18. 03 2017 10:30 | trinity

Doktorka Zoe III.

Nie nadarmo sa vraví: „Ak chceš Boha rozosmiať, povedz mu o svojich plánoch...“ Začať odznova sa však našťastie dá kdekoľvek! :-)

Doktorka Zoe
Doktorka Zoe Foto: Warner Bros.

(Hart of Dixie, Seriál, USA, 26. september 2011 - 27. marec 2015, Stereo, HD)
Hrajú: Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Ross Philips, Reginald VelJohnson, Brandi Burkhardt, Mallory Moye, Claudia Lee, Mircea Monroe


Sobota o cca 12.00 (Od 8. apríla.)
Život pôvabnej Newyorčanky Zoe Hartovej (Rachel Bilson) sa, aj keď to vtedy ani len netušila, začal pozvoľna meniť v jeden krásny slnečný deň krátko po jej promóciách, keď ju oslovil starý vidiecky lekár menom Harley Wilkes (Nicholas Pryor) a ponúkol jej prácu vo svojej všeobecnej praxi kdesi pánubohu za chrbtom. Síce s vďakou odmietla, pretože bezpodmienečne chcela byť ako jej najväčší vzor, jej otec Dr. Ethan Hart (Gary Cole) - známa a úspešná kardiochirurgička, a tak spolu so svojím vtedajším priateľom nastúpila do nemocnice na Manhattane. Ibaže počas štyroch rokov, ktoré tam strávila, sa toho naozaj veľa zmenilo. Priateľ jej dal kopačky, vysnívaná práca sa ukázala byť niečím iným, než v čo dúfala a navyše nedostala štipendium, s ktorým napevno rátala, pretože jej ruky síce sú zázračné a ako diagnostička je tiež výnimočný talent, no k pacientom sa (nielen) podľa jej šéfa správala naozaj otrasne, a tak jej poradil, aby sa vo svojom vlastnom záujme minimálne na jeden rok stala všeobecnou lekárkou a poriadne sa otrkala!

A tak sa Zoe spontánne rozhodla odcestovať do alabamského mestečka Bluebell, aby nastúpila na miesto, ktoré jej kedysi ponúkol Dr. Wilkes a odvtedy sa jej pravidelne po celý ten čas pripomínal pohľadnicami a listami. Ibaže... Keď tam konečne dorazí, čaká ju obrovské prekvapenie... Dr. Wilkes už totiž medzičasom zomrel a posledné štyri mesiace správy namiesto neho posielala jeho niekdajšia sestrička Emmeline Hattenbargerová (Nancy Travis) – v nádeji, že sa Zoe jedného dňa v Bluebell predsa len ukáže, pretože... Jej vo svojej poslednej vôli zanechal polovicu svojej lekárskej praxe!

Zoe sa, žiaľ, pomerne rýchlo na vlastnej koži presvedčila, že povestná južanská pohostinnosť predsa len nie je vždy až taká, ehm... Pohostinná. Druhý bluebellský lekár, Dr. Brick Breeland (Tim Matheson), totiž vôbec neskrýval, že sa mu poriadne dvíha žlč i žalúdok pri predstave, že sa má zrazu o svoju lekársku prax deliť s nejakou mladou... Privandrovalkyňou! Zoeinými jedinými spojencami sa tak stali miestny starosta, bývalá futbalová hviezda Lavon Hayes (Cress Williams), jej sympatický sused Wade Kinsella (Wilson Bethel) a príťažlivý právnik George Tucker (Scott Porter), z ktorého sa na Zoeinu smolu zakrátko vykľul snúbenec Breelandovej staršej dcéry Lemon (Jaime King)... Nečudo, že Zoe mala zanedlho všetkého akurát tak dosť a bola pripravená zbaliť si svojich sedem slivák a so sklopenými ušami sa vrátiť tam, odkiaľ prišla... No prekvapivá návšteva jej snobskej mamy Candice (JoBeth Williams) a ešte prekvapivejšie odhalenie týkajúce sa jej samej ju napokon – našťastie – primäli ešte nejaký ten piatok v Bluebell ostať...


Kto je kto
Dr. Zoe Hartová (Rachel Bilson)

Doktorka Zoe - Zoe
Foto: Warner Bros.
 
Cieľavedomá mladá žena, ktorá vždy snívala o tom, že jedného dňa bude minimálne rovnako úspešná, ak nie úspešnejšia, ako jej otec Ethan – a samozrejme v rovnakej profesii -, a preto po ukončení štúdia na lekárskej fakulte nastúpila do nemocnice na Manhattane, aby sa z nej jedného dňa stala výnimočná kardiochirurgička. Osud s ňou však mal úplne iné plány, a tak sa po štyroch rokoch napokon na svoje obrovské prekvapenie – a mierne zdesenie – ocitla v malom alabamskom mestečku menom Bluebell, kde plánovala získať potrebnú prax ako všeobecná lekárka u istého Dr. Harleyho Wilkesa, ktorý ju od jej promócie neprestal na toto miesto lákať. Ten však medzičasom zomrel a zanechal jej polovicu svojej lekárskej praxe – a keď Zoe zistí, prečo, rozhodne sa v Bluebell zostať, aspoň na istý čas! Jej novým domovom sa tak stal jeden z domov patriacich sympatickému bluebellskému starostovi Lavonovi, s ktorým sa Zoe veľmi rýchlo skamarátila dobrým kamarátom – a jej susedom Lavonom šarmantný najlepší kamarát Wade, ktorého životný štýl síce Zoe dosť popudzoval, no ktorý ju aj napriek tomu, alebo možno práve preto, dosť silne priťahoval. A platilo to aj v opačnom garde! Ibaže rodiace sa úprimné city sú vo všeobecnosti pre vzťahy založené (pôvodne) výlučne na telesnej príťažlivosti so zvyčajne dosť vážnou komplikáciu – a je pritom úplne jedno, či sú jednostranné alebo vzájomné. Nuž a presne to sa prihodil aj Zoe a Wadeovi – komplikácie... Ehm. A ešte je tu tá nešťastná záležitosť s Georgeom, medzi ktorým a Zoe to od ich prvého stretnutia dosť výrazne iskrí, aj keď sudičky prehĺbeniu ich priateľstva zjavne veľmi neprajú... Alebo teda aspoň nejakému dlhodobému určite nie.

Lemon Breelandová (Jaime King)
Doktorka Zoe - Lemon
Foto: Warner Bros.
 
Neurotická a až prehnane emocionálna Brickova dcéra, staršia sestra problémovej Magnolie (Claudia Lee) a menšiu večnosť tiež Georgeova snúbenica – vlastne spolu boli s malými prestávkami už od strednej školy... Keď sa George na istý čas presťahoval do New Yorku, dala sa dokopy s Lavonom - no ich vzťah sa ani poriadne nestihol začať a už sa aj skončil, keď sa George znova vrátil domov. Jej vzťah so Zoe je od ich prvého stretnutia dosť napätý, pretože ju z viacerých dôvodov tak nejako... Nemôže vystáť! Dlhé roky sa až dojemne tvrdohlavo odmietala vyrovnať s drsnou pravdou, že jej mama opustila nielen jej otca a sestru, ale i ju. To sa však razom zmenilo v deň, keď zistila, že jej mama si po tom, čo od nich ušla, našla nového muža, s ktorým má malú dcérku!

Lavon Hayes (Cress Williams)
Doktorka Zoe - Lavon
Foto: Warner Bros.
 
Bluebellský starosta bol kedysi naozaj veľkou futbalovou hviezdou – desať rokov bol naozaj skvelým linebackerom a ešte aj dnes mu vďaka tomu padajú žena k nohám ako muchy... No čo z toho, keď tá, o ktorú naozaj stojí – Lemon -, miluje iného? Lavon preto strašne trpí, pretože nech už sa navonok tvári akokoľvek - a akokoľvek veľa času ubehlo, Lemon nikdy ľúbiť neprestal... Je hrdým majiteľom odrasteného aligátora menom Burt Reynolds – podľa jeho obľúbeného herca – a za svojich najbližších a najlepších priateľov považuje Wadea a Zoe.

Wade Kinsella (Wilson Bethel)
Doktorka Zoe - Wade
Foto: Warner Bros.
 
Príťažlivý, šarmantný, a tak trochu „do vetra“ Zoein sused a najlepší kamarát starostu Lavona, je barmanom v bluebellskej reštaurácii a bare v jednom s čudesným menom Rammer Jammer. V budúcnosti by si však rád otvoril vlastný bar... Jeho otec Earl (Christopher Curry) je ťažký alkoholik, ktorý sa pravidelne každý mesiac hádže zo strechy a končí so životom, no – našťastie či nanešťastie – ho dobrák Wade zakaždým nejakým zázrakom zachráni. Okrem neho má Wade ešte brata Jesseho (Justin Hartley), s ktorým však tiež nemá práve ideálny vzťah. Vlastne... Je dosť problémový. Pred pár rokmi sa oženil so svojou vtedajšou priateľkou Tancy (Mircea Monroe) – bol vtedy dosť pod parou -, no už po štyroch mesiacoch sa rozišli. Oficiálne sa ale rozviedli až po ďalších troch rokoch! Zoe ho spočiatku zaujímala výlučne sexuálne, no čím viac ju spoznával, tým ju mal radšej – až sa do nej napokon zaľúbil ako školák...

George Tucker (Scott Porter)
Doktorka Zoe - George
Foto: Warner Bros.
 
Lemonin dlhoročný snúbenec je vcelku úspešným právnikom s vlastnou praxou, ktorý sa so Zoe spriatelí hneď po jej príchode do Bluebell, čo Lemon tak trochu pochopiteľne privádza do šialenstva! Pred pár rokmi, krátko po získaní právnického titulu, sa a istý čas presťahoval do New Yorku, no kvôli Lemon sa znovu vrátil do Bluebell. Aj keď sa to snaží zbytočne nikomu nevešať na nos, trpí dosť výraznou fóbiou z plazov. Medzi ním a Zoe to už od ich prvého stretnutia poriadne iskrí, a tak je len otázkou času, kedy medzi nimi k niečomu dôjde – napríklad keď sa mu Lemon naveľa-naveľa prizná k aférke s Lavonom a on ich vzťah rázne ukončí! Lenže... Na takú lásku a toľko spoločných spomienok, ako mali oni dvaja, sa nedá len tak ľahko zabudnúť, a tak je viac-menej predprogramované, že s ak sebe jedného dňa opäť vrátia a skúsia to spolu znovu – čo ale pre Georgea znamená ďalšie komplikácie, pretože časť jeho srdca zrejme, aj keď on sám to možno ani nevie, vždy bude patriť Zoe!

Dr. Brick Breeland (Tim Matheson)
Doktorka Zoe - Brick
Foto: Warner Bros.
 
Lemonin a Magnoliin otec je majiteľom druhej časti bluebellskej lekárskej praxe a naozaj dobrým a obetavým chlapom aj lekárom. Pred viac ako desaťročím ho opustila manželka – a v podstate odvtedy žije sám ako nejaký pustovník. Vlastne nie úplne sám, ale so svojimi dcérami, ktorým bol celé tie roky otcom i mamou... Spočiatku sa urputne snažil vyštvať Zoe z lekárskej praxe, aby ju mohol mať celú len pre seba - no našťastie netrvalo dlho a pochopil, že jej druhá polovica jej patrí právom a že pre jeho milovaný Bluebell bude druhý lekár, teda vlastne lekárka, nepochybne veľkým prínosom!


Epizódy
´
Doktorka Zoe III.: Druhá šanca
 

Druhá šanca
(3*22. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Opäť spolu a Uviaznutí
 

Opäť spolu a Uviaznutí
(3*20. a 3*21. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Späť v sedle a Lepší muž
 

Späť v sedle a Lepší muž
(3*18. a 3*19. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Tvoju lásku si nesiem so sebou a Smolná séria
 

Tvoju lásku si nesiem so sebou a Smolná séria
(3*16. a 3*17. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Tak si späť a Ohnivý kruh
 

Tak si späť a Ohnivý kruh
(3*14. a 3*15. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Mal som byť kovboj a Správaj sa prirodzene
 

Mal som byť kovboj a Správaj sa prirodzene
(3*12. a 3*13. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Hviezda šou a Úplne posledná šanca
 

Hviezda šou a Úplne posledná šanca
(3*10. a 3*11. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Zázraky a O čom sa hovorí
 

Zázraky a O čom sa hovorí
(3*8. a 3*9. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Bežím za tebou
 

Bežím za tebou
(3*7. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Rodinná tradícia
 

Rodinná tradícia
(3*6. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Ako sa ti páčim teraz?
 

Ako sa páčim teraz?
(3*5. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Pomôž mi prežiť túto noc
 

Pomôž mi prežiť túto noc
(3*4. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Vezmi tú prácu a... Strč si ju!
 

Vezmi tú prácu a... Strč si ju!
(3*3. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Priatelia na lacných miestach
 

Priatelia na lacných miestach
(3*2. epizóda)
Doktorka Zoe III.: Kto vraví, že sa nesmieš vrátiť domov?
 

Kto vraví, že sa nesmieš vrátiť domov?
(3*1. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Znova na cestách
 

Znova na cestách
(2*22. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Prekonám to!
 

Prekonám to!
(2*21. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Ak zajtrajšok nepríde
 

Ak zajtrajšok nepríde
(2*20. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Ten bozk...
 

Ten bozk
(2*19. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Neviazaná zábava
 

Neviazaná zábava
(2*18. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Nikdy sa k tebe nevrátim
 

Nikdy sa k tebe nevrátim
(2*17. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Svojou cestou
 

Svojou cestou
(2*16. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Hazardná hra
 

Hazardná hra
(2*15. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Prašná cesta, vezmi ma domov...
 

Prašná cesta, vezmi ma domov...
(2*14. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Blues o nešťastnej láske
 

Blues o nešťastnej láske
(2*13. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Ostrovy v prúde
 

Ostrovy v prúde
(2*12. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Stará Alabama
 

Stará Alabama
(2*11. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Vianoce v Bluebelli
 

Vianoce v Bluebelli
(2*10. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Preskočí iskra?
 

Preskočí iskra?
(2*9. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Zlomené srdcia
 

Zlomené srdcia
(2*8. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Nie som tá pravá
 

Nie som tá pravá
(2*7. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Rovnováha
 

Rovnováha
(2*6. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Námesačná chôdza
 

Námesačná chôdza
(2*5. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Podozrievavé povahy
 

Podozrievavé povahy
(2*4. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Ak ťa to robí šťastným
 

Ak ťa to robí šťastným
(2*3. epizóda)
Doktorka Zoe II.: Stále v mojej mysli
 

Stále v mojej mysli
(2*2. epizóda)
Doktorka Zoe II.: V troskách
 

V troskách
(2*1. epizóda)

Doktorka Zoe: Cvičenia a lúčenia a Veľký deň
 

Cvičenia a lúčenia a Veľký deň
(21.a 22. epizóda)
Doktorka Zoe: Osudné popieranie a Súboje a vzťahy
 

Osudné popieranie a Súboje a vzťahy
(19. a 20. epizóda)
Doktorka Zoe: Od srdca k srdcu a Rozlúčka so slobodou
 

Od srdca k srdcu a Rozlúčka so slobodou
(17. a 18. epizóda)
Doktorka Zoe: Pekelné krásky a Milenky a nedorozumenia
 

Vločky snehu a súzvuk duší a Triumfy a trojuholníky
(15. a 16. epizóda)
Doktorka Zoe: Cukrový ples a Mimozemšťania
 

Cukrový ples a Mimozemšťania
(13. a 14. epizóda)
Doktorka Zoe: Pekelné krásky a Milenky a nedorozumenia
 

Pekelné krásky a Milenky a nedorozumenia
(11. a 12. epizóda)
Doktorka Zoe: Piráti a prax a Ach, tie účesy!
 

Piráti a prax a Ach, tie účesy!
(9. a 10. epizóda)
Doktorka Zoe: Keď kuša vystrelí a Návrat domov
 

Keď kuša vystrelí a Návrat domov
(7. a 8. epizóda)
Doktorka Zoe: Viera a nevera a Nemŕtvi a nevypovedané
 

Viera a nevera a Nemŕtvi a nevypovedané
(5. a 6. epizóda)
Doktorka Zoe: Gumbo a sláva a Zmätky z tepla
 

Gumbo a sláva a Zmätky z tepla
(3. a 4. epizóda)
Doktorka Zoe: Sweet Home Alabama a Pokazený sprievod
 

Sweet Home Alabama a Pokazený sprievod
(1. a 2. epizóda)


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.