01. 05 2017 07:50 | www.tvdoma.sk

Sudkyňa Hatchettová II.

Mocná sudkyňa unikátnym spôsobom mení ľudské životy!

Sudkyňa Hatchettová
Sudkyňa Hatchettová Foto: TV Doma

(Judge Hatchett, Súdna šou, USA, 60´, 2000 - 2008, Stereo)
Účinkujú: sudkyňa Glenda Hatchett, Tom O'Riordan


Televízna šou sudkyne Hatchetttovej je rôznorodým mixom zaujímavých prípadov, týkajúcich sa rodinného práva, procesov s mladistvými a zopár naozaj neobvyklých žalôb. V niektorých prípadoch sa neriešia klasické súdne spory, ale skôr závažné rodinné problémy (napríklad alkoholizmus či drogy), pričom sú tieto kauzy rozoberané podrobne z viacerých uhlov pohľadu, čo veľakrát odhalí neočakávané zvraty...

Najväčším ťahákom a najcharizmatickejšou postavou tejto súdnej šou je nesporne jej hlavná hrdinka, sudkyňa Glenda Hatchettová, ktorá sa vyznačuje kladením dôrazu na komunikáciu a prebudenie súdených, aby prijali zodpovednosť za svoje činy, ako aj vskutku zaujímavým a inovatívnym spôsobom udeľovania trestov a vynášania rozsudkov – nepochybne aj preto, že rozhodne nepatrí k zástancom skostnatených formuliek a trestov, koniec koncov dlhé roky šéfovala jednému z najväčších súdov pre mladistvých v Spojených štátoch amerických! A práve vďaka jej neobvyklému pohľadu na prípady a láskavému, no predsa autoritatívnemu prístupu k obžalovaným i svedkom sa jej televízna súdna šou stala takou úspešnou a divácky obľúbenou!

Sudkyňa Hatchettová je výnimočná i tým, že okrem ponúknutia rozlúsknutia riešeného sporu rada využíva i neobvyklé lekcie „z reálneho života“, ktoré obžalovaným uštedruje (napríklad musia prežiť jednu noc v skutočnom väzení či na ulici), a tiež tým, že sa rada občas aj s odstupom času osobnou návštevou presvedčí, či ten-ktorý jej trest padol na úrodnú pôdu!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.