Taká obyčajná rodinka VI.

23. 12 2018 05:45 | trinity
Taká obyčajná rodinka
Taká obyčajná rodinka Foto: Warner Bros.

Sú presne ako vaša rodina! Teda... Do istej miery. Alebo ani veľmi nie. Vlastne... Možno. Eh, ktohovie?! :-)

(The Middle, Komediálny seriál, 22´, USA, 30. september 2009 - ..., Stereo, HD)
Hrajú: Patricia Heaton, Neil Flynn, Charlie McDermott, Eden Sher, Atticus Shaffer, Chris Kattan


Sobota a nedeľa o cca 10.20 (Od 12. januára.)
Trojnásobná mama a nie veľmi úspešná predajkyňa automobilov Frankie Hecková (Patricia Heaton) žije spolu so svojím trošku, ehm, pohodlným manželom Mikeom (Neil Flynn) v mestečku Orson, v štáte Indiana. Ich denný stereotyp viac-menej určujú starosti a trápenia ich troch detí... Tínedžera Axla (Charlie McDermott), ktorého pomenovali podľa speváka kapely Guns’n’Roses-Sänger Axla Rosea a ktorý práve prechádza (zdanlivo nekonečnou) fázou rebelovania proti všetkému a všetkým. Jeho mladšej sestry Sue (Eden Sher), ktorá sa nonstop zžiera kvôli naozaj otrasným rovnátkam a neúspešným pokusom urobiť niečo naozaj, naozaj výnimočné. A napokon najmladšieho, nadpriemerne inteligentného Bricka (Atticus Shaffer), ktorý je preto čímsi ako čiernou ovcou rodiny...


Kto je kto
Frankie (Patricia Heaton)

Taká obyčajná rodinka - Frankie
Foto: Warner Bros.
 
Mama Axla, Sue a Bricka je nielen hlavnou postavou seriálu, okolo ktorej sa celý dej v podstate odvíja, ale i mimoriadne vtipnou glosátorkou, ktorá komentuje všetko podstatné, čo sa v ňom zomelie! Pracuje v spoločnosti Ehlert Motors, v ktorej predáva autá, no, ehm, veľmi sa jej nedarí... Svoju rodinu považuje za to najdôležitejšie v živote, navzdory frustrácii, ktorú kvôli nej často (alebo skôr nonstop) pociťuje. Jej najlepším kamarátom práci je Bob (Chris Kattan).

Mike (Neil Flynn)
Taká obyčajná rodinka - Mike
Foto: Warner Bros.
 
Frankiein naozaj dosť svojrázny manžel, s ktorým by zrejme žiadna iná veľmi dlho nevydržala – čo však, možno dokonca dvojnásobne, platí i v opačnom garde -, je manažérom v... Kameňolome! Koná a hovorí často oveľa priamočiarejšie než jeho žena, vďaka čomu sa mu nie raz podarilo vykorčuľovať z problémov a zachrániť zdanlivo bezvýchodiskovú situáciu.

Axl (Charlie McDermott)
Taká obyčajná rodinka - Axl
Foto: Warner Bros.
 
Najstarší z trojice potomkov Frankie a Mikea je športovo založený a vcelku bystrý y vtipný mladík, no doma je to typický problémový tínedžer, ktorého najväčšou radosťou je privádzať svojich súrodencov, ale predovšetkým mamu, do šialenstva neznesiteľným rebelským správaním (alebo tým, čo zaň považuje) a absolútnou absenciou chuti angažovať sa v čomkoľvek, čo i len vzdialene pripomínajúcom rodinné aktivity!

Sue (Eden Sher)
Taká obyčajná rodinka - Sue
Foto: Warner Bros.
 
Axlova mladšia sestra je na jej veľkú smolu typická, v kolektíve nie veľmi obľúbená šprtka, ktorú nepredstaviteľne škrie, že ju rovesníci kvôli jej rovnátkam buď sústavne prehliadajú alebo si z nej naopak nemiestne uťahujú. No ešte viac to, že sa jej napriek enormnej snahe nedarí podieľať sa na školských i mimoškolských aktivitách. Ešte šťastie, že sa nenechá žiadnym kopancom od života len tak ľahko odradiť a patrí k čoraz zriedkavejšiemu druhu večných optimistov.

Brick (Atticus Shaffer)
Taká obyčajná rodinka - Brick
Foto: Warner Bros.
 
Najmladší potomok Frankie a Mikea je totálny knihomoľ a výška jeho IQ evidentne vysoko presahuje nielen intelektuálne možnosti všetkých jeho spolužiakov, ale i väčšiny učiteľov! Jedným z jeho najotravnejších zlozvykov je, že sám sebe našepkáva (kto nezažil, nepochopí) - a najväčším hendikepom, aj keď on to tak nevníma, že nie je schopný normálne sa baviť s deťmi jeho veku...

Komentáre ( 0)