Leto v Alpách

10. 02 2019 06:40 | trinity
Leto v Alpách
Leto v Alpách Foto: ZDF

Pri troche šťastia sa Bärbel vďaka Pirminovi naučí akceptovať, že nie všetko v živote má človek vo vlastných rukách, ale aj... Znovu ľúbiť.

(Ein Sommer im Allgäu, Romantický film, 89', Nem., 2017, Stereo, HD)
Réžia: Jeanette Wagner
Hrajú: Jennifer Ulrich, Philipp Hochmair, Michaela May, Herbert Knaup, Teresa Rizos, Johannes Zirner, Niklas Nißl, Michael Kranz, Bettina Lohmeyer, Franz Josef Strohmeier


Desať rokov je naozaj dlhý čas, obzvlášť ak ide o návrat domov. A ak sa človek navyše vracia po ťažkom úraze s trvalými následkami, ako extrémna športovkyňa Bärbel (Jennifer Ulrich), je to ešte o poznanie ťažšie. Pretože bez ohľadu na to, čo si praje, ona sa nemôže vrátiť domov potichu, bez malej improvizovanej oslavy s množstvom hrdých rodákov a všadeprítomnými médiami ako bežný smrteľník... Aj to je však nič v porovnaní s ničivou búrkou pocitov, ktoré sa miešajú v jej vnútri - strach, pochybnosti a zúfalá vôľa znovu sa stať tou nezlomnou ženou, ktorou bola pred tragickým pádom zo skaly kdesi v Patagónii, čomu však zjavne okrem nej nik veľmi neverí. Najväčším sklamaním je nepochybne jej dlhoročný priateľ Jörg (Johannes Zirner), ktorý sa o ňu nemá chuť starať až do úplného vyliečenia a vyparí sa bez rozlúčenia skôr, než sa Bärbel vôbec stihne doma vybaliť – len aby ju krátko nato bez jej vedomia a súhlasu kompletne presťahoval k rodine. V ťažkých chvíľach sa rodičia Irene (Michaela May) a Hans (Herbert Knaup), sestra Moni (Teresa Rizos) a švagor Simon (Michael Kranz) síce veľmi snažia byť jej oporou – na statku pre ňu vybudovali terapeutickú miestnosť a Moni sa dokonca rekvalifikovala na rehabilitačnú sestru -, no ťažko nesú, že na seba úspech, v ktorý Bärbel tak dúfa, necháva dlho čakať. Ona sa ale odmieta poddať sebaľútosti, aj napriek opakovaným zlyhaniam sa nevzdáva a krôčik po krôčiku sa znovu stáva sama sebou. Okrem najbližších sú jej nečakanou oporou i problémový tínedžer Wim (Niklas Nißl) zo susedného statku, ktorý si u nej v rámci súdom nariadených verejnoprospešných prác odpykáva trest, a jeho šarmantný otec Pirmin (Philipp Hochmair). Jeho osviežujúca úprimnosť a láskavý prístup bez zbytočnej patetickosti sa Bärbel rýchlo dostanú pod kožu. Pri troche šťastia sa vďaka nemu naučí akceptovať, že nie všetko v živote má človek vo vlastných rukách, ale aj... Znovu ľúbiť.

Sledujte v sobotu, 2. marca, o 15.50 – alebo v repríze v nedeľu, 3. marca, o 3.15!

Komentáre ( 0)