20. 08 2017 07:30 | trinity

Millerovci

Život súrodencov Nathana a Debbie sa zmení na peklo, keď sa ich rodičia rozídu a... Nasťahujú sa k nim! :-)

Millerovci
Millerovci

(The Millers, Sitcom, USA, 22´, 3. október 2013 – 26. jún 2015, Stereo)
Hrajú: Margo Martindale, Beau Bridges, Will Arnett, Jayma Mays, Nelson Franklin, J.B. Smoove


Sobota a nedeľa o cca 10.40 (Od 9. septembra.)
Život nie veľmi úspešného reportéra Nathana Millera (Will Arnett) je stelesnený chaos... Už nejaký ten piatok doslova sponzoruje rodinu svojej sestry Debbie (Jayma Mays) a to, že sa pred časom rozviedol s obľúbenou televíznou hlásateľkou Janice (Eliza Coupe), v súkromí riadnou potvorou, pred svojim naozaj dosť svojráznymi rodičmi Carol (Margo Martindale) a Tomom (Beau Bridges) tají, pretože sa - a rozhodne nie bezdôvodne - obáva ich reakcie. No ak si myslel, že horšie to už hádam ani nemôže byť... Poriadne sa sekol! Pretože reakcia rodičov na túto novinku je oveľa, oveľa, oveľa horšia, než si Nathan a Debbie vôbec dokázali predstaviť - ich otec sa totiž spontánne rozhodne rozviesť sa s ich mamou! A to znamená jediné... Rozhádaných rodičov si tak súrodenci teraz, voľky-nevoľky, budú musieť rozdeliť!


Kto je kto
Carol (Margo Martindale)

Millerovci - Carol
 
Aj keď to nie vždy plánuje – zvyčajne je to skrátka len silnejšie ako ona -, nevynechá jedinú príležitosť, ako dokonale strápniť svojho (ex)manžela, syna, samu seba... Alebo hocikoho iného, kto je práve poruke! Obzvlášť vtedy (no nielen vtedy), keď sa predávkuje liekmi na spanie... Je to skrátka a dobre rodený generál, ktorý potrebuje nonstop niekoho komandovať a dávať do laty – bez ohľadu na to, či už sa to druhej strane páči alebo nie. Úloha sivej eminencie, ktorá tajne hýbe životmi všetkých jej blízkych a nikdy sa nemýli... Je skrátka sadne ako uliata.

Tom (Beau Bridges)
Millerovci - Tom
 
Hoci celých štyridsaťtri rokov vydržal znášať naozaj dosť otravné sekírovanie svojej manželky, keď sa dozvie, že Nathan a Janice sa len po troch rokoch manželstva rozviedli, zrazu sa z v ňom prebudí čosi nápadne pripomínajúce hrdosť a... Rozhodne sa so svojou Xantypou rozviesť! A aby sa jej zhubného vplyvu zbavil čo najskôr, presťahuje sa k Debbie, kým Carol ostane u Nathana... Netrvá však dlho a v štýle „škatule, hýbte sa“ si čoraz frustrovanejší potomkovia svojich vydarených rodičov vymenia!

Nathan (Will Arnett)
Millerovci - Nathan
 
Aj keď by svojich rodičov niekedy (OK, popravde skoro vždy) najradšej uškrtil, v situáciách, keď by sa iní najradšej prepadli od hanby pod zem, predstierali mdloby alebo utekali, akoby im za pätami horelo, sa dokáže prekonať a byť im dobrým synom. Napríklad keď má jeho mama opäť raz chuť zahrať sa na Baby z Hriešneho tanca... Alebo keď jeho otec v priebehu dvoch dní utopí v záchode hneď tri novučičké smartfóny za viac ako tisíc dolárov! Je v podstate malý zázrak, že mu ešte ostáva vôbec nejaký čas na prácu, hoci na druhej strane... O reportáže z finálnej rovinky akéhosi lokálneho maratónu či helloweenskeho koledovania v uliciach sa potenciálna konkurencia zase až tak netrhá.

Debbie (Jayma Mays)
Millerovci - Debbie
 
Len slepý by nevidel, že absolútnym miláčikom jej mierne uletenej mamy bol, je a nepochybne aj vždy bude Nathan. Našťastie to Debbie zas až tak nevadí, inak je to však, keď príde reč na jej manžela, pred ktorým jej rodičia, a obzvlášť mama, vždy dávali prednosť diabolskej Janice. Bez srandy, Carol jej dokonca kúpila i hrobové miesto, kým Adam sa o svoje posledné miesto odpočinku i truhlu... Má deliť s Debbie! Hoci jej brat je presvedčený o tom, že Debbie je tá najtrpezlivejšia osoba pod slnkom, jej otec ani nie za tri hodiny zvládne zdanlivo nemožné – vytočiť ju dožerava! Nečudo, že si ho Nathan vzápätí musí prísť vyzdvihnúť...

Adam (Nelson Franklin)
Millerovci - Adam
 
Debbiein manžel sa rád púšťa do nových vecí – na jeho veľkú smolu ale nik z jeho blízkych jeho nadšenie v tomto smere nezdieľa. Teda, až na Debbie... Kto iný by s ním šiel do takej šialenosti ako vegánska reštaurácia a štúdio jogy v jednom, ak nie žena, ktorá ho miluje? Spočiatku to možno vyzeralo tak, že Adama nič na svete nedokáže rozhodiť... No keď sa jeho svokrovci rozvadia a striedavo sa stávajú súčasťou ich a Nathanovej domácnosti, ukáže sa, že aj jeho zdanlivo bezhraničná trpezlivosť má hranice!

Ray (J.B. Smoove)
Millerovci - Ray
 
Nathanov dvorný kameraman a najlepší priateľ v jednej osobe by mu veľmi rád pomohol niekam sa posunúť – či už kariérne alebo v láske, preto sa mu sústavne snaží prihrať nejakú ženu (aby už konečne zabudol na Janice)! O svojom súkromí väčšinou veľmi nehovorí, no keď náhodou predsa, zvyčajne na seba prezradí niečo neuveriteľne bizarné, čo vlastne ani nikto nepotrebuje a nechce vedieť – ako napríklad to, že sa svojho času spriatelil s papagájom kakadu, ktorého naučil pískať otravnú odrhovačku La Cucaracha!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.