cesty Dysona (Kris Holden-Ried) a Kenzi (Ksenia Solo), ktorým môže bezvýhradne dôverovať a ktorí sa stanú jej najbližšími priateľmi.

Spolu s Kenzi sa Bo rozhodne pre kariéru súkromnej detektívky, ktorá rozhodne nemá núdzu o klientelu – jej služby totiž využívajú aj fae Svetla, aj Temnoty, pretože ako jediná neutrálna osoba široko-ďaleko sa môže bezpečne a beztrestne pohybovať na oboch znepriatelených územiach! Pri pátraní jej intenzívne pomáhajú aj už spomínaný Dyson, ktorý je detektívom oddelenia vrážd, jeho partner Hale (K.C. Collins) a majiteľ baru Trick (Rick Howland), ktorý sa rovnako ako Kenzi stanú neoddeliteľnou súčasťou jej života. A potom je tu ešte Lauren (Zoie Palmer), ľudská lekárka, ktorá sa rovnako ako Dyson, ehm, povedzme, že nezmazateľne zapíše do jej srdca - a ktorá jej liekmi pomôže potlačiť jej neuhasínajúcu túžbu po životnej energii iných. Spočiatku Boin život určuje predovšetkým pátranie po jej pôvode, ktorý je zahalený rúškom tajomstva, neskôr, keď už sa o sebe i svete fae dozvie viac, zase jej mocnejúce schopnosti, konfrontácia s vnútornými démonmi a obavami, ale tiež nutnosť vynaložiť väčšie úsilie, aby ochránila svojich priateľov!


Kto je kto
Bo (Anna Silk)

Stratená duša - Bo
Foto: Sony Pictures
 
Spočiatku o tom síce nevie, aj keď si uvedomuje, že je iná, no je jednou z mála fae, patriacich k druhu sukubus – mocným nadprirodzeným bytostiam ženského pohlavia, ktoré sa živia sexuálnou energiou! Keďže ju vychovali ľudskí adoptívni rodičia, nemala dôvod spochybňovať to, že je len obyčajným „dievčaťom odvedľa“ – no len do chvíle, keď v zápale nezvládnuteľnej vášne nechtiac úplne „vysala“ svojho priateľa a zabila ho! Omnoho rokov neskôr, tvárou v tvár ultimátu, aby sa definitívne pridala buď k fae Temnoty alebo Svetla, Bo šokuje obe znepriatelené strany, keď sa odmietne vybrať si ktorúkoľvek z nich, a namiesto toho sa rozhodne pre... Ľudí! Jej vrodená vášnivá povaha a len veľmi ťažko zvládnuteľná túžba a hlad ju doslova predurčujú k poriadne komplikovanému ľúbostnému životu, a tak nečudo, že zaviazne v pekelne horúcom ľúbostnom trojuholníku s Dysonom a Lauren. Zorientovať sa v tomto chaose nemusí úplne sama, našťastie je tu totiž Kenzi!

Kenzi (Ksenia Solo)
Stratená duša - Kenzi
Foto: Sony Pictures
 
Nefalšované dieťa ulice, ktoré drsné okolnosti prinútili ako veľmi mladučkú naučiť sa poriadne obracať a postarať sa sama o seba za každým okolností. Netrvalo dlho s stala sa nielen Boinou kamarátkou a spolubývajúcou ale i najlepšou priateľkou, dôverníčkou a... V podstate mladšou sestrou, ktorú nikdy nemala. napriek všetkým predsudkom fae voči ľuďom si Kenzi postupne vybuduje veľmi blízky vzťah s komunitou fae, dokáže im, že je bystrejšia, odvážnejšia a oddanejšia, než priemerná ľudská bytosť a stane sa neoddeliteľnou súčasťou čoraz rozsiahlejšieho spoločenstva priateľov fae. Hoci je oveľa mladšia ako Bo a je len obyčajná smrteľníčka, vzhľadom na vlastné prežité útrapy a dokonalú znalosť toho najhoršieho z ľudskej nátury je odhodlaná všemožne chrániť Bo, ktorú jej nepriatelia dokážu podviesť spôsobom, aký by im Kenzi rozhodne nezhltla - ani s navijakom, ani bez neho! Na rozdiel od Bo sa Kenzi zubami-nechtami bráni otváraniu boľavých rán svojej minulosti a zaoberať sa ňou viac, ako je nutné. Najdôležitejšie pre ňu je, že prežila. Mimochodom, v tom je naozaj majsterka – nevzdáva sa totiž ani vtedy, keď iní už mávajú bielou šatkou, berú nohy na plecia a utekajú kadeľahšie! Jej poslanie je rovnako šľachetné, ako poriadne komplikované – Kenzi je totiž rozhodnutá urobiť čokoľvek, len aby Bo ochránila pred svetom, ktorý ju nikdy nebude chápať tak, ako ona!

Dyson (Kris Holden-Ried)
Stratená duša - Dyson
Foto: Sony Pictures
 
Vo svete ľudí je tento príťažlivý, talentovaný a nie práve najzhovorčivejší chlap detektívom oddelenia vrážd – no okrem toho je aj jedným z fae Svetla, konkrétne... Vlkolak! Toto jeho ľudské krytie mu umožňuje chrániť ostatných fae - bez toho, aby nejako vážnejšie ohrozil sám seba a vyzradil svoj skutočný pôvod. V srdci je od straty svojej pôvodnej svorky už veľmi dlho osamelým vlkom – a takí sa zvyknú zamilovať raz a navždy! Asi veľmi neprekvapí, že jeho osudovou láskou na celý život sa relatívne skoro ukáže byť práve temperamentná a neskrotná Bo. Udržať si však fungujúci vzťah, nezraňovať sa navzájom a úplne sa nezblázniť je za takýchto dosť zvláštnych okolností – a (nielen) pre jej vrodenú promiskuitu - pre oboch naozaj dosť komplikované, ak nie rovno nemožné... Jeho príslušnosť k fae a inštinktívna túžba chrániť Bo ho síce často dostávajú do úzkych, no Dyson, šľachetný priateľ a hrdý vlk, je skrátka taký - vždy bez váhania riskuje svoj život pre záchranu svojich priateľov a vyššie dobro všetkých fae.

Lauren (Zoie Palmer)
Stratená duša - Lauren
Foto: Sony Pictures
 
Blonďavá doktorka si vlastne už ani sama poriadne nepamätá, aké to bolo, keď bola slobodná – už celú večnosť totiž nielen pracuje pre fae Svetla, ale je tiež... Otrokyňou ich vodcu Asha. Oba rody fae totiž ľudí, na rozdiel od Bo, vnímajú ako podradnú rasu, ktorá je ideálnym služobníctvom, zdrojom sexuálneho potešenia alebo... Potravou. Je talentovanou vedkyňou a odborníčkou na genetické špecifiká fae Svetla i Temnoty, ktorých podobnosti a odlišnosti skúma na príkaz svojho šéfa v snahe lepšie ich spoznať a môcť ich buď odbornejšie zachrániť alebo zlikvidovať – podľa okolností... Stane sa Boinou milenkou – a hoci sa ich vzťah začal viac-menej preto, že jej ho v rámci tajnej úlohy prikázal Ash, Bo si zvykla spoliehať sa dôverovať Lauren – a aj Lauren Bo. Navyše je to práve Lauren, komu sa vďaka vede podarí pomôcť Bo kontrolovať svoj neskrotný sexuálny apetít, po ktorom tak zúfalo túži...

Trick (Rick Howland)
Stratená duša - Trick
Foto: Sony Pictures
 
Nevie to o ňom hocikto, no je šľachetným a legendárnym Kráľom krvi – žije totiž inkognito ako tajomný majiteľ a barman vychyteného fae podniku The Dal Riata Tavern, ktorý je okrem iného aj neutrálnym územím pre oba znepriatelené rody fae, ale tiež prípadným útočiskom a azylovým miestom pre fae v ohrození! Práve Trick do prvej chvíle nenápadne i otvorene pomáhal Bo v pátraní po jej pôvode, ale tiež v spoznávaní ostatných fae a jej vlastných schopností a ich limitov. Má na to naozaj pádny dôvod, ktorý veľmi úzko súvisí práve s Bo! Trick síce nepatrí k tým, ktorí sú radi v centre pozornosti, no keď ide o väčšie dobro fae a ochranu jeho priateľov, neváha s prípadnou intervenciou ani minútu!

Hale (K.C. Collins)
Stratená duša - Hale
Foto: Sony Pictures
 
V ľudskom svete je detektívom oddelenia vrážd – vlastne je v práci Dysonovým partnerom a v súkromí najlepším priateľom. Vo svete fae je šarmantnou mužskou... Sirénou! Čo v preklade znamená, že svojím výnimočným hlasom dokáže ostatným poriadne skomplikovať existenciu, ak treba – dokáže ich ohlušiť, omámiť, uspať... A ak by sa tak dokonale neovládal, bezpochyby aj zabiť! Je rovnako dobrý policajt, ako lojálny priateľ – a jeho najväčšou devízou je to, že aj keď sa často tvári byť úplne nad vecou, za každých okolností kryje chrbát tým, ktorých má rád, chráni ich pred nebezpečenstvom a všemožne ich podporuje vo vypätých situáciách.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.