09. 06 2017 11:10 | trinity

Pozdravy zo spermobanky

Človek nikdy nie je pripravený na to, čo má preň život prichystané... Nik to nevie lepšie ako multiotecko David!

Pozdravy zo spermobanky
Pozdravy zo spermobanky Foto: Touchstone Pictures

(Delivery Man, Komédia, 101', USA, 2013, Stereo)
Réžia: Ken Scott
Hrajú: Vince Vaughn, Cobie Smulders, Britt Robertson, Chris Pratt, Ben Bailey, Bobby Moynihan, Andrzej Blumenfeld, Simon Delaney, Dave Patten, Matthew Daddario, Stephen Ellis, Michael Oberholtzer, Derrick Arthur


V živote sa mu nepodarilo dosiahnuť absolútne nič zmysluplné, všetko, čoho sa dotkne, sa skončí menšou alebo poriadnou katastrofou a zodpovednosť... Je preňho cudzie slovo. David Wozniak (Vince Vaughn) je skrátka ukážkový smoliar, ktorý vždy končí v poli porazených. No minimálne v jednej veci je šampión na pohľadanie a pre ostatných absolútne nedosiahnuteľný... Pred rokmi sa totiž držal nad vodou len vďaka tomu, že pravidelne daroval spermie. Lenže teraz sa mu to vráti ako bumerang! Ukáže sa totiž, že je biologickým otcom, a teraz sa podržte, neuveriteľných 533 detí! A nielen to, časť z nich, presnejšie 142, chce súdnou cestou zbaviť Kliniku asistovanej reprodukcie mlčanlivosti a dozvedieť sa tak konečne, komu vďačia za život! Keď sa David ako-tak spamätá z prvotného šoku, prekvapivo nevezme nohy na plecia, ani si nezmení identitu a nezačne niekde inde nový život, ako by mnohí tipovali, ale rozhodne sa svoje potomstvo postupne inkognito spoznať a, ak bude môcť, pomôcť im s riešením malých i väčších životných problémov. Otázne je, či je to dobrý nápad a či tak David možno po prvý raz v živote nájde niečo, v čom je naozaj dobrý a čo mu ide od ruky... Alebo nie?! :-)

Čo možno neviete
Film je remakom kanadského filmu Starbuck z roku 2011, ktorého hlavný hrdina v podaní sympaťáka Patricka Huarda zistí, že vďaka darovaniu spermií v mladosti je dnes otcom viac ako 500 detí. Mimochodom, Ken Scott je autorom pôvodného i pre remake mierne upraveného scenára - a zároveň i režisérom oboch filmov!

Sledujte v piatok, 30. júna, o 22.35 – alebo v repríze v sobotu, 1. júla, o 2.40!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.