Vianočný sľub

25. 11 2018 07:40 | trinity
Vianočný sľub
Vianočný sľub Foto: A+E Networks

Ak z notorického podvodníka urobíte Santu Clausa, je schopný sľúbiť aj nemožné. Lenže sľuby dané na Vianoce... Sa musia plniť!

(Santa Con, resp. The Santa Con, Romantická komédia, 85', USA, 2014, Stereo, HD)
Réžia: Melissa Joan Hart
Hrajú: Barry Watson, Melissa Sagemiller, Melissa Joan Hart, Jaleel White, Scott Grimes, Alimi Ballard, Tucker Meek, John Ratzeberger, Wendy Williams, Matthew Porter, Dahn Ballard, Andrea Cirie, Lucy DeVito


Začať nový život po tom, čo ste práve malú večnosť strávili za mrežami, nie je jednoduché. Teda, aspoň pre tých, čo vo väzení svoje hriechy úprimne oľutovali a rozhodli sa polepšiť. Lenže... Nepolepšiteľný podvodník Nick (Barry Watson) do tejto kategórie, žiaľ, nepatrí. Nečudo, že jeho staršiu sestru Rosemary (Melissa Joan Hart) rýchlo prejde trpezlivosť a svojho nepodareného brata krátko pred Vianocami vyhodí na ulicu. Nick totiž vo svojej novej práci - prestrojený za Santu v jednom z obchodných domov – neuvážene sľúbil jednému z detí, malému Billymu (Tucker Meek), že splní jeho najväčšie prianie a dá dokopy jeho rodičov. Útočisko i dobrú radu nájde Nick u pastorky Ruth (Wendy Williams), v ktorej kostole sa ukryje pred dažďom - slovo robí muža! Preto sa hneď na druhý deň pustí do šialeného plánu, ako Billyho rodičov, ktorí už nejaký ten piatok ani spolu nežijú pod jednou strechou. Lenže to je naozaj neľahká úloha, ktorú by zrejme nezvládol splniť ani skutočný Santa. A to nielen preto, že Billyho otec John (Scott Grimes) viac ako svoju prácu či rodinu miluje alkohol a že jeho krásna mama Carol (Melissa Sagemiller) sa Nickovi neplánovane dostane pod kožu! V živote však veci nie sú len čiernobiele – teda, ak práve nehráte šach -, a tak ďalšia neoceniteľná rada, keď sa frustrovaný Nick rozhodne radšej sa vypariť ako para nad hrncom, možno dokáže napomôcť malému zázraku...


Čo možno neviete
* Herečku Melissu Joan Hart, ktorá film režírovala a aj si v ňom strihla Nickovu sestru, si drvivá väčšina slovenských divákov pamätá ešte ako tínedžerku, keď si zahrala hlavnú hrdinku v obľúbenom sitcome Sabrina - mladá čarodejnica.

* V úlohe nepoučiteľného Nicka, hoci sa počas uplynulých rokov naozaj veľmi zmenil, možno spoznáte Barryho Watsona, ktorý desať rokov stvárňoval fešného, večne nešťastne zamilovaného tínedžera Matta v úspešnom rodinnom seriáli V siedmom nebi.

Sledujte v piatok, 14. decembra, o 20.30 – alebo v repríze v sobotu, 15. decembra, o 17.55!

 

Komentáre ( 0)